مقالات

کاتر آسفالت بر چیست؟

کاتر آسفالت بر چیست؟ آسفالت بر جهت برش آسفالت یا کاتر برش بتن مسطح و بدون آرماتور از دستگاه برش آسفالت استفاده می گردد به کاتر آسفالت بر کف بر هم میگویند و میتوان از آن برای قطع آسفالت و خیابان و کوچه بتن و کف استفاده کرد.از این رو گزینه مناسبی برای پیمانکاران راهسازی و ساختمان میباشد .کاتر آسفالت قطعه ای است که بر روی ابزارهای مختلفی مانند چکش هیدرولیک، لودر، بکهو، تراکتور و موتور گریدر نصب می شود. همانطور که از نام آن پیداست، ممکن است برای برش آسفالت یا سایر مواد قیری مشابه مانند بتن استفاده شود. بیشتر پیمانکاران خدمات شهری، از این دستگاه  استفاده می کنند، زیرا  برای تعمیر راه ها و جاده ها و آب و فاضلاب و …کاربرد داردو وقتی که نصب میشود به سمت جلو حرکت میکند و باعث فشار و برش آسفالت میشود.

کاتر آسفالت بر چیست؟-وبسایت پارس موتور

اکثر دستگاه های برش آسفالت دستگاه های برش دوار هستند.. معمولاً، هرچه قطعه کاتر به دستگاه بزرگتر متصل شود، فشار رو به پایین بیشتری ایجاد می‌شود و در نتیجه آن را قادر می‌سازد تا انواع سخت‌تر مواد را برش دهد. کاتر آسفالت اغلب در مواقعی که نیاز به برش های دقیق است یا هنگام کار در مناطق تنگ استفاده می شود.

فولاد را می توان برای بهبود وضوح و دوام آن تحت عملیات حرارتی قرار داد. دیسک برش اغلب نسبتاً نازک است، زیرا این امکان را به آن می دهد تا برش های دقیق تری انجام دهد. برخی از کاترها ممکن است تیغه های سر الماسی نیز داشته باشند. تیغه های جایگزین معمولاً در دسترس هستند، زیرا ممکن است به دلیل مواد سختی که برای برش نیاز دارند آسیب ببینند.

مدل های مختلف کاتر آسفالت مشخص می کند که چه نوع ماشین هایی با آنها سازگار است. انواع دیگر برش آسفالت ممکن است بر روی دستگاه بوم نصب شوند. کاترها با توجه به کیفیت تیغه و عمق برش آن متفاوت هستند. برخی از مدل ها همچنین ممکن است بتوانند منحنی ها را در داخل یا اطراف برش دهند.

همچنین برش های آسفالت پیاده روی وجود دارد که نیاز به دستگاه دیگری را برای نصب قیچی برش کاهش می دهد. این نوع ماشین ها معمولا دارای یک قاب محکم برای جذب ارتعاش هستند و ممکن است دیسک برش بر اساس آن بالا و پایین بیاید. با این حال، این مدل‌های پیاده‌روی معمولاً فقط برای پروژه‌های کوچک استفاده می‌شوند.

این می تواند در پروژه های ساختمانی، مانند ایجاد یا تعریض درب ها و پنجره ها کمک کند. گاهی اوقات از کاترها برای حذف زباله ها با برش های دقیق در مناطقی که قبلاً توسط مهندسان سازه به دقت تعیین شده است، استفاده می شود.

مزایای فراوان استفاده ازکاتر برای برش آسفالت یا بتن

مزایای فراوان استفاده ازکاتر برای برش آسفالت یا بتن-وبسایت پارس موتور

آیا پروژه ساخت و ساز یا تعمیر شما نیاز به برش آسفالت یا بتن دارد؟ آیا می خواهید در مورد موثرترین و دقیق ترین روش برش آسفالت یا بتن بدانید؟

 

وقتی صحبت از برداشتن آسفالت یا بتن می شود، اولین چیزی که بیشتر مردم به آن فکر می کنند، چکش است با این حال، استفاده از چکش در شرایط خاص لزوما بهترین گزینه نیست زیرا می تواند منجر به ایجاد ترک در سطح شود. شما می توانید با کمک یک اره برش که برش های تمیزی را ایجاد می کند، از این ترک ها جلوگیری کنید. آسفالت و بتن اره ای در مقایسه با سایر گزینه ها مزایای زیادی دارد. در اینجا فهرستی از برخی از دلایل اصلی توصیه کارشناسان استفاده از اره بری برای آسفالت یا بتن آمده است.

  1.  برش های دقیق تر

استفاده از اره برای برش آسفالت یا بتن منجر به برش های دقیق می شود زیرا این اره های قدرتمند مواد را به طور دقیق برش می دهند و تکان نمی خورند.

  1.  سریعتر است

برش اره روشی بسیار کارآمدتر برای برش بتن یا آسفالت است زیرا ابزار تکان نمی خورد و کار در اولین بار کامل می شود.

  1.  سفارشی سازی

در بسیاری از پروژه های برش آسفالت یا بتن، شخصی سازی دلیل برش است. با استفاده از اره برای برش این مواد، نتیجه بسیار حرفه ای تری به دست می آورید که برای سفارشی سازی عالی است.

  1.  اتمام بهتر

از آنجایی که هنگام استفاده از اره برای برش آسفالت یا بتن، کنترل بسیار بیشتری بر تجهیزات خواهید داشت، در مقایسه با راه حل های دیگر به پرداخت بسیار بهتری کمک می کند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *