شیلنگ ویبراتور مکانیکی چیست ؟

قبل از آگاهی از قیمت شیلنگ ویبراتور مکانیکی ، بهتر است توضیحات مختصری در مورد شیلنگ ویبراتور مکانیکی را بدانید.
شیلنگ ویبراتور مکانیکی ابزاری اساسی برای از بین بردن حباب های بتن و صاف و مقاوم سازی بتن است. شیلنگ ویبراتور مکانیکی بتن دقیقاً همان چیزی است که از نام آن پیداست؛ یعنی دستگاهی مکانیکی برای ایجاد لرزش در بتن مرطوب است. به طور معمول یک شیلنگ ویبراتور مکانیکی دارای طول بزرگ و به یک سر ارتعاشی متصل است که در بتن تازه فرو می رود.

ارتعاشات مخلوط را روان می کند و اصطکاک داخلی اجزای سیمان ، سنگدانه و آب را کاهش می دهد. این اجازه می دهد تا بتن راحت تر به هر شکلی که می خواهید حرکت کند. شیلنگ ویبراتور مکانیکی به شما اطمینان می دهد که بتن به اندازه کافی و مناسب در هر اندازه کوچکی قرار گرفته و حفره ها را از بین می برد.
علاوه بر این ، ارتعاشات به فرار حباب های هوا کمک می کند. در بتن ریزی ، در ابتدا هوای زیادی در مخلوط وجود دارد و هوای زیاد موجود در مخلوط باعث می شود که مخلوط کمتر متراکم شود و بنابراین می تواند منجر به خرابی بتن شود. ارتعاشات کمک می کند تا حباب های هوا به سطح بیایند و خارج شوند.
شیلنگ ویبراتور مکانیکی همچنین رطوبت را به سطح می آورند ، که سخت شدن بتن را راحت تر می کند ، اما شیلنگ ویبراتور مکانیکی در واقع چیزی فراتر از یک فرآیند لرزش هستند.

انواع شیلنگ ویبراتور مکانیکی

نکاتی که هنگام خرید شیلنگ ویبراتور مکانیکی باید رعایت شود

یکی از بزرگترین مشکلاتی که فعالان صنعت ساختمان با آن روبرو هستند ، نوع شیلنگ ویبراتور مکانیکی و قطر آن است. اگر می خواهید هنگام خرید شیلنگ ویبراتور مکانیکی مشکلی نداشته باشید و خرید خوبی انجام دهید به چند نکته زیر توجه کنید :

1. هنگام خرید حتما به کیفیت ، قدرت و مقاومت و از همه مهم تر انعطاف پذیری شیلنگ ویبراتور مکانیکی توجه کنید. به دلیل استفاده مکرر از شیلنگ های ارتعاشی و قرار گرفتن در معرض فشار کار ، میزان خرابی در این محصول بسیار زیاد است. به همین دلیل است که هنگام خرید باید کالایی با کیفیت در این زمینه خریداری شود.

2. سعی کنید شیلنگ را با توجه به حجم پروژه و قدرت مانور و همچنین فضای موجود برای شیلنگ ویبراتور مکانیکی و موتور آن انتخاب کنید.

3. مورد دیگری که هنگام تهیه یک شیلنگ ویبراتور مکانیکی باید در نظر داشته باشید ، فاصله اتصالات است. توجه داشته باشید که قطر شیلنگ ویبراتور مکانیکی باید به اندازه ای باشد که بتواند به راحتی بین اتصالات فرو رود. در غیر این صورت ، شلنگ به درستی بین آرماتورها قرار نمی گیرد و بتن به درستی لرزش نمی یابد. در این حالت بتن مصرفی به خوبی هواگیری نشده و از مقاومت و دوام کمتری برای کار برخوردار است.

4. هنگام خرید شیلنگ ویبراتور مکانیکی حتما به کاربرد مورد نظر خود توجه کنید. برای مکان هایی مانند بتن های قالب سقف و ستون و همچنین کف ، استفاده از شیلنگ های 1 ، 1.5 و 2 اینچ مناسب است. اما برای مکان های دیگر قطر شیلنگ ویبراتور مکانیکی انتخاب شده متفاوت است. قطر شلنگ در برنامه های دیگر از 1 ، 1.5 ، 2 ، 2.5 و 3 اینچ در بازار موجود است.
توجه داشته باشید که پرکاربردترین نوع شیلنگ ویبراتور مکانیکی به اندازه 1.5 اینچ و راحت ترین نوع شیلنگ لرزاننده برای اپراتور است.

5. هنگام خرید شیلنگ ویبره حتما کارت گارانتی و ضمانت از فروشنده بگیرید. با توجه به اهمیت این دستگاه و تعمیرات آن ، محصول باید از خدمات پس از فروش نیز برخوردار باشد.

6. فراموش نکنید که هنگام خرید، شیلنگ ویبراتور مکانیکی یکی از تجهیزاتی است که دائماً تحت فرسایش ، ضربه و حرکات شدید قرار دارد. بنابراین ، از خرید وسایل دست دوم به شدت خودداری کنید. نکته مهم دیگر عدم خرید این محصول از مارک های غیر معتبر و ناشناخته است.

7. آخرین و مهمترین نکته این است که خرید خود را در فروشگاه های معتبر و شناخته شده انجام دهید. خرید از یک فروشگاه غیر معتبر فقط هزینه اضافی برای شما خواهد داشت.

شیلنگ ویبراتور مکانیکی

عوامل موثر بر قیمت شیلنگ ویبراتور مکانیکی

وقتی نوبت به قیمت یک محصول می رسد، ابتدا کارایی این محصول در نظر گرفته می شود. برای خرید شیلنگ ویبراتور مکانیکی با قیمت مناسب ابتدا باید به کاربرد ساده و آسان آن توجه کنید. این امکان وجود دارد که محصولی قیمت مناسبی داشته باشد اما دارای کارایی پایین و کیفیت پایین در محل کار باشد. بنابراین ، کالای خریداری شده باید نسبت به قیمت پرداخت شده عملکرد خوبی داشته باشد.

1. همیشه داشتن کارت گارانتی و خدمات پس از فروش ممکن است قیمت کالای خریداری شده را اندکی افزایش دهد. اما در طولانی مدت ، استفاده از این خدمات هزینه اضافی را به شما تحمیل می کند. یکی از مواردی که می تواند قیمت شلنگ ویبراتور را کمی افزایش دهد ، داشتن خدمات پس از فروش این محصول است. به هیچ وجه از پرداخت این هزینه نترسید.

2. یکی از مهمترین نکاتی که در قیمت شیلنگ ویبراتور مکانیکی تأثیر مستقیم دارد ، کشور سازنده این محصول است. با توجه به وجود کشورها و شرکت های مختلف در زمینه تولید این محصول ، این محصول با کیفیت های مختلف تولید و به بازار عرضه می شود. هنگام خرید شیلنگ های ارتعاشی بتونی ، به کشور سازنده و سازنده محصول توجه کنید.

3. نکته دیگری که در قیمت شیلنگ ویبراتور مکانیکی تأثیرگذار است ، نوع دستگاه ویبره است. با توجه به اینکه دستگاه های ویبره بتنی در انواع مختلفی تولید می شوند و هرکدام شیلنگ ویبراتور مخصوص به خود را دارند. قیمت شیلنگ ویبراتور مکانیکی نیز به نوع دستگاه ویبره بستگی دارد.

4. قیمت شیلنگ ویبراتور مکانیکی به نحوه کارکرد دستگاه ویبره و شیلنگ مورد استفاده در این دستگاه بستگی دارد. اگر از شیلنگ ویبراتور مکانیکی به درستی استفاده کنید ، یک بتن همگن با سطح صاف و محکم خواهید داشت.

5. نکته مهم دیگری که قیمت شیلنگ ویبراتور مکانیکی را تعیین می کند اندازه این نوع شیلنگ است. شیلنگ های ارتعاشی در اندازه های مختلف برای کاربرد های مختلف تولید می شوند. طول این شیلنگ ها نیز در انواع مختلف متفاوت است. در هنگام خرید سعی کنید به اندازه شیلنگ ویبراتور مکانیکی و همچنین طول آن توجه کنید.

قیمت شیلنگ ویبراتور مکانیکی