مقالات

بالابر ساختمانی موتوژن تبریز

بالابر ساختمانی موتوژن تبریز-وبسایت پارس موتور
0
()

بالابر ساختمانی موتوژن، قدرتمند و مطمئن در حمل مصالح

وظیفه تعریف شده یک بالابر ساختمانی بسیار ساده است. این تجهیز را طراحی کرده‌ اند تا بتواند در سریعترین و البته ساده ترین روش ممکن مصالح سنگین ساختمان سازی را در ارتفاع عمودی میان طبقات جابجا سازد. به این ترتیب قاعدتاً در مواجه بودن با هر مدل از بالابر کارگاهی قرار است با یک ابزار تخصصی بسیار قدرتمندی در فضاهای ساختمان سازی مواجه باشیم. البته به لطف حضور موثر و حساب ‌شده موتورهای الکتریکی است که چنین قدرتی برای یک دستگاه بالابر ساختمانی تامین شده است.

برای راه اندازی سریع و البته راحت هر بالابر ساختمانی از موتورهای الکتریکی استفاده می کنند. نیروی الکتریسیته در حالت های تکفاز و سه فاز در دسته انرژی های ساده و ارزان هستند. از این رو برای فعال کردن یک دستگاه بالابر ساختمانی مناسب ترین انتخاب خواهند شد. لکن هر نوع موتور الکتریکی را نمی توان در بطن طراحی مهندسی شده یک بالابر ساختمانی قرار داد. موتور مذکور باید طراحی مناسبی داشته باشد. یکی از نمونه ‌های مطرح بازار که توانسته است نگاه مثبتی از جانب کاربران را تأمین نماید، بالابر ساختمانی موتوژن محصول کارخانجات موتوژن بتونیر می باشد.

بالابر ساختمانی موتوژن

در سطح بازار که باشید، با طیف تقریباً مشخصی از انواع بالابر ساختمانی ها رو به رو خواهید شد که در آنها از موتورهای چینی در کنار نمونه ها از تولید داخلی استفاده شده است. موتورهای طراحی شده چینی در شرایطی کاملاً تخصصی برای نصب در یک بالابر کارگاهی هستند. اما در کنار آنها برند مطرح ایرانی نیز اقدامات سازنده ‌ای در طراحی یک الکتروموتور کاملاً تخصصی داشته است. در حال حاضر بالابر ساختمانی موتوژن در لیست نمونه های خوش ساخت با قابلیت کارکرد مطلوب قرار دارد. نمونه تولید داخلی که برای ماندن در دایره رقابت با رقبای چینی، چیزی کم نخواهد داشت و برعکس؛ شاید حرف ‌های زیادی برای گفتن داشته باشد.

با تمام این تفاصیل کار کردن با یک بالابر ساختمانی نیاز به تضمین کاری بالا در کنار قدرت مناسب و البته امنیت کافی دارد. موضوعی که باعث شده تا نکات فراوانی در انتخاب یک الکتروموتور مناسب برای نصب شدن در یک بالابر کارگاهی نقش بازی کنند. در این بین قطعا حضور مطلوب بالابر ساختمانی موتوژن در نزد بسیاری از اهل فن مورد توجه قرار خواهد گرفت. در این مطلب قصد آن را داریم که ببینیم این حضور پر رنگ از برند صاحب نام ایرانی چگونه است؟ موتور طراحی شده برند داخلی از چه مشخصه هایی بهره مند می باشد؟ و در یک کلام، تا چه اندازه می توانیم بر سطح توانمندی های بالابر ساختمانی موتوژن اعتماد کنیم؟

مشخصه های فنی بالابر ساختمانی موتوژن

بالابر ساختمانی موتوژن در دسته مدل های تکفاز قرار دارد. در این مدل از بالابر کارگاهی با استفاده از یک موتور الکتریکی که با برق ۲۲۰ ولت شهری کار می کند، قدرت کافی برای حمل مصالح سنگین ساختمان سازی را تامین می نمایند.

عموم بالابر ساختمانی های تکفاز در دسته مدل های سبک با ظرفیت محدود از حمل مصالح ساختمان سازی قرار دارند. قدرت محدود الکتروموتورهای تکفاز دلیل این محدودیت در حمل مصالح ساختمان سازی است. اصولا ظرفیت های ۲۵۰ کیلویی و گاهاً ۴۰۰ کیلویی از بالابر مصالح بر را با استفاده از الکتروموتورهای تکفاز طراحی می‌ کنند.

بالابر ساختمانی موتوژن نیز یک نمونه خوش ‌ساخت از موتورهای تکفاز است. در این محصول از الکتروموتور برند موتوژن با ظرفیت تامین قدرت 3 اسب بخار استفاده شده است. قدرت ۳ اسب بخار برای طراحی یک موتور الکتریکی که قرار است بر یک بالابر ساختمانی تکفاز نصب شود، مقداری استاندارد است. این قدرت برای حمل بارها تا ۳۵۰ کیلوگرم کاملاً کفایت خواهد کرد. اما اصولاً نوع استاندارد طراحی شده با چنین موتورهایی در شرایط استاندارد بالابر ساختمانی ۲۵۰ کیلوگرمی معرفی می ‌شود.

شرایط راه اندازی تکفاز در این الکتروموتور، وجه راه اندازی ساده آن را مشخص خواهد کرد. کافی است از یک خط برق ۲۲۰ ولت جریان متناوب شهری بهره مند باشید تا به راحتی و عاری از هر گونه چالش بتوانید الکتروموتور تک فاز ۳ اسب بخاری از برند موتوژن را راه اندازی کنید.

قیمت بالابر ساختمانی موتوژن

از طرفی جنبه های طراحی تخصصی در این الکتروموتور نیز باعث کارکردی مطمئن و قابل قبول برای بالابر ساختمانی موتوژن شده است. الکتروموتور 3 اسب بخاری از برند ایرانی در شرایط راه اندازی نرم، راحت و سریع طراحی شده است. ویژگی هایی که باعث حرکتی آرام اما مطمئن در بالابر ساختمانی موتوژن شده است. در نظر داشته باشید که آغاز به کار هر موتور الکتریکی در یک بالابر ساختمانی همراه با جابجایی مصالح بسیار سنگین ساختمان سازی است. در نتیجه باید انتظار جریان کشی بالایی را از الکتروموتورهای نصب شده در بالابر مصالح بر داشته باشیم. لکن وقتی پای طراحی تخصصی برای نصب شدن در یک بالابر ساختمانی مطرح است، الزامات کار در چنین شرایط سخت و چالش برانگیزی نیز تدارک دیده شده است.

قیمت بالابر ساختمانی موتوژن

به طور کلی هر نوع از الکتروموتورهای تکفاز و یا سه فاز را نمی توانید در یک بالابر ساختمانی نصب کنید. این موتورها باید با یک شرایط تخصصی در راه اندازی همراه باشند. در الکتروموتور برند موتوژن شاهد بهره مندی از تامین قدرت با گشتاور بالایی هستیم. طراحی ای که برای کارکرد در یک بالابر ساختمانی مناسب است. این دیدگاه تخصصی در طراحی باعث خلق حرکتی آرام و روان و در عین حال قدرتمند خواهد شد. البته موتور الکتریکی از برند موتوژن تنها وجه تخصصی قابل ذکر از این تجهیز نمی باشد؛ بلکه باید بررسی کنیم که بالابر ساختمانی موتوژن در دیگر بخش های متداول از این دستگاه چه حرف هایی برای گفتن دارند.

گیربکس طراحی شده در بالابر ساختمانی موتوژن

این تنها بخش موتوری نیست که در بالابر مصالح بر از برندهای ایرانی استفاده شده است. در این تجهیز برای بخش گیربکس نیز از محصولات خوش نام و نشان برند بهکار اصفهان گنجانده شده است. گیربکس، بخش کلیدی در طراحی هر مدل از بالابر ساختمانی است. این بخش وظیفه انتقال قدرت از جانب موتور به سمت قرقره را بر عهده دارد و باید بتواند در مقابل شرایط سخت کاری عملیات ‌های عمرانی مقاومت بالایی داشته باشد.

گیربکس طراحی شده برای بالابر ساختمانی ها باید در یک شرایط کاملا هماهنگ با قدرت موتوری تا ظرفیت حمل بار باشد و در عین حال این توانمندی را داشته باشد که قدرت تولید شده اما سرعت بالای موتورهای الکتریکی را مهار کرده، آنها را در یک شرایط کنترل شده با گشتاور بالا در اختیار اپراتورها قرار بدهد. در بالابر ساختمانی موتوژن از گیربکس حلزونی شکل مدل VF86 محصول برند بهکار اصفهان استفاده شده است. این گیربکس نمونه ای متداول برای نصب شدن در انواع تجهیزات ساختمان سازی است. لکن برای ماندن در بطن فنی یک بالابر ساختمانی تکفاز نیز کاملاً مناسب با قابلیت کارکرد مطلوب است.

بدنه گیربکس VF86 از برند بهکار با متریال آلومینیوم ساخته شده است. از این رو بدنه گیربکس گنجانده شده در بالابر ساختمانی موتوژن کاملا سبک و در عین حال ضد زنگ می باشد. دنده های داخلی نیز از جنس آلیاژ فسفر برنزی است. این آلیاژ بسیار مقاوم با قابلیت ضد خورندگی بالایی است. تا جاییکه می‌ تواند تحت فشار بالا عملکردی روان عاری از هر گونه آسیب داشته باشد. اهمیت متریال با کیفیت در ساخت دنده ها تا جایی است که گیربکس VF86 از برند بهکار و یا دیگر مدل ها را گاهاً با نام گیربکس فسفر برنزی یاد می ‌کنند.

بالابر ساختمانی موتوژن و پایه های طراحی شده برای آن

در بالابر ساختمانی موتوژن نگاه طراح بهره مندی از یک پایه با درجه مقاومت مطلوبی است. پایه های طراحی شده در این بالابر ساختمانی ظرفیت کامل و البته مطمئنی برای کار کردن در حمل مصالح تا ۳۵۰ کیلوگرم را دارند. در این پایه ها که از نمونه های شاسی سنگین محسوب می‌ شوند، از لوله گازی نمره ۶ استفاده شده است. ضخامت گوشتی پایه ‌ها 2.5 میلیمتر است. این متریال در ساخت پایه برای استقراری کاملا مستحکم که بتواند حمل مصالح بسیار سنگین را تحمل کند، کاملا مناسب است.

از طرفی برای طراحی بخش کالسکه در بالابر ساختمانی موتوژن از پروفیل استفاده شده است. کالسکه بر یک ریل ۳ متری حرکت می ‌کند. ریل با درجه استحکام مناسبی است و در یک اتصال کاملاً قدرتمند بر شاسی دستگاه متصل شده است. بالابر ساختمانی موتوژن را باید یک از نمونه های سطح متوسط بازار در نظر بگیریم. اگر چه موتورهای طراحی شده برند موتوژن چندان نگاه تخصصی در کار برای تجهیزی مانند بالابر مصالح بر ندارند. اما در حمل مصالح متعارف ساختمان سازی در حجم معینی تا 300 کیلوگرم کاملا توانمند هستند. در این بین قیمت بالابر ساختمانی موتوژن از نکات مثبت در هنگام خرید این محصول می باشد.

نحوه کار با بالابر ساختمانی چگونه است؟

انواع کلید بالابر ساختمانی کدام است؟

دلیل خرابی بالابر ساختمانی چیست؟

بالابر ساختمانی تکفاز – بالابر ساختمانی سه فاز

بالابر ساختمانی موتوژن تبریز

بالابر ساختمانی موتوژن تبریز چیست؟ با پیشرفت تکنولوژی وانواع ماشین آلات که ساخته می‌شود کار را برای انسان ها را راحت کرده است در صنعت ساختمان سازی هم بالابرهای ساختمانی کار را بسیار راحت کردند و سرعت بخشیدند که با توجه به نیازی که دارید می توانید بالابر مورد نیاز خود را انتخاب کنید .

بالابر ساختمانی یکی از ابزاری است که در صنعت ساختمان سازی و حتی حفاری بسیار کاربرد دارد و مورد استفاده قرار می گیرد بالابر با استفاده از موتور قدرتمندی که دارد مصالح و ابزار ساختمانی را در راستای عمود بالا پایین می کند.

بالابر ها در انواع مختلف ساخته می‌شوند و ویژگی های متفاوتی دارند از جمله قدرت ظرفیتف قیمت ،محیطی که استفاده می شوند، استانداردهایی که در آن رعایت شده است ، جنس بدنه الکتروموتور متفاوت و مختلف با توان های متفاوت و نوع کاربردی که دارند با هم تفاوت دارند.

بالابر ساختمانی موتوژن تبریز-وبسایت پارس موتور
بالابر ساختمانی موتوژن تبریز-وبسایت پارس موتور

بالابر ها در انواع مختلفی ساخته می‌شوند و موتور های متفاوتی با توان ها و قدرت های متفاوتی بر روی بالابر نصب  می‌شود.

بالابرها دو نوع اصلی تک فاز و سه فاز تولید می‌شوند که به این معنی است که بالابرهای تک فاز نسبت به بالابرهای سه فاز دارای قدرت کمتری هستند و از برق ۲۲۰ ولت شهری استفاده می کنند و بالابرهای سه فاز از برق ۳۸۰ ولت صنعتی استفاده می‌کنند.

بالابر ها دارای قدرت متفاوتی هستند و موتورهای متفاوتی با برندهای مختلفی این بالابرها را تولید می‌کند در اصل قدرت اصلی و قلب و نقطه اصلی یک بالابر الکتروموتور بالابر میباشد در اینجا می خواهیم به بالابر ساختمانی موتوژن تبریز بپردازیم و ویژگی‌های این بالابر را بررسی کنیم.

بالابر ساختمانی موتوژن تبریز

این بالابر ساختمانی موتوژن ساخت شرکت موتوژن تبریز می باشد. و تولید داخلی می باشد.

بالابر ها همه مکانیسم مشابهی دارند و چیزی که بالابر ها را از هم متمایز می کند و قسمت اصلی هر بالابر ،موتور بالابر می باشد که در بالابر ساختمانی موتوژن از موتور بسیار قدرتمند از برند موتوژن استفاده شده است.

بالابرهای ساختمانی موتوژن از نوع بالابرهای ساختمانی تک فاز می باشد و به این معنی است که این بالابر با برق ۲۲۰ ولت شهری کار می‌کنند و به این ولتاژ احتیاج دارد .

به دلیل اینکه دارای قدرت کمتری است و سبکتر و ظریف تر ساخته شده است و ظرفیت حمل بار ۲۵۰ تا ۴۰۰ کیلوگرمی را دارد در ساختمان سازی و حمله و جابجایی مصالح ساختمانی به کار میرود.

الکتروموتور این بالابر ساختمانی موتوژن دارای قدرت ۳ اسب بخار است و این مقدار و این توان برای استفاده در صنعت ساختمان سازی مناسب میباشد قدرت 3 اسب بخار برای جابجایی بار ها با وزن ۳۵۰ کیلو گرم مناسب است.

درست است که این استاندارد برای این بالابر ۳۵۰ کیلوگرم میباشد اما در اصل این بالابر ساختمانی موتوژن که توان حمل بار ۲۵۰ کیلوگرمی را در مدت زمان طولانی دارد.

این بالابر ساختمان سازی موتوژن دارای قدرت 3 اسب بخاری است و از الکتروموتور ایرانی استفاده شده است حرکت بسیار آهسته و نرمی دارد اما بسیار ایمن و مطمئن است

الکتروموتور این بالابر ساختمانی موتوژن از جنس بدنه چدن می باشد.

گیربکس نیز یک بخش دیگر مهم در بالابرهای ساختمانی به حساب می‌آید که باید با سطح توان‌موتور هماهنگی داشته باشد و البته اندازه گیربکس نیز باید با موتور متناسب باشد تا بتواند به خوبی این قدرت مکانیکی موتور های الکتریکی را تبدیل به حرکت بکند.

بدنه گیربکسی که در این بالابر ساختمانی استفاده شده است با متریال آلومینیوم ساخته شده استفاده کردن از آلومینیوم در بدنه گیربکس باعث شده است تا در برابر عوامل محیطی  زنگ‌زدگی و فرسایش مقاوم باشد و البته سبک باشد  دنده های داخلی آلیاژ فسفر برنزی آلیاژ مقاوم و ضد خوردگی می باشد.

برند موتوژن در ساخت پایه های این بالابر ساختمانی طراحی فوق العاده ای انجام داده از لوله‌های گازی نمره ۶ فولادین استفاده کرده تا مقاومت و استحکام بالایی داشته باشند که در حمل مصالح ساختمانی تا ۳۵۰ کیلو مقاومت داشته باشند .

ضخامت گوشتی پایه ها دو و نیم میلیمتر که بتواند وزن مصالح و بار را به خوبی تحمل کنند پایه ها مقاوم و ضد زنگ می باشند

این پایه ها قابلیت این را دارند که از هم باز شوند و دوباره در محل نصب مونتاز شوند .

کاربرد بالابر ساختمانی موتوژن

بالابر دارای توان و قدرت سه اسب بخار است و تا ۳۵۰ کیلوگرم را می‌تواند جابجا کند بنابراین در صنعت و کارگاههای ساختمان سازی کاربرد دارد البته می توانید در بارگیری ماشینهای سنگین مثل کامیونها و تریلی  هم از این بالابر استفاده کنید .

این بالابر در معادن و بنادر و سیلوها نیز کاربرد دارد و حتی شما می توانید از این بالابر ساختمانی موتوژن در در کارخانجات ها و انبارها نیز برای جابجایی محصولات استفاده کنید.

بالابر ها از وسایلی هستند که در ساخت و سازها بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. این وسایل کاربردی در مدل های مختلفی ساخته و به بازار ارائه می گردد. امروز قصد داریم بیش تر با این وسیله ی مهم و قیمت بالابر ساختمانی موتوژن 3 فاز در صنعت ساختمان آشنا شویم.

بالابر ساختمانی وسیله ای است که برای جابجائی مصالح در طبقات مختلف به کار گیری می شود. ظرفیت این بالابرها 250 کیلو تا 1 تن می باشد. از بالابر ساختمانی با نام های بالابر مصالح ساختمانی، بالابر مصالح بر و بالا بر تکفاز نیز یاد می شود.

کاربردهای بالابر موتوژن

قیمت بالابر ساختمانی موتوژن 3 فاز-وبسایت پارس موتور

بالابرها کاربردهای مختلفی دارند از جمله:

 • جا به جایی مصالح ساختمانی میان طبقه ها در زمان ساخت، تعمیر و بازسازی ساختمان ها.
 • بارگیری در ماشین های سنگین همچون کامیون ها
 • جا به جائی بار در کارخانه ها و انبارها

اجزای بالابر

این وسیله ی کاربردی از اجزای متفاوتی تشکیل شده است:

شاسی

پایه ها، بازو ها، ریل و کالسکه تشکیل دهنده ی شاسی هستند. بالابرهای 250 تا 500 کیلوئی،پایه هایی دارند که از 6 لوله ی سنگین، 5 لوله برای بازو و ریل بالابر از ناودانی 8 ساخته شده اند. بالابرهایی که بیشتر از 500 کیلو ظرفیت دارند از پایه و ریل محکم تری برخوردار هستند. پروفیلی و ناودانی دو نوع مختلف کالسکه هستند.

الکتروموتورها

الکترو موتور را دینام هم می گویند. بر اساس ظرفیت حمل از 2 اسب بخار تا 20 اسب بخار متفاوت هستند. بالابر ها زمانی که استارت می خورند نیروی بیشتر برای حمل و بالا کشیدن نیاز دارند. زمان خرید باید دقت کنید که الکتروموتور دارای استارت قوی داشته باشد.

گیر بکس

گیربکس با کم کردن دور الکتروموتور، سبب افزایش گشتاور می گردد و توان و قدرت مورد نیاز برای جا به جائی را به وجود می آورد. از دیگر اجزای بالابر می توان از کلید، بکسل و پاکت یاد کرد.

اجزای بالابر-وبسایت پارس موتور

مدلهای مختلف بالابرها

بالابرهای در انواع و مدل های مختلف وارد بازار می شوند و با توجه به نیاز مخاطبان ارائه می گردند. این بالابر ها شامل موارد زیر هستند:

 • بالابر ساختمانی
 • بالابر مصالح ساختمانی
 • بالابر مغازه ای یا بالابر فروشگاه
 • بالابر صنعتی
 • بالابر کارگاهی

الکترو موتورهای مورد استفاده در بالابر

در بالابر ها از الکترو موتورهای متفاوتی استفاده می شود. الکترو موتورهای بالابر به شرح زیر می باشند:

 • الکتروموتور موتوژن
 • الکتروموتور تبریز ژن
 • الکتروموتور زیمنس
 • الکتروموتور الکو
 • الکتروموتور چینی

بالابر ساختمانی 3 فاز

موتور این بالابر ها نسبت به بالابر ساختمانی تک فاز توان و قدرت بیش تری دارد. این بالابر ها با برق 3 فاز 380 ولتی کار می کنند و ظرفیت جابجائی بار بیشتر از 300 کیلو را دارند. از این نوع بالابر ها بیش تر در محیط های صنعتی استفاده می شود. بالابر ساختمانی 3 فاز موتوژن یکی از این بالابرها است که ظرفیت جابجائی بارهای با وزن 300،500،700،1000 کیلوگرم را دارند.

مشخصات مهم بالابر ساختمانی 3 فاز موتوژن

از مهم ترین ویژگی های بالابر ساختمانی 3 فاز موتوژن می توان از موارد ذیل یاد کرد:

 • بالابر ساختمانی 3 فاز موتوژن دارای دو پایه ی بزرگ و دو پایه کوچک وصل به هم می باشد.
 • بالابر ساختمانی سه فاز موتوژن کالسکه بالابری با 20 متر سیم بسکل، قرقره، گیربکس و دینام دارد.
 • بر روی بالابر ساختمانی 3 فاز موتوژن 3 اسب گیربکس VF86 قرار دارد.

تفاوت های بالابر سه فاز و بالابر تک فاز

بالابرها ی 3 فاز مناسب برای جابجائی بارهای 300 کیلوگرم به بالا هستند. از گیربکس های قوی برای توان و قدرت بیشتر دینام های 3 فاز استفاده می شود. به همین خاطر اندازه ی گیربکس های قوی بزرگ تر از گیربکس های معمولی است. بالابر ساختمانی 3 فاز ابعاد و اندازه ی بزرگتری را نسبت به بالابر تک فاز دارند.

تفاوت های بالابر سه فاز و بالابر تک فاز-وبسایت پارس موتور

قیمت بالابر ساختمانی موتوژن 3فاز

قیمت هایی که در سطح بازار ارائه می شود همواره در حال تغییر است. قیمت بالابر ساختمانی را از ما بخواهید. رنج قیمتی بالابر ساختمانی موتوژن 3 فاز بستگی به کیفیت کارائی و اطمینان بالای آن دارد.

نکات ایمنی

در هنگام استفاده از بالابرهای ساختمانی باید به موارد زیر دقت کنید:

 • بررسی نمائید که پایه ها محکم باشند زیرا مقاومت کافی برای تحمل وزن اجسام در حال جا به جائی بسیار مهم است.
 • بررسی نمائید که اتصالات و کابل ها هیچ مشکلی نداشته باشند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.