مقالات

چرا کاتر اسفالت بر برقی نخریم؟

چرا کاتر اسفالت بر برقی نخریم؟ - وبسایت پارس موتور

چرا کاتر اسفالت بر برقی نخریم؟ کاترهای آسفالت بر، ابزاری بسیار قدرتمند و کاربردی هستند که در جهت برش دادن آسفالت و بتن مورد استفاده قرار می گیرند. اگر به دنبال خرید یک کاتر آسفالت بر هستید، قطعا قصد دارید کاتری کاربردی، با کیفیت و عالی را خریداری کنید که در ازای پرداخت هزینه، امکانات مناسبی را در اختیار شما قرار خواهد داد و استفاده از آن، تهدیدی برای جان شما نخواهد بود. کاترهای آسفالت بر انواع مختلفی دارند که شما می توانید بسته به نیاز و سطح توقعات خود، یکی از آن‌ها را خریداری کنید. البته توصیه ما به شما این است که هرگز به دنبال انتخاب کاتر آسفالت بر برقی نباشید؛ چرا که استفاده از این کاتر آسفالت بر می تواند امنیت شما را به خطر بیندازد. اما چگونه کاترهای آسفالت بر برقی می توانند ناامنی ایجاد کنند؟ این موضوعی است که قصد داریم در این مقاله در رابطه با آن با شما صحبت کنیم.

چرا کاتر اسفالت بر برقی نخریم؟ - وبسایت پارس موتور

 

چرا کاتر آسفالت بر برقی نخریم؟

همان طور که می دانید، انواع دستگاه های کاتر آسفالت بر در سه دسته کاتر آسفالت بر بنزینی، کاتر آسفالت بر برقی و کاتر آسفالت بر دیزلی جای می گیرند. تفاوت این کاترها عمدتا به نوع انرژی مورد استفاده در آن‌ها و نوع تیغه ها باز می گردد. از آن جایی که کاترهای اسفالت بر، اساس کار صنعت جاده سازی هستند، بهتر است بسیار ایمن باشند. به این منظور شما می توانید نوعی از کاتر آسفالت بر برقی را که امنیت کارکنان را بیشتر تضمین خواهد کرد، خریداری کنید. کاتر آسفالت بر برقی، دستگاهی است که امنیت شما را به شدت به خطر خواهد انداخت و می تواند خطرناک و آسیب رسان باشد. البته این دستگاه، معایب دیگری از جمله مقرون به صرفه نبودن و طرز کار دشوار را برای خرید به همراه خواهد داشت.

مشکل عدم امنیت کاتر آسفالت بر برقی

همان طور که بارها و بارها اشاره کردیم، استفاده از کاتر آسفالت بر برقی می تواند بسیار خطرناک و آسیب رسان باشد. اما دلیل خطرناک بودن این دستگاه چیست؟ علت خطرناک بودن کاتر آسفالت بر دیزلی به تامین انرژی آن از نیروی برق باز می گردد. شاید این سوال در ذهن شما ایجاد شده باشد که این دستگاه با دستگاه های برقی متداول چه تفاوت هایی دارد که به خطرناک بودن آن منجر می شوند؟ از آن جایی که کار با این دستگاه عمدتا در مکان های مرطوب انجام می شود و برای خنک کردن آن از انرژی آبی استفاده می شود، کار با کاتر آسفالت بر برقی می تواند به برق گرفتگی و آسیب های جدی منجر شود.

علت مقرون به صرفه نبودن کاتر آسفالت بر برقی چیست؟

به علت وجود ریسک برق گرفتگی و امنیت بسیار کم این دستگاه، تدابیر امنیتی زیادی به شکل عایق سازی بیشتر روی آن ها انجام می شود. همین عایق بندی به میزان زیاد به افزایش هزینه مورد نیاز برای خرید این دستگاه منجر خواهد شد. به جز این، شما باید یک موتور تامین کننده برق را برای تامین انرژی در این دستگاه خریداری کنید که خود این کار، هزینه های شما را به مقدار چشمگیزی افزایش می دهد.

علت دشوار بودن کار با کاتر آسفالت بر برقی چیست؟

همان طور که گفته شد، برای استفاده از این دستگاه باید آن را به برق متصل کنید. انجام ان کار با استفاده از سیم های برق بسیار بلند ممکن است. این سیم ها ممکن است به دور پای شما پیچیده شوند و کار را برایتان دشوار کنند. همچنین به علت نیاز به استفاده ازسیم های بلند در مسافت های طولانی تر، شما با محدودیت های شدیدتری مواجه خواهید شد.

چرا کاتر اسفالت بر برقی نخریم؟ - وبسایت پارس موتور

 

جمع بندی

در این مقاله در رابطه با کاتر آسفالات بر برقی با شما صحبت کردیم. علی رغم این که شما به کارایی این دستگاه نیاز خواهید داشت، توصیه می کنیم که پیش از هر گونه اقدامی برای خرید این دستگاه به معایب و نقطه ضعف های آن توجه داشته باشید و بهترین دستگاه ممکن را انتخاب کنند. چنان چه به یک دستگاه کاتر آسفالت بر امن و با قیمت مناسب هستید، انواع دیگر کاتر آسفالت بر می توانند گزینه های خوبی برای شما باشند. امیدواریم که از مطالب موجود در این مقاله نهایت لذت را برده باشید و مطالب موجود در این مقاله برای شما مفید واقع شده باشند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *