شناخت انواع بتونیر ۲۵۰ لیتری

برای آنکه بتوانیم در مقیاس بزرگ همراه با صرفه جویی در زمان بتنی مرغوب داشته باشیم، لازم است تا از دستگاه بتونیر استفاده کنیم. در این بین در حین عملیات های ساختمانی با انواع پروژه های ساخت و ساز مواجه هستیم. پروژه هایی که هر کدام نیاز های متنوعی از مقدار بتن می خواهند. از این رو انواع بتونیر در ظرفیت های گوناگون تولید می ‌شود. لکن از میان طیف وسیع دستگاه بتونیر، نمونه ‌های بتونیر ۲۵۰ لیتری به مراتب از دیگر حجم ها مقبولیت و محبوبیت بالاتری دارند.

بسیاری از فعالان در عرصه های ساخت و ساز به نوعی مدل های گوناگون از بتونیر ۲۵۰ لیتری را می ‌پسندند. دلیل این استقبال از بتونیر ۲۵۰ لیتری می ‌تواند در حجم مناسب آن باشد که کاملا پاسخگوی طیف گسترده ‌ای از فضا های ساخت و ساز است. البته در این بین سازندگان با توجه به عمده نیاز های مصرف کنندگان انواع میکسر ۲۵۰ لیتری را طراحی و تولید می کنند. برای شما که می خواهید از یک بتونیر با حجم معقول ۲۵۰ لیتری استفاده کنید، لازم است تا نگرش معقولی بر انواع آن داشته باشید.

بتونیر 250 لیتری

مولفه ها در تنوع بتونیر ۲۵۰ لیتری

برای تامین اهداف بتن ریزی در ساخت و ساز های کوچک تا متوسط لازم است تا همراه با یک دستگاه بتونیر باشیم که حجم معقول و در عین حال قیمت منطقی داشته باشد، چندان جاگیر نباشد، حمل و نقل آن آسان باشد و از شرایط نگهداری نسبتاً ساده ‌ای برخوردار شود. این همه ما را به سمت انواع بتونیر ۲۵۰ لیتری سوق خواهد داد. حال لازم است تا انواع بتونیر ۲۵۰ لیتری را بشناسید.

تفاوت در نیروی محرکه  میکسر بتن 

همان طور که می ‌دانید وجه اشتراک تمام بتونیر ها در مخزن گردانی است که دارند. در واقع تمام طرح اختلاط بتن در داخل همین مخزن های گردان صورت می ‌گیرد. البته نیروی محرک این مخزن ها از طریق روش‌ های گوناگونی تامین می ‌شود. مانند بتونیر ۲۵۰ لیتری که در ساخت آنها می توان از انواع مولد های رایج بهره برد.

بتونیر۲۵۰  لیتری برقی

بتونیر ۲۵۰ لیتری بنزینی

بتونیر ۲۵۰ لیتری دیزلی

در بتونیر ۲۵۰ لیتری برقی ، استفاده از الکتروموتور های تکفاز بسیار رایج است ولی در مقابل برای تامین قدرت حداکثری، نمونه هایی از موتور های سه فاز در طراحی بتونیر ۲۵۰ لیتری نیز مشاهده شده است.

موتور های بنزینی به ندرت در ساخت انواع بتونیر ۲۵۰ لیتری استفاده می شوند؛ اما به هر حال اگر قرار باشد در مکانی دور افتاده کار کنیم، لازم است تا از یک دستگاه بتونیر ۲۵۰ لیتری بنزینی بهره ‌مند باشیم.

