مقالات

انواع تیغه های ماله پروانه ای

انواع تیغه های ماله پروانه ای

تیغه های combination & finish  در جهت انواع تیغه های ماله پروانه ای مناسب بوده و در بازار موجود می باشد جنس این تیغه ها از فولاد مرغوب است، که با اتصالات محکمی تولید شده است.اتصالات تیغه استاندارد ماله پروانه ای بیشترین طول عمر ممکن را دارا می باشد.تمامی تیغه های ماله پروانه ای قبلیت نصب بر روی دیگر برندهای ماله را دارا می باشند.

تیغه آبی یا blue super

جنس تیغه ماله پروانه ای چگونه باید باشد؟-وبسایت پارس موتور

 

انواع تیغه های ماله پروانه ای: تیغه آبی دارای هر دو مزیت طول عمر بالا و کاربرد بیشتر را دارا می باشد و در واقع همه کاره محسوب می شود.این تیغه قابل نصب بر روی همه نوع ماله می باشد.این تیغه دارای مواد و متریال محکمتری از تیغه های معمولی تر می باشد.تیغه آبی به نسبت سایر تیغه ها منعطف تر است و از همین رو دارای کارایی بالایی نیز می باشد.

تیغه آبی نیز در هر دوشکل combination & finish موجود است.

تیغه پلاستیکی

تیغه پلاستیکی از متریال پلاستیک بسیار مستحکم ساخته شده است که بیشتر برای سطوح صافی طراحی شده که قصد داریم هیچ رد و اثری از ماله روی کار باقی نماند.

جالب است بدانید تیغه پلاستیکی در صورتی که از متریال ضعیف تری ساخته شده است اما طول عمری برابر با تیغه های فولادی داشته و بر روی سطوح سخت و صیقلی، پرداخت را به خوبی انجام می دهد.

این تیغه فقط به صورت combination  در بازار موجود است.

سنباده شناور

 

اصلاح کردن سطوح ماله کشی شده و پرداخت نهایی به شکلی که سطح مورد نظر صاف و صیقلی شود، جزو وظایف سنباده شناور است.

چگونه تیغه مناسبی جهت ماله پروانه ای خود انتخاب کنیم؟

فناوری ماله پروانه ای در ابتدا از اروپا وارد دنیای صنعت و فناوری ساختمانی شد.در کشورهای دیگری مانند ایران نیز بعدها این تیغه ها ساخته شد و روانه بازار گردید.

ماله های پروانه ای دارای سطح سینی مانندی هستند که تیغه دستگاه بر روی آن بسته می شود.

وقتی موتور روشن می شود و تیغه ها به حرکت در می آیند، این سینی هم به دنبال آن شروع به چرخیدن کرده و سطح بتن را صاف می کند.

بنابراین می توان نتیجه گرفت که سایز و اندازه تیغه ماله در سایز سینی ماله بسیار تاثیر گذار بوده و اهمیت دوچندانی دارد.هرچقدر اندازه تیغه ها را بزرگتر انتخاب کنیم، سینی نیز بزرگتر می شود.

به همین منظور تیغه ها در سایزهای مختلفی تولید می کنند و شما می توانید به نسبت سطح بتن ریزی شده سایز ماله پروانه ای را انتخاب نمایید.

جنس تیغه ماله پروانه ای چگونه باید باشد؟

مزیت استفاده از تیغه ماله پروانه ای -وبسایت پارس موتور

 

همانطور که می دانید بر خلاف ضخامت ماله و تیغه ماله پروانه ای که به یک نسبت ساخته می شود، جنس متریال مورد استفاده در آن ها با همدیگر متفاوت بوده و در هر کدام یک جنس به کار می رود.

جنس ماله و تیغه ماله پروانه ای کاملا بستگی به تولید کننده این ابزار داشته و در واقع هر کدام از تولید کنندگان از یک نوع جنس خاص و معینی در تولید و عرضه این تیغه و ماله استفاده می برند.

از این رو جنس و کیفیت هر ماله ای به تولید کننده آن و متریال به کار رفته در آن بستگی دارد همچنین گزینه نوع طراحی تیغه و سینی ماله پروانه ای در نوع عملکرد و میزان ماندگاری آن بسیار موثر می باشد.

ماله پروانه ای در کل دارای دو سیستم مختلف می باشد که نوع اول تنها با فشار بر روی یک نقطه سبب فعال شدن ماله پروانه ای می شود و در نوع دوم دارای نواری روی ماله است که ایمنی بیشتر و بهتری را در هنگام کار با ماله پروانه ای ایجاد می کند.

البته بد نیست بدانید که در نوع اول ماله پروانه ای زودتر دچار فرسودگی و ساییدگی می شود.

مزیت استفاده از تیغه ماله پروانه ای

در برخی از ماله های پروانه ای، حرکت در دوجهت صورت گرفته و سطح بتن را در دوجهت مختلف صاف می کنند. مزیت استفاده از این ماله ها در حالتی مشخص می شود که یک سمت تیغه کند شود و یا دچار فرسودگی شود، انوقت می توانید از سمت دیگری تیغه استفاده کرده و با استفاده از چرخش موتور عمل صیقل دادن را انجام دهید.

این نوع تیغه ها معمولا از نظر اقتصادی به صرفه تر هستند چرا که می توانید تعویض آن ها را کاملا به تعویق بیندازید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *