مقالات

نکات مهم هنگام برش آسفالت – بخش یک

0
(0)

حفاری و برش آسفالت یکی از روش‌های ساخت پیاده رو و سنگ فرش است. قبل از شروع پروژه خود، باید نکاتی را درباره برش بدانید. در اینجا به این موارد خواهیم پرداخت:

هنگام برش آسفالت پیاده روها از چه تجهیزاتی باید استفاده کنید؟

تیغه‌ای که در کاتر آسفالت بر استفاده می‌شود، با ابزاری که شما برای برش مصالح دیگر مانند گرانیت، سنگ مرمر یا بتن استفاده می‌کنید، متفاوت است. یک تیغه الماسی با اتصال صلب یکی از مواردی است که باید برای برش آسفالت استفاده شود چرا که این ماده نسبت به سایر سطوح نرم‌تر است. برعکس، برخی از تیغه‌هایی که دارای اتصال نرم هستند ممکن است برای برش آسفالت مناسب نباشند.

لبه‌ای از تیغه الماسی که در معرض هوا قرار دارد هنگام برش ساییده می‌شود و این اتفاق به دلیل در معرض بودن رویه آن با خاکستر رخ می‌دهد. هنگام برش آسفالت، بهتر است از تیغه‌های سخت استفاده کنید، زیرا این تجهیزات به راحتی خاکستر را آزاد می‌کنند. به همین ترتیب، برش مرطوب و خشک انواع تیغه‌های برش آسفالت را به وجود می‌آورند که تیغه‌های خشک دارای یک اتصال نرم در مقایسه با تیغه‌های مرطوب هستند. توجه داشته باشید که تیغه برش مرطوب در هنگام برش، نیاز به روانکاری و خنک شدن دارد.

چرا ماشین برش آسفالت امری ضروری است؟

این ماشین برش آسفالت برای تعمیر و یا تعویض آسفالت، برش قطعات آسیب دیده ضروری است. ابزارهای مناسب و تجهیزاتی برای برش سنگ فرش و تکمیل پروژه تعمیراتی مورد نیاز هستند.

Tips-for-cutting-asphalt

مراحل برش آسفالت پیاده رو چیست؟

سه مرحله اصلی برای انجام تعمیرات آسفالت وجود دارد. هنگامی که شما قصد تعمیر یک قسمت آسیب دیده و یا تعمیر روکش سطح را دارید، مهم است که با مراحل لازم برای موفقیت پروژه آشنا باشید. در اینجا با مراحل اولیه آشنا می‌شوید:

1: جارو کردن: تمیز کاری فضای کار از سنگریزه‌ها و قطعه‌های سنگی با استفاده از جارو به این منظور است که محل کار خود را برای کار کردن با اره در حین عملیات برشکاری ایمن سازی کنید.

2: خطوط برش را علامت بزنید: برش منطقه آسیب دیده تنها زمانی موثر خواهد بود که محدوده سالم را با علامت‌گذاری خطوط باریک‌تر از قسمت آسیب دیده متمایز کنید. اگر هنوز هم شرایط مناسبی دارد، این اقدام روشی مناسب برای برش آسفالت پیاده رو است. منطقه آسیب دیده را با دقت علامت‌گذاری کنید، در صورت مشخص نکردن منطقه آسیب دیده ممکن است مجبور به برش دوباره آسفالت شوید که باعث خواهد شد عملیات تعمیرات بیشتر طول بکشد. با استفاده از یک قطعه گچ، منطقه و مسیر مورد نظر را مشخص کنید و از روی آن برش خود را انجام دهید.

3: انجام برش: عمق منطقه برای حصول اطمینان از ضخامت پیاده رو مشخص کنید. سپس تیغه کاتر آسفالت بر را با توجه به عمق مورد نظر تنظیم کنید. مهم است که برش را به طور مستقیم انجام دهید و سپس آن را متوقف کرده و تیغه را برای برش بعدی آماده کنید. هنگامی که تیغه در حین برش در حال اجرا است، به یاد داشته باشید که هرگز آن را نچرخانید، زیرا این باعث شکستن تیغه می‌شود. به این ترتیب، شما به راحتی می‌توانید قسمت آسیب دیده را جدا کنید.

عملیات کابل‌گذاری: هنگام برش برای جا گذاری یک کابل، به یک مسیر برش مستقیم نیاز دارید. اول علامت گذاری کنید، سپس برش دهید، کابل را جاگذاری کرده و در نهایت حفره را پر کنید.

نه تنها مهم است بدانیم چطور باید مراحل برش آسفالت را انجام دهیم بلکه لازم است بدانیم از چه استراتژی‌هایی در خصوص نحوه نگهداری و تعمیر بقیه بخش‌های آسفالت استفاده کنیم تا اطمینان حاصل شود عملیات جایگزینی در بخش پوسیده شده یا آسیب دیده به زودی به اتمام برسد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.