مقالات

دستگاه کاتر آسفالت بر ، ابزاری برای رسیدن به بطن سطوح سخت

0
(0)

یکی از بهترین ایده ها به جهت نصب تاسیسات و لوله های فاضلاب و حتی کابل های برق و مخابراتی، خلق فضا هایی در زیرزمین است. فضا هایی که با هدف نصب انواع لوله های تاسیساتی تا داکت های مخابراتی در بطن کوچه ‌ها و خیابان ‌ها و حیاط منازل در نظر گرفته می ‌شوند. استفاده از چنین روشی می ‌تواند باعث زیباسازی معابر، خلق فضا های امن شهری و خدمات رسانی مطلوب تری باشد؛ اما این ایده مفید زمانی دردسرآفرین خواهد شد که این تاسیسات به نحوی نیاز به تعمیرات، تعویض و یا توسعه داشته باشند. در این حالت باید همراه با شکافتن سطح آسفالت و یا معابر شهری و ساختمانی، فعالیت ‌های مورد نظر را به انجام رسانید. برای این منظور لازم است تا سطح معابر شهری تا خانگی با کمترین آسیب برداشته شود تا اقدامات مورد نظر صورت گیرد. ابزاری که می ‌تواند در این زمینه مفید باشد، دستگاه کاتر آسفالت بر است.

دستگاه کاتر آسفالت بر که یک تجهیز موتوری قدرتمند در همراهی با یک تیغه دیسکی شکل بسیار سخت می باشد، به گونه ای است که می تواند سطوح سخت آسفالتی تا بتنی در معابر شهری تا ساختمان های مسکونی را به شکلی برش زده که نیاز به تخریب قسمت‌ های دیگر نباشد. به این ترتیب همراه با کارکرد دستگاه کاتر آسفالت بر می ‌توان از یک برش منظم، دقیق و کاملا عمیق در سطوح سرسختی مانند آسفالت و بتن بهره مند شد. برش هایی که باعث خواهد شد که به راحتی با صرف کمترین خرابی های غیرضروری در سطوح مورد نظر، به تمامی تاسیسات و تجهیزات مانده در بطن خیابان ها تا حیاط خانه ها دسترسی داشته باشیم.

دستگاه کاتر آسفالت بر چگونه کار می کند؟

ایده بکارگیری از سیستم های موتوری در خلق ابزار های ساختمانی باعث شده تا شاهد ابداع و توسعه بسیار در انواع ابزار ها و روش های نوین ساختمان سازی باشیم. دستگاه کاتر آسفالت بر با ایده خلق یک سیستم برش قدرتمند در همراهی با موتور های بنزینی و یا برقی همراه شده است. در این دستگاه می توانید شاهد یک تیغه کاتر دیسکی شکل و بسیار مقاوم باشید که در همراهی با یک موتور قدرتمند می تواند با سرعت های بسیار بالایی به گردش درآید. میزان عمق برش در سطح با توجه به تنظیمات اپراتور ها طی یک ساز و کار ساده و دستی انتخاب خواهد شد. در نهایت دستگاه قادر است برش هایی با عمق هایی در حدود ۵ الی ۳۵ سانتیمتر در سطح آسفالت ایجاد کند. موتور در همراهی با تیغه کاتر در دستگاه آسفالت بر، بر یک شاسی سوار است. شاسی در این دستگاه به گونه ای است که می تواند قدرت های بالای موتور را مهار کرده و تمام این قدرت را متوجه گردش تیغه کاتر سازد. از طرفی در شاسی دستگاه کاتر آسفالت بر همواره نگاه ویژه ای در تامین سطح امنیت بالا در حین کار می باشد. تقریبا نیمی از تیغه و قسمت های متحرک دستگاه کاتر آسفالت بر همراه با محافظ هایی پوشیده شده اند. کفی شاسی از چنان ضخامتی برخوردار است که می ‌تواند در مقابل ترکش ‌های ناشی از برش سطح آسفالت یا بتن مقاومت کند.

برش سطوح سخت در وظایف کاتر آسفالت بر

کاتر آسفالت بر یک تجهیز قدرتمند موتوری است که می ‌تواند سطوح ساختمانی را به راحتی برش بزند. البته این دستگاه را تنها با هدف برش سطوح آسفالتی طراحی نکرده ‌اند. دستگاه کاتر آسفالت بر به گونه ‌ای است که می ‌توان از آن در برش انواع سطوح بتن، سیمان، موزائیک، سنگ ها و حتی سنگ های صخره ای استفاده کرد. برای برش آسفالت یا بتن نیاز به تعویض ساختار دستگاه نیست. چرا که دستگاه کاتر آسفالت بر به گونه ای طراحی شده است که تنها با تعویض تیغه کاتر در دستگاه می توان برش های متنوعی در انواع سطوح داشته باشید. در سطوح آسفالتی تا سطوح بتنی و یا سنگی با گونه های متفاوتی از سختی در سطح مواجه هستیم. از این رو نمی ‌توان برای تمام این سطوح از یک نمونه تیغ کاتر بهره ‌مند بود. هر اهل فنی که در کار با دستگاه کاتر آسفالت بر مهارت های کافی را دارد، به خوبی می داند که نباید در برش سطوح آسفالتی تا بتنی از تیغه های مشترکی استفاده کرد. برای این منظور تولیدکنندگان دستگاه کاتر آسفالت بر انواع تیغه های برش بتن و آسفالت را طراحی و تولید می‌ کنند. از این رو کافیست با درک کامل از نوع سطحی که قرار است برش هایی در آن داشته باشید، نوع تیغه، سایز و دیگر مقدمات کار مانند خشک یا تر کاری، میزان سرعت گردش تیغه، حداکثر عمق برش و… را تعیین کنید. سرانجام همراه با این اطلاعات آمده از نیازی که دارید، تیغه کاتر مطلوب برای دستگاه کاتر آسفالت بر خود را خریداری کنید.

مهارت در برش، ضامن سلامت کار با دستگاه کاتر آسفالت بر

مقاومت و استحکام بالا از نیاز های ابتدایی در ساخت ابزار ها بر پایه برش می باشد. این استحکام جدا از نوع کاتر آسفالت در تمام این تیغه ها با به کارگیری از آلیاژ های کربن و کروم و گاها دیگر عناصر با هدف تأمین اهدافی متنوع وجود خواهد داشت. اگر چه دستگاه آسفالت بر همراه با سرعتی بالا سعی در شکافتن سطوح سخت مانند آسفالت یا بتن را دارد؛ اما باید توجه داشت که تیغه کاتر هر چند مستحکم و سرسخت باشد، در اثر اشتباه در عملیات ‌های برش بتن به راحتی شکسته می شود. یک اشتباه ساده مثلاً ایجاد انحراف در خط سیر صاف برش سطوح سخت با وجود سرعت بالای گردش تیغه، می تواند فشار بسیار بالایی را به تیغه وارد کند و باعث شکستگی و یا تاب برداشتن آن شود. تیغه شکسته شده و یا تاب برداشته شده دیگر نمی تواند آن انتظارات حرفه ‌ای را برای شما تامین سازد. از سوی دیگر در کار با کاتر دستگاه آسفالت بر به هر نحوی باید متوجه سلامت و صحت کارکرد پره ‌های الماسه در تیغه کاتر باشید. این پره ها که غالباً به تعداد ۴ عدد در جمع دیگر پره های تیغه کاتر مشخص شده هستند، عملیات برش سطوح سخت آسفالتی تا بتنی را به انجام می ‌رسانند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.