مقالات

میکسر بتن ۷۰ لیتری و ویژگی آن چیست؟

ویژگی میکسر بتن 70 لیتری چیست؟-وبسایت پارس موتور

میکسر بتن چیست؟

برای مخلوط کردن و به هم زدن و ترکیب کردن بتن در مقدار های مختلف از هم زن بودن یا بتونیر استفاده می کنیم و به طور کلی در انواع و اقسام مختلف با مقادیر گوناگون برای ساخت بتن از این دستگاه استفاده میکنید.بتن از ترکیب سنگ و شن و ماسه و آب از هر کدام به مقادیر مختلف باید با همدیگر ترکیب بشوند که به مقدارهای استاندارد درون میکسر ریخته میشوند تا در زمان معینی مخلوط کند و بتن را آماده کند.برای کارهایی که حجم کمتری دارند بیشتر از میکسر بتن های قابل حمل استفاده میکنند تا بتن در همان محل ساخت و ساز ساخته و کارگران هم زمان کافی برای استفاده از بتن داشته باشند قبل از اینکه بتن سفت شود. یک جایگزین برای ماشین مخلوط کردن بتن با دست است. این معمولاً در چرخ دستی انجام می شود. میکسر بتن توسط کلمبوس، گبهارت یاگر، صنعتگر اوهایو، اختراع شد.

میکسر بتن چیست؟-وبسایت پارس موتور

 

اولین میکسر بتنی در سال ۱۹۰۰توسط اسمیت در میلواکی به نمایش گذاشته شد که ساختار اصلی آن با یک مخزن به شکل هندسی مخروطر کج به شکل مخروط دوتایی با تیغه ها ساخته شد. در سال ۱۹۲۵، در حدود ۲۵ سال پیش دو میکسر ساخته شده بود که هنوز هم در حال استفاده بودند. طلسم اسمیت در اصل ساختاری مشابه میکسرهای کوچکی دارد که امروزه استفاده می شود. شرکت اسمیت بزرگترین میکسر بتن بر را ساخته است .

کاربردهای دستگاه بتونی چیست؟

۱-هم زدن و مخلوط کردن مواد برای ساخت بتن در مقدار های مختلف

۲- زمانیکه میخواهیم بتن را آماده کنیم و در صنعت های مختلف از آن استفاده کنیم ابتدا باید ان را در ازمایشگاه های مختلف تست کرد .

۳- برای مخلوط کردن مواد به مقدار های گوناگون برای بتن ریزی در پروژه‌های ساخت و ساز در ساختمان‌ها ،سدسازی راه آهن و فرودگاه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

 

 

 

میکسر بتن در محل و قابل حمل ۷۰ لیتری

برای کارهای کوچک مانند تعمیر منزل مسکونی یا بازسازی منزل مسکونی یا پروژه های بسیار کوچک معمولا بتن به متر مکعب نیاز نیست. سیمان کیسه ای به راحتی در اندازه های کوچک در دسترس است و سنگدانه و آب به راحتی در مقادیر کم برای محل کار کوچکرا میتوانیم درست کنیم . برای خدمات رسانی به این بازار بتن دسته کوچک، بسیاری از انواع بتن کن های کوچک قابل حمل موجود است و که به راحتی جابه جا میشود و مواد داخل میکسر خشک نمیشود .

میکسرهای بتن قابل حمل ممکن است با موتورهای بنزینی کار میکنند، اگرچه بیشتر مرسوم است که آنها توسط موتورهای الکتریکی با استفاده از جریان اصلی  کار کنند .

 

این بتن کن ها بر اساس مکانیسم بارگذاری تقسیم بندی می شوند. سیمان، ماسه و سایر سنگدانه ها در یک قیف هیدرولیکی بارگذاری می شوند و سپس برای اختلاط نهایی در درام اختلاط ریخته می شوند. آنها را می توان با کج کردن درام تخلیه کرد. در بتن کن دستی تمامی مواد از جمله : سیمان ،ماسه،سایر سنگدانه ها مستقیم به بتن کن دستی ریخته میشود و مخلوط میکند. هر دو نوع میکسرهای بتن در کارهای ساختمانی در آفریقا و کشورهای خاورمیانه و هند شناخته شده هستند و مورد استفاده قرار میدهند .

میکسر بتن در محل و قابل حمل 70 لیتری-وبسایت پارس موتور

 

میکسرهای بتن خود بارگیری

 

دو دستگاه بتن کن (Arutua)

میکسرهای بتن خود بارگیری ماشین های منحصر به فردی هستند که برای بچینگ، اختلاط و حمل بتن طراحی شده اند. آنها از یک درام چرخان تشکیل شده اند که بر روی یک قاب شاسی بر روی کابین اپراتور وبا یک سطل بارگیری نصب شده است.

اپراتور بتن‌کن‌های خود بارگیری، مواد مورد نیاز برای اختلاط بتن (سیمان، سنگدانه‌ها و غیره) را با استفاده از سطل بارگیری به درام وارد می‌کند. درام معمولاً از نوع برگشت پذیر، نوع شیب دار یا ترکیبی از هر دو است. حجم از قبل مشخص شده آب از طریق یک واحد توزیع آب به مخزن تخلیه می شود و مخلوط با سرعت مخلوط ودر داخل منبع چرخانده می شود تا زمانی که بتن از طریق یک لوله نصب شده خالی شود.

میکسرهای بتن خود بارگیری برای مکان های ساختمانی مناسب هستند که در آن کارخانه های بچینگ بتن در دسترس نیستند، شرایط زیر پا برای کامیون های میکسر حمل و نقل بتن مناسب نیستند یا در دسترس بودن نیروی کار کمیاب  است.

کاربردها ی میکسر بتن خودبارگیری شامل:

تعمیر و نگه داری بتن ها ،ساخت و ساز تاسیسات دفاع ملی و راه آهن ،فنداسیون بتن ریزی ،ساخت و ساز پل ها و تونل ها و بزرگراه ها در سطح شهری  و غیره است .

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *