مقالات

چگونگی اجرای ماله پروانه ای

چگونگی اجرای ماله پروانه ای-وبسایت پارس موتور
0
(0)

چگونگی اجرای ماله پروانه ای: آیا میدانستید بتن ریزی دارای انواع گوناگونی میباشد! از جمله این بتن ریزی ها، بتن ریزی با ماله پروانه ای میباشد. چطور است که شما را در روند این مطلب از خود با کلّیه ی ویژگی های آن به خوبی آشنا نماییم! پس بهتر است در روند این مطلب با ما همراه شوید.

بتن ریزی ممکن است به شیوه های گوناگونی انجام شود که یکی از آنها بتن ریزی کف با استفاده از ماله پروانه ای میباشد. بتن ریزی کف با بهره گیری از ماله پروانه ای میبایست بنا بر استانداردها و ضوابط خودش به پایان رسد تا بهترین و مرغوب ترین بازدهی را با خود به همراه آورد. در صورتی که شما در ارتباط با چگونگی اجرای ماله پروانه ای سؤال دارید که آن نیز ذهن شما را به خود مغشوش ساخته است بهتر است در طی این متن همراه با ما باشید.

✔ چگونگی اجرای ماله پروانه ای؛ -وبسایت پارس موتور

آیا میدانید بتن ریزی کف با ماله پروانه ای به چه معناست؟

به منظور به انجام رساندن بتن ریزی کف با ماله پروانه ای در ابتدا لازم میباشد با دستگاه ماله پروانه ای و نیز شیوه ی کار با آن، آشنا باشید. ماله پروانه ای یک نام علمی و یا آن که تجاری نمیباشد. ولو علّت این اسم گذاری شیوه و نحوه ی کار آن است و پیمان کاران یا سازندگان از این اسم بهره میگیرند. ماله پروانه در چهار قسم مِن جمله؛ ماله های برقی، ماله های موتوری، ماله های دیزلی و نیز بنزینی به چَشم میخورد. از سویی بهره گیری از نوع موتوری آن به شدّت رایج تر و متداول تر است. آیا میدانستید که نام دیگر ماله های پروانه ای ماله هلیکوپتری است. جهت خرید ماله پروانه ای با ما در تماس باشید.

موتور ماله دیزلی به جهت حرکت نمودن نیازمند گازوئیل خواهد بود. ضمن ماله های بنزینی، موتور در راستای حرکت نمودن از بنزین بهره میگیرد که متداول ترین آن ماله دیزلی میباشد. چرا که ماله بنزینی از برق بهره نمیگیرد و دسترسی به بنزین سهل تر و سریع تر میباشد. ماله های پروانه ای به دو نوع دستی و یا سرنشین دار مورد استفاده واقع میشود. کارکرد پروانه سرنشین دار بدین گونه میباشد که اپراتور درون آن مینشیند و سپس عملیات لیسه ای نمودن بتن را به انجام میرساند. از این گونه شما میتوانید در راستای بتن ریزی در سطوح گسترده و وسیع بهره گیرید.

کف سازی سازه هایی گوناگون و گسترده با بهره گیری از وسیله ماله پروانه چون:

  • سوله ها.
  • سالن های ورزشی.
  • مجتمع های عظیم تجاری.
  • و… .

منجر به افزایش کیفیت سطح پرداخت گرویده، از سویی کاهش در مقدار هزینه ها، راندمان بیشتر و نیز سرعت گرفتن در انجام کارها را به دنبال خواهد داشت.

آیا میدانید، بتن ریزی کف با ماله پروانه ای به چه معناست؟ -وبسایت پارس موتور

و اما چگونگی اجرای ماله پروانه ای

و امّا چگونگی اجرای ماله پروانه ای؛ -وبسایت پارس موتور

اجرای ماله پروانه بسیار مهم و پر اهمیت میباشد. چرا که چنانچه در این مرحله دقت عمل کافی صورت نگیرد پایان کار پس از گذشت مدّت زمانی کوتاه خویش را نمایش میدهد. بدین هنگام امکان دارد سطح مدّ نظر دچار ترک هایی عمیق و گسترده و شکست گردد. از این جهت ساخت و تهیه بتن مقوله بسیار حائز اهمیت و مهمی میباشد.

در عمل کف سازی بتنی میبایست گونه سطح و کاربرد آن مورد توجه واقع گردد. در محل هایی که میبایست وزن سنگینی تحمل نمایند بهتر میباشد از بتن آرمه و یا آن که بتن مسلح بهره گیری شود. پیش از بتن ریزی با ماله پروانه ای سطح زیرسازی گشته و آماده میگردد. پس از آن عملیات بتن ریزی صورت میپذیرد. زمانی که بتن در اصطلاح آب انداخته باشد، به واسطه ی ماله پروانه ای مسطح خواهد شد. یک قطعه به اسم سینی را به ماله پروانه ای وصل خواهند کرد که سطح بتن صاف شده و کوبیده گردد. سپس نوبت به مرحله بعد میرسد، در این مرحله که به وسیله تیغه های ماله پروانه ای صورت میگیرد، مدّت زمان بیشتری نیاز خواهد بود.

پس از این مرحله که امکان دارد 24 ساعت طول کشد مرحله عمل آوری بتن شروع میگردد. در این مرحله به واسطه کاتر درزهای در بتن در راستای پیش گیری از ترک خوردن با بتن پر میشود. پس از خشک شدن بتن، نوبت به مرحله نازک کاری و نیز صیقلی نمودن سطح صورت میپذیرد که عمل زیبا سازی به واسطه ی اپوکسی ها در این مرحله انجام میشود. پس از آن با رنگ نمودن کف مدّ نظر کار بتن ریزی به پایان خود خواهد رسید. برای خرید انواع ماله پروانه ای با قیمت مناسب با ما در تماس باشید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.