مقالات

انواع ماشین های میکسر بتن که باید بدانید

انواع ماشین های میکسر بتن
1
(1)

انواع ماشین های میکسر بتن: کامیون میکسر بتن یا در اصطلاح تراک میکسر ابزاری میباشد که به جهت اختلاط/ انتقال بتن تازه از محیط کارخانه به مکان پروژه مدّ نظر مورد بهره گیری واقع میشود. تراک میکسر از جمله تجهیزات حائز اهمیت و پر کاربرد ضمن پروژه های ساختمانی محسوب میگردد. ما ضمن این متن از خود مایل هستیم در کنار توجهی اندک به حواشی ماشین های میکسر بتن شما را با انواع آن آشنا سازیم از شما میخواهیم که تا پایان این مطلب، با ما همراه گردید.

انواع ماشین های میکسر بتن که باید بدانید؛ -وبسایت پارس موتور

آیا میدانید بتن ریزی چیست

بتن ریزی به عبارتی روند ریختن بتن درون قالب میباشد که طی مراحل؛

  • قالب بندی.
  • اختلاط.
  • انتقال.
  • ریختن.
  • تراکم.
  • پرداخت.
  • عمل آوری.

به انجام میرسد. به اجراء رسانیدن صحیح عملیات بتن ریزی، اثرگذاری مستقیمی بر روی کیفیت سازه های بتنی خواهد داشت. به همین علّت است که بهره گیری از تجهیزات مناسب، تحت عنوان یکی از نکات حائز اهمیت در ساخت و سازهای بتنی در نظر انگاشته میشود.

حال آن که میکسر بتن چیست

مخلوط کن و یا به عبارتی خلاطه یا میکسر بتن، وسیله ای میباشد که به جهت ترکیب آب، سنگ دانه ها، سیمان به منظور تهیه و ساخت بتن تازه مورد بهره گیری واقع میشود. ما از جمله حائز اهمیت ترین انواع میکسر بتن میتوانیم به؛ میکسرهای پیوسته (ابعاد بزرگ) بچ میکسرها (ابعاد کوچک و معمولی) اشاره داریم. میکسرهای پیوسته کلّیه ی عملیات منوط بر اختلاط و خروج بتن تازه را به گونه ای پیوسته به انجام میرسانند. حال آن که بچ میکسرها در راستای عملیات اختلاط و بتن ریزی به گونه ای پیمانه ای )یا در اصطلاح بچ به بچ) مورد بهره گیری واقع میشوند.

بچ میکسرها از منظر محور دوران به دو گونه ی درام میکسر و نیز پن میکسر قسم بندی میگردند. درام میکسرها نیز حاوی اقسام شیب دار و نیز بدون شیب هستند.

▪ حال آن که میکسر بتن چیست! -وبسایت پارس موتور

و امّا اقسام گوناگون کامیون میکسر بتن کدام میباشد؟

از رایج ترین انواع کامیون میکسر بتن میتوانیم به تراک میکسر استاندارد یا تراک میکسر کارگاهی و یا تراک میکسر بتن حجمی، بچینگ متحرک اشاره داریم. هر یک از این کامیون ها شامل خصوصیات خاص و منحصر به فرد خود میشوند. بهتر است در ادامه ی مطلب خود هر یک را به اختصار بررسی نماییم.

✔ کامیون میکسر بتن استاندارد

تراک میکسر استاندارد از جمله رایج ترین کامیون های مورد بهره گیری در راستای انتقال بتن میباشد. این کامیون میکسر بتن اغلب به منظور پروژه های ساختمانی و دیگر پروژه ها با حجم بتن ریزی بالا مورد بهره گیری واقع میشود. گونه های مختلف این وسیله ما بین دو الی هشت متر مکعب گنجایش دارند. تراک میکسر استاندارد، میتواند گزینه ای ایده آل در راستای انتقال بتن آماده تلقّی شود.

 ✔ کامیون میکسر بتن کارگاهی

تراک میکسر کارگاهی، ابزاری به منظور اختلاط بتن ضمن پروژه هایی با مسیرهای سخت و صعب العبور است. گونه های معمولی این ماشین ها توانایی اختلاط، بار گیری و نیز تخلیه ی بیشتر از صد متر مکعب بتن در طی روز را دارند. بسیاری از تراک میکسرهای کارگاهی از تجهیزات منوط بر الکترونیکی بچینگ وزنی در راستای روند اختلاط و نیز چرخش دیگ در جهت تخلیه بتن از هر دو سوی کامیون استفاده میکنند.

✔ کامیون میکسر بتن حجمی

این وسیله، کامیونی است که تجهیزات اختلاط بتن روی آن نصب شده است. این تراک میکسر نسبت به گونه های قدیمی خود دارای مزیت های بیشتری میباشد. به عبارتی، کامیون میکسر بتن حجمی، ترکیبی میباشد از کارخانه بچینگ و تراک میکسر معمولی. کلّیه ی مواد اوّلیه مورد نیاز به منظور ساخت بتن در محفظه ای مستقل واقع شده است. بدین ترتیب میتوان مقدار دقیق بتن مدّ نظر با طرح اختلاط مورد نظر را در مکان پروژه تولید نمود.

▪ و امّا اقسام گوناگون کامیون میکسر بتن کدام میباشد؟ -وبسایت پارس موتور

✔ کامیون بچینگ متحرک

این وسیله، کامیونی میباشد که همانند تراک میکسر بتن حجمی است. در این کامیون ها نیز مواد ابتدایی همانند سیمان، سنگ دانه، آب، و سایر افزودنی ها داخل مخازن جدای از هم نگهداری میگردند. اپراتور بچینگ متحرک میتواند به گونه ای همزمان بتن مدّ نظر را تولید نموده و به مکان پروژه منتقل دارد. با روشن نمودن این وسیله، مواد ابتدایی با مقدارهای معین وارد محفظه اختلاط خواهد شد. در این روند، بتن به گونه ای پیوسته ضمن دیگ ساخته شده و آماده بهره گیری میشود.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 1 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.