بتونیر ۲۵۰ لیتری، پرمصرف ترین نمونه از انواع بتونیر است و در این بین بتونیر ۲۵۰ لیتری برقی با موتور تکفاز بیشتر از دیگر نمونه ها مورد پسند اهل فن قرار گرفته است. یک دلیل در این سطح از مقبولیت همراه با کارکرد تکفاز بتونیر مذکور است. برق تکفاز، برق استاندارد شهری است و تقریباً می‌ توان آن را در هر فضای شهری به راحتی تامین کرد. در دیگر محیط ها که دسترسی به نیروی برق وجود ندارد، استفاده از یک موتور برق ساده نیز برای راه اندازی بتونیر ۲۵۰ لیتری برقی از نوع تکفاز کافی می باشد.

بتونیر ۲۵۰ لیتری دیزلی همان طور که از اسم دستگاه مشخص است نیروی محرک آن از موتور های دیزل تامین میشود.اصولا موتورهای دیزلی از موتورهای بنزینی و یا الکتروموتور های برقی قیمت بالاتری دارند ولی در مقابل ار نیروی محرک بالاتری برخوردار می باشد.

انواع بتونیر ۲۵۰ لیتری در نحوه انتقال نیرو

یکی دیگر از مشخصه ها در تفکیک انواع بتونیر ۲۵۰ لیتری، متوجه نحوه انتقال نیرو از موتور به سمت دیگ می باشد. در این ویژگی بتونیر های ۲۵۰ لیتری را همراه با دو ایده دنده زیر و دنده کمر طراحی می ‌کنند. در مدل دنده زیر، یک اتصال دنده ای شکل همراه با محور دیگ در انتهای آن قرار دارد که ارتباط مستقیم با شفت گردان گیربکس را برقرار خواهد کرد؛ اما نوع بیشتر متداولی از انواع میکسر ۲۵۰ لیتری، نمونه ‌های دنده کمر آن است. در این مدل مسیر انتقال نیرو از طریق یک رشته دنده ی قرار داده شده در گرداگرد دیگ تامین می شود. به این ترتیب که موقعیت قرارگیری مولد که غالباً موتور های تکفاز است، در کنار دیگ است و شفت گیربکس در اتصال با یک رشته دنده در اطراف دیگ که حول محوری در انتهای شاسی دستگاه سوار است، آن را به گردش می ‌اندازد.

از دیگر نمونه ها در خلق انواع بتونیر ۲۵۰ لیتری، تفاوت در مدل های مختلف فرمان، چرخ محرک، ضخامت دیگ، نوع گیربکس و... می باشند. یکی از بارزترین مشخصه ها در تعیین انواع میکسر ۲۵۰ لیتری متوجه چرخ های نصب شده در آن است. غالباً برای بتونیر ۲۵۰ لیتری از سیستم دو چرخ با سایز کوچک استفاده خواهد شد؛ اما در مواردی استفاده از دو چرخ بزرگ و حتی بهره گیری از یک سیستم چهار چرخ نیز متداول است.

قیمت بتونیر 250 لیتری

بتونیر ۲۵۰ لیتری اولین حجم از بتونیر است که پس از مدل های 120 و یا 160 لیتری بتونیر با اهداف صنعتی تولید می شود. توضیح آنکه مدل های 120 لیتری و یا 160 لیتری از بتونیر با هدف استفاده در موارد آزمایشگاهی است. از این رو قیمت بالایی دارند و به هیچ حالت پاسخگوی نیاز های صنعتی نیستند؛ اما با افزایش حجم فضای ساخت انواع بتونیر ها رویکرد صنعتی پیدا می کند که بتونیر ۲۵۰ لیتری اولین نمونه در این لیست محسوب می شود. از آنجا که یک بتونیر ۲۵۰ لیتری کاملا مطلوب در بتن ریزی های کم حجم تا متوسط می باشد و این پروژه ها در فضا های ساخت و ساز مسکونی بیشتر حضور دارند، منطقی است که عمده استفاده از انواع بتونیر ۲۵۰ لیتری برای فضا های ساخت بنا های مسکونی مناسب باشد. خصوصا مدل های برقی همراه با موتور های تکفاز که برای کار در سطح شهر ها نمونه های ایده آلی محسوب می شوند.