دسته بندی نشده, مقالات

شیلنگ ویبراتور بنزینی

شیلنگ ویبراتور بنزینی

همانگونه که مستحضر هستید، یکی از حائز اهمیت ترین تجهیزات ضمن عملیات بتن ریزی، دستگاه ویبراتور است. این دستگاه از قسمت های گوناگونی ایجاد شده است که مِن جمله آنها شیلنگ ویبراتور میباشد. ما در این بخش از متن خود مایل هستیم شما را کمی بیشتر و بهتر با شیلنگ ویبراتور بنزینی آشنا سازیم، لطفاً در ادامه ی متن با ما همراه شوید.

توضیح این موضوع که ویبراتور به گونه بنزینی و برقی و… به چَشم میخورد که شیلنگ ویبراتور بنزینی اصولاً ضمن دستگاه ویبراتور بنزینی مورد استفاده واقع میشود که دارای کارایی خاص و ویژه خود است، نیازمند تحلیلی بیشتر است.

پس کمی نگاهی ریز بینانه تر به این موضوع میکنیم.

 اقسام گوناگون شیلنگ ویبراتورشیلنگ ویبراتور بنزینی

در یک نگاهی کلّی و عمومی شیلنگ ویبراتور ضمن سه نوع؛

 • مکانیکی.
 • بنزینی.
 • برقی.

جای میگیرند. هر یک از موارد نام برده شده با توجه به گونه مصرفی خود، با یک دیگر دارای تفاوت هایی نیز میباشند. حال آن که در یک دیدگاهی کلّی کارکرد هر یک از آنها یکی میباشد و به یک سو مورد مصرف واقع میشوند. در این میانه ها شیلنگ ویبراتور بنزینی و یا مکانیکی از تمامی گونه های شیلنگ های ویبراتور متداول تر هستند. به گونه ای که ضمن غالب پروژه های کم حجم و متوسط از این گونه شیلنگ ها بهره گرفته میشود. دیگر شیلنگ های ویبراتور را ضمن پروژهایی با حجم بیشتر مورد استفاده قرار میدهند.

 شیلنگ ویبراتور بنزینی به چه معناست!

شیلنگ ویبراتور بنزینی همان طور که از نام آن روشن است، به جهت ایجاد حالت ویبره و یا لرزش و ارتعاش ضمن بتن مورد بهره گیری واقع میشود. این کار منجر به از میان بردن حباب ها، سوراخ ها و خلل های موجود درون آن میشود. با این کار قطعاً بتن دارای حالتی یک دست، یک نواخت خواهد شد. نهایتاً ما شاهد بتی مقاوم، مستحکم و فشرده خواهیم بود.

شیلنگ ویبراتور بنزینی را میتوان در ابعادهای گوناگونی مِن جمله؛

 • یک.
 • یک و نیم.
 • سه.

اینچ، در بازار عرضه جویا شد و از هر یک، به منظور مصارف خود بهره گرفت.

با اکتفاء بدین موضوع که ویبراتور بنزینی توان و قدرت خود را از نیروی بنزین به دست می آورد؛ از توان بسیار بالایی برخوردار میباشد. از سویی به دلیل همخوانی در و موتور با شیلنگ ویبراتور بنزینی نسبت به دیگر شیلنگ های موجود، با گذشت زمان صدمات کمتری به گونه شیلنگ ویبراتور بنزینی وارد میگردد.

بیشتربخوانید: شیلنگ ویبراتور

 طریقه ی عملکرد شیلنگ ویبراتور بنزینی؛

حال تا به این قسمت از مطلب ما، قطعاً شما اندکی آشنایی های لازم را با این نوع از شیلنگ به دست آورده اید. بد نمیباشد که در ارتباط با شیوه ی عملکرد آن نیز آشنا گردیم.

در این قبیل از شیلنگ ها قسمتی تحت عنوان پوکر به چَشم میخورد که این قسم حرکت چرخشی و یا دورانی دریافتی از نیروهای؛

 • مکانیکی.
 • الکتریکی.
 • پنوماتیک.

را اخذ مینماید و آن را به تشکیل ضربه و ارتعاش مبدل میسازد.

به همین علّت میباشد که ما شاهد ایجاد و تشکیل ضربه و ارتعاش در آن میباشیم.

بخش های پوکر که به طور قطع میتواند اصلی ترین و پایه ترین قسمت های شیلنگ ویبراتور بنزینی تلقّی شود، در قسمت سر شیلنگ قرار گرفته است و با بتن دارای تماس خواهد بود تا در پایان با تشکیل حالت ارتعاش و یا لرزش، منجر به از میان رفتن خلاء های موجود در دل بتن ها شود.

در این ارتباط میبایست به بازه ی زمانی بهره گیری از شیلنگ ویبراتور بنزینی هم دقت داشت. چرا که چنانچه این شیلنگ در بازه زمانی کم درون بتن نگهداری گردد، منجر به تشکیل اختلال ضمن عملکرد آن خواهد شد. در نهایت با خرد گردیدن دانه ها و کاهش استحکام بتن امکان دارد دردسرهایی را در پی خود به همراه آورد.

بیشتر بخوانید:کاتر آسفالت بر

 بهتر است کمی با ویژگی های استفاده از شیلنگ ویبراتور بنزینی آشنا شویم؛

این شیلنگ به گونه ای عمومی و در یک نگاهی کلّی در برگیرنده ی برخی از ویژگی های بسیار مهم است که در قسمت ذیل به برخی از مهم ترین آنها اشاره خواهیم داشت؛

 • نگهداری بسیار سهل.
 • کارکرد بسیار مطلوب و عالی.
 • دارای انعطاف پذیری بسیار مطلوب.
 • اتخاذ قطر و ابعاد مناسب بنا بر گونه نیاز شما.
 • بازدهی بسیار مطلوب و نیز خوب شیلنگ ویبراتور بنزینی.
 • استحکام بسیار مطلوب و منحصر به فرد آن در مقابل خمیدگی، پیچ خوردگی.
 • استحکام بسیار بالا در مقابل فشار بسیار و هر نوع ایجاد سائیدگی و یا پاره گردیدن.

هر یک از موارد نام برده شده در قسمت فوقانی میتواند مِن جمله مزیت های قابل توجه این نوع از شیلنگ ها تلقّی شود. از سویی به دلیل آن که ضربه ورودی بدان میتواند به گونه ی بسیار شدید و قابل توجه باشد، باید آنها نیز از استحکام و مقاومت خوبی برخوردار باشند. توجه داشته باشید که شیلنگ ویبراتور بنزینی حاوی این ویژگی میباشد. شاید به همین علّت است که آن نیز مِن جمله برترین و بهترین ها در انواع گوناگون خود میباشد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *