مقالات

نکات کلیدی در قیمت شمشه ماله موتوری

0
(0)

اگر در عملیات ‌های بتن ریزی، یک حرفه ای هستید و این ماجرا در هر روز کاری شما به جریانی عادی تبدیل شده است، لازم است تا به عنوان یک حرفه ای تمام تجهیزات و ابزار آلات وابسته به عملیات ‌های بتن ریزی را در اختیار داشته باشید. از انواع ویبراتور تا بتونیر ها و ماله های پروانه ای و حتی کمپکتور ها. در این بین ابزاری وجود دارد که تضمین زیبایی نهایی در کار شما خواهد شد. وقتی مجری عملیات های بتن ریزی هستید، مهم است که در نهایت یک سطح بتنی کاملاً تراز، یکدست و صیقل خورده را تحویل کارفرما دهید. پس شما نیاز به خرید شمشه ماله موتوری دارید. همه حرفه ای ها در نیاز به خرید شمشه ماله موتوری اذعان دارند؛ اما در این بین همواره در باب قیمت شمشه ماله موتوری است که در هنگام خرید شمشه ماله موتوری اندکی تأمل خواهند کرد.

اصولاً تجهیزاتی که همراه با موتور می شوند، ناخواسته قیمت های آنها افزایش پیدا می ‌کند. در قیمت شمشه ماله موتوری نیز همین نکته به وضوح دیده می ‌شود. تفاوت فاحش در قیمت شمشه های معمولی در کنار قیمت شمشه ماله موتوری می ‌تواند مسیر خرید را متحول سازد.

پیمانکاری را در نظر بگیرید که برای تامین اهداف پروژه ‌ای که در دست دارد، راهی بازار است تا یک شمشه ماله خریداری کند. آنگاه در کنار شمشه ماله های کلاسیک با انواع شمشه ماله موتوری نیز مواجه خواهد شد؛ اما قیمت شمشه ماله موتوری از چنان تفاوتی با انواع معمولی برخوردار می ‌شود که در انتهای ذهن پیمانکار این ایده، منطقی به نظر می ‌آید که می ‌توان همچنان مانند گذشته ها بر توانمندی ‌های های شمشه ماله های کلاسیک اعتماد نمود.

شاید این تصمیم در مواجهه با قیمت شمشه ماله موتوری یک تصمیم منطقی به نظر آید؛ اما آیا می توان از کنار کیفیت نهایی کار به این سادگی ‌ها عبور کرد؟ بگذارید قبل از آنکه درباره چرایی قیمت شمشه ماله موتوری و عوامل موثر بر آن صحبتی داشته باشیم، اندکی در باب اینکه به این ابزار نیاز دارید، دلایلی را مطرح کنیم.

چرا باید از شمشه ماله موتوری استفاده کنیم؟

اگر یک حرفه ای در عملیات‌ های بتن ریزی هستید، به خوبی می دانید که باید در انتهای کار از یک بتن کاملاً همگن، مسطح و عاری از هر گونه حفره و یا حباب در اعماق آن رونمایی کنید. در غیر این صورت هرگز نخواهید توانست نظر مساعد کارفرمایان را جلب نمایید و این می ‌شود یک سابقه نامطلوب برای آینده حرفه ای شما.

اما چه چیزی است که می ‌تواند آینده حرفه ای شما را به خطر اندازد؟ بتن در زمان توزیع درست وقتی که قرار است در فضا های مورد هدف گسترانده شود، بسیار مستعد نگهداری حباب هایی در بطن خود را دارد. این حباب ها همراه با بتن، سخت شده و در آینده باعث ترک هایی در آن خواهد شد. در سوی دیگر ماجرا، یکدست نمودن و تراز کردن بتن با آن وزن سنگینی که دارد، امر ساده ‌ای نیست. از این رو بسیار شاهد ایجاد حفره هایی در سطح بتن در پایان کار هستیم. این حفره ‌ها در زمان عملیات شمشه کشی دیده نمی ‌شوند؛ بلکه بعد ها به دلیل عدم یکنواختی در بتن همراه با سفت شدن بتن ظاهر خواهند شد.

اگر بخواهید از این عیب های ناخواسته اما حتمی در عملیات ‌های بتن‌ ریزی آسوده شوید، باید سطح بتن را همراه با یک ارتعاش یکنواخت همگن سازید. شمشه ماله موتوری می ‌تواند در همراهی با موتور هایی که دارد، این ارتعاش را برای شما تامین سازد. از این رو همراه با استفاده از انواع شمشه ماله موتوری در انتهای کار شاهد سطحی همگن از بتن خواهید بود. سطحی که حبابی در اعماق آن نیست و در آینده عاری از هر گونه ترک و یا حفره خواهد شد.

با وجود چنین امکانی آیا منطقی به نظر نمی آید که چشم بر تفاوت قیمت شمشه ماله موتوری به نسبت انواع کلاسیک آن بسته و عملیات شمشه کشی حرفه ای خود را همراه با این ابزار کارآمد نمود؟ حالا که همراه با این مقاله می خواهید در پی خرید شمشه ماله موتوری باشید، خیلی عجله نکنید. بهتر است از عوامل تاثیرگذار بر قیمت شمشه ماله موتوری نیز مطلع شوید. به این ترتیب می توانید با دیدی کاملتر مسیر خرید خود را تدوین نمایید.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت شمشه ماله موتوری

نوع موتور:

یقیناً مهمترین علتی که می تواند باعث ایجاد تنوع در قیمت شمشه ماله موتوری باشد، نوع موتور به کار رفته در آن است. انواع شمشه ماله موتوری را بر دو طرح بنزینی و برقی تولید می ‌کنند. در این دو طرح، موتور های بنزینی در مقابل موتور های برقی همراه با دستگاه شمشه مالی موتوری هستند. در باب تفاوت قیمت شمشه ماله موتوری در تنوع موتور های بکار رفته در آن می ‌توان این طور تدوین نمود که اصولاً موتور های بنزینی گرانتر از موتور های برقی هستند. از این رو در ابعاد و سایز های یکسان از شمشه ماله موتوری می توان انواع بنزینی را گرانتر از مدل ‌های برقی در نظر گرفت. البته این گران بودن قیمت شمشه ماله موتوری بنزینی به نسبت انواع برقی، اگر چه می‌ تواند یک عیب باشد؛ اما می توان قدرت بالاتر موتور، عدم نیاز به نیروی برق، تامین آسان سوخت و عدم خطراتی مانند برق گرفتگی را به عنوان مزایایی در نظر داشت که می ‌توانند مدل ‌های بنزینی را در جایگاه اصلح تری به نسبت انواع برقی قرار دهند.

محل قرارگیری موتور:

ایده آل در طراحی شمشه ماله موتوری در این است که موتور دستگاه چه از نوع برقی و یا بنزینی در بالای شمشه قرار گرفته باشد؛ اما به جهت سادگی آسانتر و نیاز به شاسی ساده تر در هنگام طراحی، شاهد انواع موتور پایین نیز در ساخت شمشه ماله موتوری هستیم. اگر چه قیمت شمشه ماله موتوری در گونه ‌های موتور پایین می تواند کمتر از مدل ‌های موتور بالا باشد؛ اما در انواع موتور پایین، بدنه موتور دائماً درگیر با سطح بتن خواهد بود. اتفاقی که می تواند به سرعت باعث فرسایش موتور و در نهایت دستگاه باشد.

بهره مندی از سرعت بالا در کار:

سیستم فرمان روان، کلاچ با کیفیت، طراحی ارگونومیک در کنار توان بالای موتوری است که می ‌تواند کارکرد شمشه ماله موتوری را سرعت ببخشد. این افزایش سرعت در کار یک مزیت برتر است؛ اما همراه با به کارگیری از تجهیزات باکیفیت تر می تواند تأثیر سطح بالایی در قیمت شمشه ماله موتوری داشته باشد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.