مقالات

شیلنگ ویبراتور بادی

عملکرد شیلنگ ویبراتور بادی

از آن‌جایی که در عملیات‌های ساختمان سازی، بعد از قرار دادن اسکلت‌های بتنی هوا در بین لایه‌های بتن‌ها باقی می‌ماند شاهد حباب‌های هوا خواهیم بودکه در صورت خارج نشدن این حباب‌ها از بین لایه‌ها و سطوح بتن، قبل از خشک شدن بتن اسکلت‌های بتن ضعیف شده و مقاوتشان کاهش می‌یابد، همچنین در نهایت باعث کاهش پیوستگی بین بتن و دیگر سازه‌ها می‌شود. در نتیجه به منظور رفع این مشکل استفاده از شیلنگ ویبراتور بادی بهترین گزینه است.

شیلنگ های ویبراتور بادی همان‌طور که از نامشان پیدا است، با ایجاد ویبره و لرزش در بتن‌ها به آزادسازی حباب‌های هوای موجود در بین لایه‌ها و سطوح بتن‌ها کمک می‌کنند.
لازم به ذکر است این نوع از شیلنگ‌ها، بدون نیاز به جریان برق به راحتی می‌توانند نقش به سزایی در عملیات ساختمان سازی داشته باشند.
شاید برایتان سوال باشد، که شیلنگ ویبراتور بادی بدون نیاز به جریان برق چطور می‌تواند کار کند.
پاسخ به این سوال، بسیار ساده است : باد نیروی محرک این دستگاه باد است. به گونه‌ای که باد به وسیله کمپرسور هوا تولید می‌شود، سپس باد تولید شده توسط یک شیلنگ واسط به شیلنگ ویبراتور متصل می‌شود.

مزایای شیلنگ ویبراتور بادی

– انعطاف پذیری بالا

اولین و مهم‌ترین مسئله‌ای که در رابطه با شیلنگ ویبره ای بادی باید به آن توجه داشت، انعطاف پذیر بودن شلنگ ویبره ای بادی است.
زیرا از آن‌جایی که بافت بتن بسیار سخت و فشرده است، هر وسیله‌ای به راحتی نمی‌تواند در درون بتن نفوذ کند به همین دلیل شیلنگ ویبراتور بادی که مخصوص هواگیری لایه‌های بتن استبرای نفوذ پذیری باید منعطف باشد.

– متناسب بودن ارتعاش شیلنگ ویبره ای بادی و دامنه

این مورد نیز، جز مهم‌ترین ویژگی‌های یک شلنگ ویبراتور بادی است. تولید کنندگان این نوع شیلنگ‌ها موظف به رعایت اصول استاندارد در ساخت هستند. زیرا این وسیله، در عملیات ساخت و ساز بسیار کاربردی است. لازم به ذکر است در بتن ریزی ساختمان‌ها با توجه به حجم و نوع بتن، باید از شیلنگ ویبراتور بادی مخصوص استفاده نمود.

– مقاوم بودن شلنگ ویبره ای بادی در مقابل فشار هوا

از آن‌جایی که دانه‌های سفت و درشت شن و ماسه در بتن، باعث سایش و وارد شدن فشار به دستگاه می‌شود. باید دستگاه مقاوم باشد تا توانایی تحمل فشار را داشته باشد.

– نگهداری و تعمیر آسان از شلنگ ویبراتور بادی

همان‌طور که قبلا هم اشاره شد، “شیلنگ ویبراتور بادی” یکی از پر مصرف ترین دستگاه‌ها در ساخت و ساز است. و از آن‌جایی که قرار بر این است، هر دستگاه به دفعات مورد استفاده قرار گیردتلاش بر نگهداری مناسب به منظور افزایش طول عمر دستگاه، امری ضروری است. جهت نگهداری از این دستگاه، باید بعد از اتمام هر عملیات تمیز شود و بعد از بررسی اگر دستگاه احتیاج به روغن‌کاری داشت حتما روغن‌کاری صورت  گیرد.

در رابطه با تعمیر و نگهداری از شیلنگ های ویبراتور بادی باید نکاتی را مد نظر داشت، که به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

– عدم استفاده از شلنگ‌ها در زمان بارش برف و باران
– عدم فشار آوردن و وارد کردن ضربه‌های سنگین به “شیلنگ ویبره ای بادی”
– عدم ورود هر گونه ماده شیمیایی به درون دستگاه
– استفاده از پارچه مرطوب و مقدار بسیار کمی مواد تمیز کننده، جهت تمیز نمودن دستگاه
– عدم نگه داشتن انگشت دست بر روی دکمه خاموش / روشن “شیلنگ ویبراتور بادی” در حین حرکت و راه رفتن
– در هنگام قطع ناگهانی برق، دکمه خاموش/ روشن دستگاه را بر روی حالت خاموش قرار دهید.
– اطمینان حاصل کردن از سلامت بودن تمام قطعات شیلنگ ویبراتوری بادی، قبل از روشن نمودن دستگاه
– نگهداری از دستگاه در محیطی خشک و به دور از رطوبت

لازم به ذکر است، قبل از هر اقدامی به منظور تعمیر شیلنگ ویبراتور بادی حتما از عدم برقراری اتصال برق با دستگاه اطمینان حاصل نمایید و اگر در حین استفاده از دستگاه، مشکلی پیش آمد که به صورت اضطراری مجبور به توقف کار کردن با دستگاه شدید حتما دستگاه را از پریز برق جدا کنید.

قیمت شیلنگ ویبراتور بادی

به طور کل برای تخمین قیمت شیلنگ های ویبراتور بادی باید متریال‌های به کار رفته شده در آن و نوع ساخت شیلنگ‌ها بررسی شود.
جهت کسب اطلاع از قیمت و سفارش شیلنگ ویبره بادی با کارشناسان ما، در پارس موتور در ارتباط باشید.

انواع شیلنگ ویبره بتن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *