مقالات

ماله پروانه سرنشین دار

بهتر است کمی در امتداد مطلب خود در ارتباط با ماله پروانه سرنشین دار، که یکی از دستگاه های نسبتاً نوین در زمینه صنعت ساختمانی میباشد، سخن به میان آوریم. به طور قطع نسبت بدین موضوع آگاه هستید که یکی از عوامل پیشرفت آدمی از ابتدای امر تا به اکنون دسترسی به علم ساخت ابزارها بوده است. با ساخت و تهیه ی این ابزارها، روند پیشرفت و تجهیز آدمی بیشتر گشت. از ساختن یک وسیله صیقل خورده و تیز به منظور شکار حیوانات گرفته است تا ساخت و تهیه چرخ که چرخ کشاورزی و صنعت را با سرعت شگرف آوری به گردش و حرکت درآورد. پس از انقلاب صنعتی تغییر های بزرگی در حوزه صنعت، کشاورزی، تولید و حمل و نقل اتفاق افتاد. تمامی آنها مدیون ساخت و طراحی ابزارها و ماشین هایی بود که هم به روند کار اضافه مینمود، هم با ظرافت بیشتری به انجام میرساند و هم به صورت همیشگی بود. ماشین ها تا به آن قسم پیشرفت نمودند که دسترسی به نقاط گوناگون دنیا مهیا گشت و قسم هایی از کره زمین کشف گردید که تا چندی قبل، در زندگی مردمان آن روزگار رنگی نداشت. حال بهتر است از گزافه گویی ها خودداری نموده و شما را با این ابزار پیشرفته آشنا سازیم.

معرفی ماله پردانه سرنشین دار بی تیماله پروانه سرنشین دار

ماله پروانه سرنشین دار و یا همان ماله موتوری سرنشین دار که به گونه مخفف و کوتاه شده بدان bt اطلاق میشود، اسم یک شرکت بلژیکی تولید کننده ی ماله ی پروانه ای میباشد. این شرکت یکی از عظیم ترین برندهای تولید کننده ی این محصول میباشد. اتفاقاً کشور بلژیک نیز جزء ابتدایی ترین کشورهای اروپایی بود که در اوایل دهه ی ابتدایی قرن ۱۸ دست خوش انقلاب صنعتی واقع شد. ماله های موتوری سرنشین دار در قیاس با ماله های پروانه ای شصت سانت، نود سانت و نیز صد و بیست سانت بزرگتر میباشند و به جهت فضاهای گسترده تر مورد استفاده قرار میگیرند. اغلب پیمان کارهای حرفه ای و حاذق به منظور سرعت بخشیدن به روند کار و آسان ساختن و دقت بیشتر علاوه بر در اختیار داشتن اقسام ۶۰، ۹۰، ۱۲۰ سانت، به طور قطع از این ماله ها بهره میگیرند.

 مشخصه های گوناگون ماله پروانه سرنشین دار بی تی

ماله موتوری سرنشین دار یا همان bt یکی از جامع ترین گونه های عرضه گردیده ضمن بازار تلقّی میشود. مِن جمله پر سرعت ترین متخصص های کف سازی ماشین یاد شده است. این وسیله حاوی یک صندلی قابل تنسیق به منظور نشستن اپراتور میباشد. دو فرمان و یک پدال در قسمت زیر پای اپراتور به منظور ناوبری وسیله طراحی گشته است. از سویی یک فرمان هواپیمایی به منظور حرکت نمودن ماشین به سوی های گوناگون، یک فرمان هواپیمایی به منظور حرکت و زاویه تیغه ها و نیز پدال به منظور سرعت گرفتن تیغه ها.

فرمان تعبیه گشته بر روی این وسیله با اکتفاء به علم ارگونومیک تعبیه شده است. علم ارگونومی به وارسی توانمندی های آدمی و مکان کاری مبادرت نموده و با به دست آوردن اطلاعات در این حوزه به طراحی تجهیزات میپردازد.

بیشتر بخوانید:بالابر ساختمانی 

ماله پروانه سرنشین دار حاوی یک کنترل کننده دریچه گاز است که با پدال پا عمل مینماید. بدنه به شدّت محکم و مقاوم و مکانیکی به منظور حرکت آسان طراحی گشته است گیربکس ماله موتوری سرنشین دار bt اتومات میباشد. ماله پروانه ای بتن حاوی دو نازل اسپری آب میباشد که به مخزن آب وصل شده است. دو عدد چراغ در دو سوی وسیله نصب گردیده به منظور انجام کار در شب و دید بهتر و دقیق تر اپراتور در محل هایی که نور کمی را دارد. یکی از مزیت های این وسیله، مجهز به بالابر جرثقیل بودن است به منظور جا به جایی دستگاه در طبقه های گوناگون ساختمان. دو چرخ نیز به منظور حمل و نقل سهل دستگاه برروی بدنه نیز طراحی شده است.

 موتور ماله پروانه سرنشین دار

ماله پروانه سرنشین دار مجهز میباشد به یک موتور قدرتمند شرکت هوندا. از سویی شرکت تولید کننده بدنه آن، شرکت بتن تراول  بلژیک میباشد. موتور این وسیله چهار زمانه است و حاوی قدرت و توان ۲۴ اسب بخار میباشد که با سوخت بنزین کار مینماید. حجم موتور این قبیل ماله پروانه نفر بر ۶۷۰ سی سی میباشد. این عدد نشان از قدرت بالای موتور میباشد. ماله پروانه سرنشین دار به آسانی و تنها با یک استارت روشن میگردد. از سویی حداکثر دور موتور این وسیله ۳۶۰۰ دور در یک دقیقه است. شما نیز میتوانید برای ماله پروانه سرنشین دار از روغن موتور با نمره ۴۰ بهره گیرید. گنجایش مخزن بنزین نیز شش و نیم لیتر میباشد تا نیاز به سوخت گیری پی در پی نباشد. به عبارتی میتوانیم چنین بگوییم که ماله پروانه نفر بر bt یکی از با کیفیت ترین موتورها را داراست.

 و در پایان

ما نیز امیدواریم شما عزیزان با مطالعه ی مطلب فوق به آنچه در این زمینه نیاز داشتید، دست یافته باشید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *