مقالات

از جزئیات در قیمت سینی ماله پروانه ای چه می دانید؟

کف سازی در محیط های بزرگ ساختمانی یکی از مهمترین عملیات ها می باشد. در واقع آن چیزی که می‌ تواند نتیجه مطلوب در انتهای برخی از فضا های ساخت و ساز را به خوبی نمایان سازد، کف سازی مطلوب فضای مذکور می باشد. مثلاً یک سالن ورزشی را در نظر داشته باشید. کف سازی در چنین فضایی هدف نهایی از ساخت بنا را مشخص خواهد کرد. بنا هایی شبیه به سالن های ورزشی، فضا های پارکی، حیاط های بزرگ ساختمانی، پارکینگ ‌ها، پایانه های بزرگ در خدمات حمل و نقل عمومی و… از جمله فضا ها هستند که در آنها یک محیط بسیار بزرگ همراه با بتن پوشیده خواهد شد. چنین محیطی باید کاملاً صاف، یکدست، صیقل خورده و تراز باشد. ماله پروانه ای ابزاری است که می تواند چنین فضا هایی را خلق کند و این ماشین های کارآمد در گرو استفاده از سینی ماله پروانه ای مطلوب است که قادر به کف سازی ها، با کیفیت های برتر خواهند بود. وقتی در کار با دستگاه های ماله پروانه ای هستید، متوجه خواهید بود که سینی ماله موتوری از قطعات مصرفی در دستگاه ‌های مذکور است. قطعه ای که در کارکردی مشخص نیاز به تعویض آن خواهید داشت. از این رو قیمت سینی ماله پروانه ای یک موضوع با اهمیت خواهد شد.

کار کردن با انواع ماله پروانه ای در حین اجرای بسیاری از عملیات های بزرگ ساخت و ساز امری رایج می باشد. از این رو منطقی است که همواره در پی خرید سینی ماله موتوری جدیدی باشیم. چرا که سینی ها به سرعت مستهلک شده و نیاز به تعویض پیدا خواهند کرد. این حجم از استفاده، قیمت سینی ماله پروانه ای را پررنگ می ‌کند. شاید حجم بالای استفاده از سینی ماله پروانه ای و ترس از هزینه ‌های مضاعف در زمان خرید سینی ماله پروانه ای است که برخی از فعالان این عرصه را به سمت قیمت سینی ماله پروانه ای با شرایط کمتر می کشاند. در نگاه آنها سینی ماله موتوری یک کالای مصرفی است و پس از مدتی کار در بطن عملیات های ساختمانی نیاز به تعویض پیدا می کنند. از این رو چرا باید در هنگام خرید سینی ماله پروانه ای در جستجوی قیمت سینی ماله پروانه ای در شرایط مطلوب آن نباشیم؟ آیا به این ترتیب باعث صرفه ‌جویی اقتصادی در حین اجرای عملیات نشده ایم؟

ضرورت اهمیت به کیفیت در سینی ماله پروانه ای

قیمت سینی ماله پروانه ای، ارتباط مستقیم با سطح کیفی محصول دارد؛ اما این سطح کیفی در کجای عملیات های بتن ‌ریزی خودش را نشان خواهد داد؟ اگر فکر می کنید که تنها فاکتور در انتخاب و خرید سینی ماله پروانه ای همراه با مقدار کارکرد آن است، باید گفت که در هنگام خرید مانند یک فرد حرفه ‌ای اقدام نکرده اید.

ملاک های بسیاری در تعیین قیمت سینی ماله پروانه ای تاثیرگذار هستند. ملاک ‌هایی که می ‌توانند سطح کیفیت نهایی کار را جا به جا سازند. وقتی در کار خود حرفه ای هستید، کاملاً متوجه خواهید بود که تراز نمودن سطح بتن تا چه اندازه کاری دشوار و در عین حال حساس است. از این رو یقیناً بر کیفیت و در امتداد آن قیمت سینی ماله پروانه ای اهمیت قائل خواهید شد؛ اما تاثیر کیفیت سینی ماله موتوری در کیفیت نهایی کار از چه جنبه هایی قابل تحلیل می باشد؟ مثلاً حرفه ای ها کجای ماجرا را دیده اند که مقدار قابل توجهی از وقت و دقت خود را صرف تحلیل کارایی و کیفیت سینی ماله پروانه ای خواهند کرد؟ در ادامه مقاله همراه ما باشید تا بیشتر از جنبه های گوناگون در تحلیل کارایی سینی ماله پروانه ای و تاثیرات آن بر قیمت سینی ماله پروانه ای آشنا شوید.

ملاک ها در انتخاب سینی ماله پروانه ای باکیفیت

قابلیت کارکرد:

این فاکتور تقریباً اصلی ‌ترین و احتمالاً محتمل‌ ترین ملاک در زمان خرید سینی ماله پروانه ای می ‌باشد. اصولاً سازندگان در دفترچه ‌های راهنمای محصول و یا برچسب هایی که همراه محصول است، عددی را قید می‌ کنند که معرف قابلیت کارکرد دستگاه در متراژ می باشد. مثلاً می‌ گویند که این سینی ماله موتوری می تواند بین ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ متر مربع کارکرد داشته باشد. مقدار این عدد که تاثیر مستقیم بر قیمت سینی ماله پروانه ای خواهد گذاشت، معرف حداکثر کارکرد عاری از نقص سینی در سطح پروژه می ‌باشد. به عنوان نمونه در مثال مذکور، حداکثر متراژی که می توانید همراه با سینی قید شده، عملیات کف سازی را به انجام رسانید، ۴ الی ۵ هزار متر مربع است.

شکل سینی ماله پروانه ای:

ماله پروانه ای های ساده دارای شکل صافی هستند. قیمت سینی ماله پروانه ای در چنین حالتی مقدار چندان زیادی نخواهد بود؛ اما در انواع حرفه ای و استاندارد شده، یک قوس محدب گونه در همراهی با سینی ماله پروانه خواهد شد. این قوس باعث می ‌شود تا در حین عملیات، سینی مذکور تاب برندارد. وجود این قوس محدب گونه در طراحی، قیمت سینی ماله پروانه ای را اندکی جا به جا خواهد کرد؛ اما در نهایت می ‌تواند تضمینی باشد تا در مواقع سخت کاری، سینی شما تاب تحمل فشار های بالا را داشته باشد.

ضخامت ورق سینی:

از دیگر ملاک های اصلی در تعیین قیمت سینی ماله پروانه ای، ضخامت ورقی است که سینی را از آن می سازند. این ضخامت هر مقدار بیشتر باشد، در نتیجه با سینی بهتری مواجه هستیم؛ اما از مقداری بیشتر، وزن کلی سینی بسیار زیاد شده و باعث سنگین شدن دستگاه خواهد شد. ضخامت ایده آل در طراحی سینی ماله پروانه ای حدود ۲.۵ میلیمتر می باشد. ضخامت بالای سینی ماله پروانه ، جدا از سنگین کردن کل دستگاه، می‌ تواند فشار مضاعفی بر موتور دستگاه وارد آورد. البته غالباً در زمان خرید سینی ماله پروانه ای، این قطعه را در تعامل با قدرت موتور در نظر می ‌گیرند. موتور های دیزلی که توانایی تامین قدرت های بسیار بالایی را دارند، می توانند از پس گردش سینی های سنگین برآیند. مادامیکه برای موتور های ضعیف بنزینی این امر مقدور نمی باشد.

متریال باکیفیت در ساخت:

از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت سینی ماله پروانه ای، تحمل فرسایندگی آن است. کار با سینی کار ساده ای نخواهد بود و تجهیزات مورد استفاده دائما در مسیر سایش های همیشگی هستند. از این رو اگر متریال به کار رفته در ساخت سینی ماله پروانه آن طوری نباشد که بتواند در مقابل سایش ها دوام آورد، خیلی سریعتر از زمان مورد انتظار شما، عرصه را برای مسطح سازی بتن خالی خواهد کرد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *