مقالات

عوامل موثر بر قیمت شیلنگ ویبراتور بنزینی

0
()

در عملیات های بتن ریزی برای آنکه در انتهای کار، با یک بتن کاملاً یکدست، همگن و عاری از هر گونه حباب و یا خلل و فرج مواجه شوید، نیاز است تا تمهیدات موثری داشته باشید. مجموعه عملیات های تکمیلی در کنار استفاده از ابزار هایی که با همین هدف ساخته می ‌شوند. مانند عملیات ویبره زنی بتن که در همراهی با انواع گوناگون از شیلنگ ویبراتور حاصل خواهد شد. در این بین اهمیت دارد که کدام نوع از شیلنگ ویبراتور را برای رسیدن به هدف مطلوب در عملیات ویبره زنی بتن انتخاب خواهید کرد. یک شیلنگ ویبراتور بنزینی یا برقی و شاید هم دریلی؟ از آنجا که خرید و بررسی قیمت شیلنگ ویبراتور بنزینی به نسبت انواع دیگر از محبوبیت و مقبولیت بالاتری برخوردار است، جا دارد تا برای مخاطبانی که می ‌خواهند همراه این مقاله باشند، عوامل تاثیرگذار بر قیمت شیلنگ ویبراتور بنزینی را معرفی نماییم.

اینکه چرا قیمت شیلنگ ویبراتور بنزینی می تواند در مقام خرید این ابزار موضوع مهمی باشد، بر می گردد در تنوع گوناگونی که از این محصول در بازار یافت می شود. مادامیکه به هیچ حالت نمی‌ توان قیمت شیلنگ ویبراتور بنزینی را در یک رنج پایین قرار داد. هر کسی که قصد خرید شیلنگ ویبراتور بنزینی را دارد، کاملا متوجه این موضوع می باشد که این خرید اگر به شکل احسنت و همسو با نیاز های پروژه انجام گیرد تا چه اندازه می تواند در بهبود عملیات های ساختمانی و رسیدن به یک بتن مرغوب مفید واقع شود. از این رو، جا دارد تا با درک کامل نیاز هایی که در پروژه به دنبال تامین آنها هستیم، مسیر خرید شیلنگ ویبراتور بنزینی را دنبال کنیم.

فاکتور های تاثیرگذار هنگام خرید شیلنگ ویبراتور

در طراحی تا ساخت انواع شیلنگ ویبراتور ایده های گوناگونی در طراحی مولد تا طول و جنس و سایز شیلنگ مطرح می باشد. ایده هایی که منجر به خلق انواع شیلنگ ویبراتور بادی، برقی، دریلی، بنزینی و… خواهد شد. و البته این طرح ها در همراهی با سایز ها و طول ها و گونه های متنوع از شیلنگ ویبراتور همراه خواهند شد. چرایی در خلق این تنوع در زمان ساخت و طراحی انواع شیلنگ ویبراتور می تواند همراه با دلایلی باشد که در ذیل اشاره خواهیم کرد.

نوع سازه:

تفاوت از یک سازه ساختمانی تا یک سازه صنعتی و یا عملیات های بتن ریزی در پروژه های راهسازی و حتی ساخت سازه های آبی مانند کانال کشی ها و… است که طراحان را ملزم در طرح انواع شیلنگ ویبراتور کرده است.

ابعاد پروژه:

نیاز ها از یک پروژه کوچک تا یک عملیات بزرگ بتن ریزی متفاوت است. مثلا وقتی می ‌توان همراه با یک ویبراتور دریلی از پس ویبره زنی یک فضای کوچک ساختمانی برآمد، چه نیازی به شیلنگ ویبراتور بادی با کمپرسور های قدرتمند می باشد؟ در عکس ماجرا نیز چطور می‌ خواهیم همراه با یک ویبراتور دریلی کم توان از پس ابعاد بزرگ در عملیات های بتن ریزی برآییم؟

عمق بتن ریزی:

هدف از ویبره زنی بتن، خارج ساختن حباب های مانده در اعماق بتن می باشد. این حباب ها در تمام اعماق بتن وجود دارد. از سطحی ترین عمق تا عمیق ترین نقطه از فضای بتن ریزی شده. آنگاه است که باید طول شیلنگ ویبراتور خود را متناسب با اعماق بتن ریزی انتخاب نمایید. مادامیکه عمق بیشتر، قدرت های بالاتری را طلب خواهد کرد.

چرا شیلنگ ویبراتور بنزینی؟

همان طور که گفتیم در سطح بازار خرید شیلنگ ویبراتور بنزینی به نسبت انواع دیگر در سطحی بسیار بالاتر به انجام می رسد. نکته اینجاست که چرا شیلنگ ویبراتور بنزینی تا این اندازه در نزد فعالان ساختمان سازی محبوبیت دارد؟ این محبوبیت می‌ تواند از دلایل متعددی آمده باشد، دلایلی مانند:

  • قیمت شیلنگ ویبراتور بنزینی به نسبت دیگر انواع از این ابزار در رنج منطقی تری قرار می‌ گیرد.
  • قدرت حاصل شده از شیلنگ ویبراتور بنزینی برای طیف بسیاری از عملیات ‌های ویبره زنی بتن مناسب است.
  • سوخت بنزین از جمله سوخت های فراوان و تقریباً ارزان ‌قیمت است.
  • شرایط تعمیر و نگهداری شیلنگ ویبراتور بنزینی آسان است و قطعات آن غالباً به وفور در سطح بازار پیدا می ‌شوند.
  • توانایی کار با انواع قطر ها و طول های متنوع از شیلنگ ویبراتور را دارا می باشند.

تمام حرفه ای ها متوجه این دلایل در کار با شیلنگ ویبراتور بنزینی هستند. دلایلی که خواه ‌ناخواه آنها را به سمت خرید شیلنگ ویبراتور بنزینی می کشاند؛ اما در این بین قیمت شیلنگ ویبراتور بنزینی تحت تاثیر چه فاکتور هایی دستخوش تغییرات خواهد شد؟

نکات در قیمت شیلنگ ویبراتور بنزینی

قیمت شیلنگ ویبراتور بنزینی نیز به مانند هر گونه دیگری از شیلنگ ویبراتور، الزامات کلی در هنگام استفاده از این ابزار را همراه خود خواهد داشت. الزاماتی مانند مرغوبیت در ساخت، راحتی در استفاده، کارکرد مطلوب و… . از این رو اگر بخواهیم عوامل موثر بر قیمت شیلنگ ویبراتور بنزینی را تدوین کرده باشیم، می‌ توانیم این نکات را در موارد زیر دسته بندی کنیم.

قدرت مولد بنزینی:

موتور های بنزین سوز هستند که باعث گردش فنر در شیلنگ ویبراتور بنزینی شده و در نهایت همراه با گردش پوکر، ارتعاش مورد نظر شما را تامین می سازند. هر چه عمق و یا حجم عملیات ویبره زنی بتن بیشتر باشد، نیاز است که طول و سایز شیلنگ را بیشتر کنیم. در چنین حالتی لازم است تا همراه با قدرت های بالاتری در موتور بنزینی باشیم. قدرت بالاتر لزوما باعث افزایش حجم موتور و در نهایت افزایش قیمت شیلنگ ویبراتور بنزینی خواهد شد.

طول و قطر در شیلنگ ویبراتور:

در باب تحلیل قیمت شیلنگ ویبراتور بنزینی و یا هر گونه دیگری که قصد خرید آن را دارید، فرقی نمی کند که کدام مدل را در اختیار خواهید داشت. هر چه طول شیلنگ و یا قطر آن بیشتر شود، لزوماً قیمت آن نیز بالاتر خواهد رفت. عمده فعالان حرفه ای در زمان خرید شیلنگ ویبراتور بنزینی و یا مدل های متنوع دیگر سعی می کنند تا با خرید یک گونه میانی، مثلاً طول 2.5 الی 3 متری، قسمت های عمده ‌ای از نیاز های خود را مرتفع سازند. با این وجود ابعاد بزرگتر در سایز شیلنگ ویبراتور تاثیر مستقیم بر قیمت شیلنگ ویبراتور بنزینی خواهد گذاشت.

کیفیت، استحکام و مقاومت پوکر:

پوکر قطعه ای است که دائما در عمق بتن عملیات ویبره زنی را به انجام می رساند. از این رو این قطعه باید از کیفیت ساخت بسیار بالایی برخوردار باشد تا بتوان انتظار کارکرد مطلوب و طولانی مدت از شیلنگ ویبراتور داشته باشیم. کیفیت پوکر تاثیر عمیقی بر قیمت شیلنگ ویبراتور بنزینی خواهد گذاشت.

طراحی جمع و جور در کنار تعمیرات و نگهداری آسان دستگاه:

در نظر داشته باشید که در پایان هر عملیات بتن ریزی شیلنگ ویبراتور را کاملا تمیز، روغنکاری و بازدید نمود. از این رو اگر شیلنگ ویبراتور شما از شرایط تعمیر و نگهداری سخت برخوردار باشد، قطعا برای شما دردسر هایی همیشگی خواهد داشت. از این رو طراحی ایده آل تاثیر مستقیم بر قیمت شیلنگ ویبراتور بنزینی و یا هر مدل دیگری خواهد گذاشت.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.