مقالات

انواع ماله پروانه ای

انواع ماله پروانه ای

همانطور که در ابتدای متن مشاهده کردید در ادامه قصد داریم راجب انواع ماله پروانه ای به شما اطلاعاتی بدهیم اما قبل از آن قصد داریم کاربرد این ابزار صنعتی را شرح دهیم تا بیشتر با آن آشنا شوید.ماله جزو پرکاربرد ترین ابزارآلات در عملیات بنایی است که میتوان به وسیله ی آن گچ یا سیمانی که در ساخت و ساز نیاز داریم را بر روی سطح صاف کنیم و به آن زیبایی لازم را ببخشیم.اما گاهی در پروژه های بزرگ نیاز داریم از ابزارآلات پیشرفته تری برای صیقل دادن سطوح استفاده کنیم که این کار باعث سهولت بیشتری در کارها نیز خواهد شد و البته عملیات با زیبایی بیشتری ارائه میشود.

در همین راستا از ابزاری به نام ماله پروانه ای یا ماله موتوری یا برقی استفاده میشود که اغلب اوقات در صیقل دادن و صاف کردن سطح بتن ریزی شده استفاده میشود.بیبیشترین کاربرد ماله پروانه ای در سطوحی است که سطح صاف وسیعی دارند مانند کف پارکینگ،کف پیاده رو،کف نمایشگاه یا پاساژ،کف سازی انواع واحد های ساختمان با سطوح موزاییکی یا سرامیکی استفاده میشوند.

اما ماله پروانه ای دارای اجزای مختلفی همچون تیغه، سینی ،شاسی یا موتور است که هرکدام کاربرد خاص خود را دارند و از انواع مختلفی برخوردارند به عنوان مثال شاسی ماله پروانه ای میتواند از  فولاد،استیل یا کروم  باشد و هر کدام این جنس ها دارای قیمت متفاوتی است اما همین ابزار ماله پروانه ای دارای انواع دستی و سرنشین دار یا ماله پروانه ای از لحاظ ابعاد و ماله پروانه ای از لحاظ سوخت هستند که در ادامه هرکدام را به صورت مختصر شرح خواهیم داد

انواع ماله پروانه ای -وبسایت پارس موتور

  1. ماله پروانه ای دستی

همانطور که از نام این نوع از ماله پروانه ای پیداست این ابزار توسط یه دسته که به شاسی  متصل است کار صیقل دادن و صاف نمودن سطوح را انجام میدهد به این صورت که یک نفر پشت دستگاه قرار میگیرد و توسط دستگیره عملیات را انجام خواهد داد.این نوع از ماله موتوری اکثرا در محیط های کوچک استفاده میشود تا کار با سهولت و هزینه ی کمتری انجام شود.قیمت مناسبی که این دستگاه داراست و کارایی بالای آن باعث شده این مدل از ماله پروانه ای محبوبیت بسیار زیادی بین مردم داشته باشد.البته باید به کیفیت ابزار خریداری شده توجه زیادی نمود تا بتوانیم نتیجه را با کیفیت تحویل بگیریم.این مدل از ماله پروانه ای دستی به نام ماله پروانه ای هلکوپتری نیز نامیده میشود.

اما میتوان ماله پروانه ای دستی را از طریق شاسی نیز دسته بندی کرد که شامل ماله پروانه ای با شاسی پاور،ماله پروانه ای با شاسی بریکر،ماله پروانه ای با شاسی هیساکی مالزی،ماله پروانه ای هوپت سنگاپور و ماله پروانه ای با شاسی استیل میشود.

  1. ماله پروانه ای سرنشین دار

دومین نوع از انواع ماله پروانه ای،ماله پروانه ای دارای سرنشین است و نوع عملکرد آن نیز به این صورت است که یک نفر نفربر در پشت دستگاه قرار میگیرد و دستگاه را هدایت میکند.

نفربر بر روی صندلی ای که در طراحی دستگاه تعبیه شده است مینشیند و تیغه های موجود را بر روی لبه های سطح بتن ریزی شده هدایت میکند و حالات ناهمواری که هنگام بتن ریزی ایجاد شده را صاف میکند و صیقل میدهد.باید این نکته را یاد آور شویم .

از این دسته از ماله پروانه ای در پروژه های بزرگ مانند پارکینگ ها یا پاساژ ها استفاده میشود تا سهولت بیشتری در کار ایجاد شود.

انواع ماله پروانه ای از لحاظ موتور-وبسایت پارس موتور

انواع ماله پروانه ای از لحاظ طول پروانه

به طور کلی ماله پروانه ای از لحاظ طول پروانه  دارای چهار سایز ۶۰, ۷۵, ۹۰ و ۱۲۰ است و در ماله پروانه ای سرنشین دار از سایز ۶۰ و ۷۵ برای قسمت های گوشه ای استفاده میشود و نام دیگر آن نیز ماله گوشه زن یا کنار زن میباشد.البته پر فروش ترین سایز برای افراد ماله پروانه ای با سایز ۹۰ است.

انواع ماله پروانه ای از نظر مصرف سوخت

از لحاظ مصرف سوخت هم ماله پروانه ای به سه نوع بنزینی و گازوییلی یا دیزلی و موتوری تقسیم میشود که اکثرا مصرف ماله پروانه ای با سوخت گازوییلی کمتر خواهد بود و برای فرد استفاده کننده نیز به صرفه تر خواهد بود.ماله پروانه ای موتوری نیز برای به حرکت درآمدن نیاز به برق دارد و باید برق مورد نیاز آن تامین شود البته باید توجه کنیم که مصرف برق ماله پروانه ای مورد نظر استاندارد باشد و همین استاندارد بودن دستگاه میتواند روی قیمت آن نیز تاثیر خود را بگذارد.

البته در شهرهای بزرگ همچون تهران اکثرا از ماله پروانه ای بنزینی استفاده میشود که مورد مصرفی آن به وفور و البته به راحتی یافت میشود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *