مقالات

مقایسه انواع ویبراتور بتن

0
()

ویبراتور دستگاهی به خصوص برای از بین بردن فضاهای خالی در بتن است. در واقع با لرزشی که در داخل حفره های بتن ایجاد می کند باعث از بین رفتن این فضاهای خالی می شود. دستگاه ویبراتور بتنی انواع مختلفی دارد به همین دلیل جایز دانستیم که در این مطلب به مقایسه انواع ویبراتور بتن بپردازیم. در این جا 3 مدل را برای مقایسه انواع ویبراتور بتن در نظر گرفته ایم که به مشخصات هر کدام اشاره می کنیم. این 3 مدل شامل موتور ویبراتور بنزینی، ویبراتور برقی و دیزلی است.

مزایای خرید ویبراتور بتن چیست؟

از مهم ترین مزیت های خرید مربوط به این دستگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قدرت موتور مربوط به این دستگاه بسیار زیاد و کافی برای راه اندازی شیلنگ ویبراتور است.
  • ترک های مربوط به سطح بتن که یکی از مهم ترین مشکلات مربوط به استفاده از این مصالح ساختمانی به حساب می آید را به سادگی از بین می برد.
  • ایجاد حباب در بتن باعث پوک شدن آن می گردد به همین دلیل با استفاده از دستگاه ویبراتور بتن به راحتی می توان این حباب ها را از بین برد.
  • راه اندازی و استفاده از این دستگاه به راحت ترین شکل ممکن انجام می پذیرد.
  • اما یکی از مهم ترین مزایای مربوط به استفاده از دستگاه ویبراتور بتن می توان به افزایش چسبندگی بتن اشاره کرد که همین مساله مقاومت بتن را بسیار زیاد می کند.
  • هم چنین آب بتن با استفاده از این ویبراتور گرفته می شود و همین مساله دستگاه را بسیار مقاوم می کند.

نکاتی در ارتباط با مقایسه انواع ویبراتور بتن

مدل های مختلفی از این دستگاه وجود دارد که در این جا در زمینه مقایسه انواع ویبراتور بتن به 3 مدل اشاره می کنیم.

شیلنگ ویبراتور اصلی ترین قسمت مربوط به این دستگاه به حساب می آید و ایجاد لرزش جهت از بین بردن حفره ها توسط این شیلنگ انجام می شود. به همین در ارتباط با مقایسه انواع ویبراتور بتن، شیلنگ یکی از اصلی ترین قسمت های مربوط به این دستگاه جهت مقایسه به حساب می آید.

در ارتباط با مقایسه انواع ویبراتور بتن به مزایا و معایب هر کدام از آن ها اشاره می کنیم. که در ادامه همین مطلب به صورت کامل به آن اشاره کرده ایم.

ویبراتور بتنی برقی:

همان گونه از نام این دستگاه برمی آید، نیروی محرک مربوطه از برق تامین می گردد. در زمینه مقایسه انواع ویبراتور بتن، دور آن اصلی ترین گزینه به حساب می آید. در دستگاه ویبراتور بتن برقی دور آن بسیار زیاد است و همین مساله باعث می شود که به مرور زمان به موتور دستگاه آسیب وارد شود و این مساله یکی از مهم ترین معایب مربوط به استفاده از دستگاه به حساب می آید.
اما گزینه بعدی را که می توان مزیت آن به حساب آورد، مقاومت بالای آن در مقابل لرزش های زیاد دستگاه است. دو مدل از این دستگاه به نام های شاسی ثابت و شاسی گردون در بازار موجود است که برای پروژه های بزرگ و عظیم از شاسی ثابت استفاده می شود.
مورد بعدی که در زمینه مقایسه انواع ویبراتور بتن وجود دارد قیمت مربوط به دستگاه است به طوری که قیمت مربوط به ویبراتور بتن برقی نسبت به سایر مدل ها پایین تر است و همین مساله یکی دیگر از مزیت های مربوط به استفاده از آن به حساب می آید.

ویبراتور بتن بنزینی:

اما از پرمصرف ترین ویبراتور بتن به حساب می آید و نیروی محرک آن از بنزین تامین می گردد. این دستگاه با برندهای مختلف در بازار موجود است و شما عزیزان می توانید هر کدام از این مدل ها را مورد استفاده خود قرار دهید.

یکی از مهم ترین مزیت های مربوط به این دستگاه که در زمینه مقایسه انواع ویبراتور بتن لازم است به آن اشاره کنیم، هم خوانی بسیار نزدیک توان و دور موتور با شیلنگ است که این مساله باعث می شود که در مدت زمان طولانی آسیب کمی به شیلنگ وارد شود و همین مساله هزینه های مربوط به تعمیرات و نگهداری دستگاه را به شدت کاهش داده است.

دستگاه ویبراتور بتن بنزینی از توان و قدرت بسیار زیادی برخوردار است و نسبت به مدل برقی آن از درجه بالاتری در این زمینه برخوردار است. اما قیمت و هزینه مربوط به خرید این دستگاه نسبت به مدل برقی بیش تر است.

در ارتباط با مقایسه انواع ویبراتور بتن باید به این موضوع اشاره کرد که مساله قیمت یکی ز مهم ترین فاکتورهای مربوط به آن است. اما این را هم در نظر بگیرید که هر چقدر قیمت دستگاه بالاتر باشد بالطبع دارای مزیت های بیشتری است و این مساله در ارتباط با ویبراتور بتن بنزینی کاملا صادق است به همین دلیل پرمصرف ترین دستگاه ویبراتور بتن در این زمینه به شمار می رود.

ویبراتور بتن دیزلی:

اما این مدل پرقدرت ترین دستگاه ویبراتور بتن به حساب می آید و نیروی محرک آن از گازوئیل تامین می شود. از اصلی ترین مزایای استفاده از این دستگاه می توان به شیلنگ آن اشاره کرد که توسط کوپلینگ به موتور آن متصل است و همین مساله از در رفتن ناگهانی شیلنگ جلوگیری می کند و همین نکته باعث می شود که شیلنگ آن عمر طولانی داشته باشد.
نیروی بسیار مناسب از ویبراتور به شیلنگ انتقال پیدا می کند.

کدام دستگاه ویبراتور بتن را انتخاب کنیم؟

در زمینه مقایسه انواع ویبراتور بتن هر کدام از مدل ها را به صورت کامل تشریح کردیم و گفتیم که هر کدام از این مدل ها دارای چه مزایا و معایبی است. نکته ای که در این جا از درجه اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، انتخاب هر کدام از این وسیله هاست.
این که کدام وسیله را انتخاب کنیم بسته به نیاز پروژه شما دارد. این نیاز می تواند شامل دسترسی شما به برق، گازوئیل و بنزین باشد و یا این که ارتفاع دیوار و عرض دیوار چقدر است. هم چنین در مقایسه انواع ویبراتور بتن به این موضوع اشاره کردیم که نوع بتن و بتن ریزی از درجه اهمیت زیادی برای انتخاب مدل دستگاه ویبراتور بتن دارد.

در مقاله مقایسه انواع ویبراتور بتن هر کدام از مدل ها را به صورت کامل توضیح دادیم و به مزایا و معایب آن ها پرداختیم.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.