مقالات

بتونیر دوچرخ چیست؟

بتنیر دوچرخ چیست؟-وبسایت پارس موتور

برای ساخت بتن در مقادیر کم و کم حجم از دستگاه به نام بتونیر استفاده می‌کنند که نام دیگر آن مخلوط کن یا بتن ساز است در بتونیر دوچرخ سیمان و شن و ماسه و آب رو به اندازه و به نسبت به خودش می ریزیم و آنها را مخلوط میکنیم تا بتوانیم بتن را آماده کنیم نباید اندازه موادی که با هم مخلوط میشوند کم یا زیاد شود چون باعث سفت شدن بتن میشود هنگامی که سنگدانه با سیمان پرتلند خشک و آب مخلوط می شود، مخلوط یک دوغاب تشکیل می دهد که به راحتی ریخته می شود و به شکل قالب در می آید. در هر صورت این دستگاه یکی از تجهیزات مهم برای ساخت و ساز به حساب می آید.

کاربرد این دستگاه این گونه است که پیمانه کردن مصالحی  که برای ساخت بتن  توسط نیروی انسانی انجام میشود به همین دلیل باید نیروی انسانی  آموزش کافی رو داشته باشد وقتی با این دستگاه کار میکنید باید از مخلوط کردن بیش از اندازه مصالح بپرهیزیم چون که باعث آب اندازی بتن میشود.

بتن بعد از آب دومین ماده پرمصرف در جهان است  و پرمصرف ترین مصالح ساختمانی است. استفاده از آن در سراسر جهان، تن به تن، دو برابر ترکیب فولاد، چوب، پلاستیک و آلومینیوم است.

ویژگی ها و مزایای بتونیر

بتونیر دوچرخ: میکسر بتن از مدل‌های مختلفی تشکیل شده که دارای ویژگی و امکانات خاصی میباشد این بتونیر علاوه بر ظرفیت های مختلف دارای سه موتور ،موتور بنزینی ،دیزلی تک فاز یا سه فازمی باشند بسیار سنگین هستند و در هنگام حمل و نقل کار بسیار سختی است که انسان را اذیت میکند به همین دلیل آنها را به صورت ۲ چرخ و ۴ چرخ روانه بازار کرده اند سرعت گردش که این دستگاه می تواندانجام بده ۱۷تا ۱۳ دور در دقیقه است به همین خاطر هر چقدر که دستگاه بتونیر بزرگتر باشه باید قدرت موتور آن هم بیشتر بشه به خاطر اینکه مقدار مصالحی که داخل آن ریخته شده بیشتر است موتوری هم که بخواهد این مساله رو گردش بده باید قدرت زیادی داشته باشد .

از ویژگی‌های دیگر بتونیر دوچرخ می توانیم به قابلیت چرخش و چرخاندن ۳۶۰ درجه مواد داخل بتونیر مثال زد که با چرخش کامل ای که انجام میدهد تمام َمواد و مصالحی که داخل بتونیر است را  به طور کامل بیرون ریخته میشود

جنس دیگ این دستگاه بتونیر باید از ورق با ضخامت بالا باشد به خاطر این که از سوراخ شدن و فرسایش آن جلوگیری کند.

جنس دنده های انتقال دهنده از موتور به دیگ باید بسیار محکم و دارای کیفیت بالا باشند  تا از خوردگی و شکسته شدن آنها به طور دائم جلوگیری شود.

ویژگی ها و مزایای بتونیر -وبسایت سام سرویس

مشخصات بتونیرها

هر دستگاه بتونیر دارای مشخصات متفاوتی هست اما به طور کلی مشخصات بتونیر ها شامل موتور گرداندن  از ۱ تا ۲۰ اسب بخار یا ساده یا گیربکس دار ،دوچرخ یا ۴ چرخ ، ظرفیت ۱۲۰ تا ۱۰۰۰، موتور بنزینی یا موتور دیزلی ،سیستم بارگیری هیدرولیک یا دستی می توان به آن اشاره کرد.

کاربرد بتونیر

  • برای هم زدن و مخلوط کردن مواد مختلف برای ساخت بتن
  • مخلوط کردن مواد با مقدار گوناگون برای کاربردهای مختلف در صنعت ساختمان سازی
  • برای بتن ریزی در پروژه های با بسیار کوچک یا بسیار بزرگ و وسیع مانند سد سازی

بتونیر از نظر شکل ظاهری

بتونیر از نظر شکل ظاهری-وبسایت سام سرویس

جنس بدنه بتونیر ها اغلب از فلز ساخته شده و به خاطر وزن سنگینی که این بتونیر دارد بسیار سخت می‌توانیم آن را جابجا کنیم و در پروژه‌های عمرانی و ساخت و سازهای ساختمان آن که از آن استفاده می‌کنند ممکن هست در طول روز نیاز به جابجایی داشته باشد به خاطر همین آن را طوری طراحی کردند که چرخ‌های در زیر آن تعبیه شده  که بتواند به راحتی جابه جا کرد به طور کلی بتونیرها دارای دو نوع هست دوچرخ و چهار چرخ نوع دوچرخ دارای دو دسته است که توسط نیروی انسانی حرکت داده میشود  و دستگاه هم بر روی این چرخها به حرکت در می آید درنوع ۴ چرخ هم بیشتر برای جابه جایی بتن هایی که حجم بیشتری دارند مورد استفاده قرار میگیرد این بتونیر ۴ چرخ مانند بتونیر ۲ چرخ از نیروی انسانی کمک گرفته میشود .

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *