مقالات

بهترین مارک دستگاه علف زن؟

1.5
(2)

بهترین مارک دستگاه علف زن کدام است؟

سابق بر این و شاید هنوز هم برای کوتاه کردن شاخه ها تا تراشیدن انواع گیاهان از ابزار های متنوع دستی مانند داس و قیچی استفاده می شده است. موضوعی که در هنگام مواجه شدن با حجم بسیار بالایی از گیاهان، فعالیتی به مراتب چالش برانگیز خواهد شد؛ اما در این سال ‌های اخیر این عملیات ‌ها همراه با دستگاه علف زن به مراتب ساده تر شده اند. دستگاه علف تراش یک ماشین کارآمد باغبانی است که قرار نیست تنها سراغ تراشیدن علف ‌های هرز را بگیرد؛ بلکه آنچنان طراحی شده اند که می توانند طیف وسیعی از نیاز های باغبانی در امر کوتاه کردن تا تراشیدن انواع گیاهان را پاسخگو باشند.

اما در این بین همراه با حجم بالای کاری نیاز است تا از دستگاه های مرغوب و با کیفیتی بهره مند شویم. ما نیاز داریم تا شناختی کامل از بهترین مارک دستگاه علف زن داشته باشیم. نیازی که ارتباط مستقیم با نوع کار و البته حجم عملیات های برش تا تراشیدن گیاهان خواهد داشت. رویکرد در انتخاب بهترین مارک دستگاه علف زن همراه با درک نیازی است که دارید. پس لازم است تا قبل از بررسی انواع برند ها در عرصه تولید خرید دستگاه علف زن، نگرش کاملی بر ویژگی ‌های برجسته در یک دستگاه علف زن برتر داشته باشید.

ایده ‌ها در ساخت انواع دستگاه علف زن

در پیدا کردن بهترین مارک دستگاه علف تراش، بهتر است در گام اول دید کاملی از انواع این ماشین پیدا کنید. همراه با این نگرش است که می ‌توان بهترین ها را با در نظر گرفتن نیازی که دارید، انتخاب کنید. انواع دستگاه علف زن در نگاه طراحی به دو گونه پشتی و دوشی می باشد. در مدل های پشتی همراه با دستگاه علف زنی هستیم که به مانند یک کوله بر پشت اپراتور ها سوار خواهد شد. تمام قدرت موتور از طریق یک فنر به سمت تیغه گردان منتقل می ‌شود؛ اما در نمونه ‌های دوشی که اتفاقاً مدل ‌های حرفه ‌ای این محصول هستند، همراه با یک سیستم شفت مستقیم هستیم که به شکلی طراحی شده است تا بر دوش اپراتور ها سوار شوند.

مشخصات در یک علف زن ایده ‌آل

تقریباً تمام برند های مطرح در ساخت انواع علف زن ها سعی دارند تا برخی ویژگی‌ های استاندارد و البته ایده‌ آل را برای دستگاه ‌های خود فراهم آورند. ویژگی ‌هایی که در هنگام خرید این ماشین لازم است تا اطلاع کاملی از آنها داشته باشید. نکاتی مانند:

  • بهره مندی از یک طراحی سبک و در عین حال ارگونومیک
  • بهره گیری از یک موتور با توان و قدرت مناسب
  • حضور یک تعادل همیشگی در حین کار با دستگاه علف تراش که ناشی از طراحی خلاقانه آن خواهد بود.
  • تفکر ایده آل در ساخت و طراحی موتور و دیگر اقلام دستگاه به طوری که شرایط نگهداری آسانی داشته باشند و در عین حال مسیر تعمیرات پیچیده ‌ای را طلب نکنند.
  • تولید آلودگی ‌های صوتی و البته محیطی کمتر

به این ترتیب می توان با در نظر داشتن این ایده ها به نوعی چارچوب مشخصی در پیدا کردن بهترین مارک دستگاه علف زن داشت؛ اما برای درک بهترین مارک دستگاه علف زن لازم است تا ایده هایی دیگر را نیز مورد توجه قرار دهید. ایده ‌هایی که بیشتر متوجه نوع نیاز شما می باشند.

معیار های تخصصی در انتخاب علف تراش

دستگاه علف تراش مناسب، آن دستگاهی است که می ‌تواند سطح کاملی از نیاز های شما را پاسخگو شود. بسته به نوع فعالیت باغبانی و یا کشاورزی ای که دارید، لازم است تا مدل و البته گاها برند دستگاه علف زن مناسب را انتخاب کنید. این گونه ملاک ها در انتخاب بهترین دستگاه علف زن شامل موارد زیر می باشند.

  • در نظر گرفتن نوع فعالیتی که می ‌خواهید همراه با دستگاه علف زن انجام دهید.
  • نوع گیاهانی که قرار است تحت تاثیر دستگاه علف زن تراشیده شوند نیز اهمیت دارد.
  • مساحت باغ و یا مزرعه نیز ملاکی جدی در تصمیم گیری های نهایی شما می باشند.
  • قیمت دستگاه علف زن نیز فاکتوری جدی است. چرا که باید کاملاً با برآورد هزینه ‌ای که از قبل انجام داده ‌اید، همخوانی داشته باشد.

با همه این تفاصیل، در سطح بازار که باشید، همراه با طیف گسترده ‌ای از انواع دستگاه علف زن ساخته شده در شرکت های گوناگون با برند های صاحب ‌نام و گمنامی خواهید شد. تنوعی که در نگاه نخست می ‌تواند به شدت باعث سردرگمی شما شود؛ اما خیلی نگران نباشید. بهترین مارک دستگاه علف زن موجود در بازار ایران را می توانید در ادامه این مقاله بشناسید.

آشنایی با بهترین مارک دستگاه علف زن

از برند های مطرح اروپایی با نگرش جهانی تا کارخانجات بزرگ ژاپنی و حتی کره ای و البته طیف گسترده از برند های مطرح تا گمنام چینی در عرصه تولید دستگاه علف زن حضور دارند. البته با وجود چنین تنوعی، چندان مسیر دشواری در تعیین بهترین مارک دستگاه علف زن پیش روی ما نخواهد بود. کارکرد بادوام تا امکانات برتر در برخی از برند ها به راحتی آنها را از دیگر رقبا متمایز خواهد کرد. مانند برند های زیر در عرصه انواع دستگاه علف زن:

علف زن اشتیل:

یک برند آلمانی در هر حالتی که باشد، به طور یقین می تواند حس اطمینان بخشی را تداعی سازد. مانند دستگاه علف زن محصول برند صاحب ‌نام اشتیل که یک مارک تجاری از کارخانجات آلمانی با همین نام است. برند اشتیل در ساخت دستگاه علف زن خود از یک موتور با کیفیت و البته قدرتمند دو زمانه تک سیلندر استفاده کرده است. این مارک در عرضه انواع علف زن ها در جمع خوش قیمت ترین ها قرار می گیرد. به هر حال نام بلند آوازه ساخت آلمان تاثیر بسزایی در قیمت نهایی محصول خواهد داشت. لکن در کنار این قیمت شما از یک دستگاه کاملا حرفه ‌ای، بادوام همراه با متریال بسیار مرغوب در ساخت بهره مند خواهید شد.

علف زن هوندا:

از دنیای محصولات باکیفیت و البته اندکی گران آلمانی که فاصله بگیریم، در مقامی برابر یقیناً باید سراغ محصولات خوش نام ژاپنی برویم. مانند برند هوندا که با رویکردی جهانی، سال ‌ها است که در زمینه های گوناگون از ماشین آلات موتوری نامی بلند آوازه برای تولیدات ژاپن حاصل کرده است. البته در این سال‌ های اخیر برند هوندا برای حضور قدرتمندتر در بازار های جهانی اقدام به توسعه و ایجاد کارخانجات متعددی در کشور چین داشته است. البته تمام محصولات تولید شده این برند در کشور چین تحت نظارت مستقیم و البته همراه با لیسانس تائید شده از برند هوندا عرضه می‌ شوند. مانند انواع دستگاه علف زن هوندا که از طراحی بسیار مطلوب و کاملاً ارگونومیکی برخوردار هستند. محصولات هوندا همراه با موتور های خوش ساخت با قدرت مطلوبی می باشند. آلودگی صوتی کمی دارند و در عین حال از شرایط تعمیر و نگهداری آسانی برخوردار شده اند. یکی از مشخصه های مطلوب در برخی از مدل های علف زن هوندا، چند کاره بودن آنها می باشد. در واقع برند هوندا در طراحی و ساخت مدل های چند کاره از دستگاه علف زن دست بالایی دارد.

علف زن دوما:

از میان تمام علف زن های اروپایی تا شرق دور مانند محصولات کشور ژاپن، شاید لازم باشد تا از نمونه ‌های خوش ‌ساخت چینی نیز مطلع شوید. برند های چینی در زمینه تولید محصولات با توانمندی بالا و البته قیمت مناسب شهره شده ‌اند. مانند دستگاه علف زنی که برند دوما تولید می ‌کند. اگر در سطح بازار باشید، به خوبی می دانید که برند دوما از آن دست برند های باسابقه و البته خوش نام چینی است. شاید نتوان کیفیت محصولات این برند را در کنار ماشین آلات آلمانی و یا ژاپنی قرار داد؛ اما برای آنان که بودجه هایی محدود دارند، یقیناً دستگاه علف زن دوما یک انتخاب اصلح و هوشمندانه خواهد شد.

ویژگی های یک دستگاه علف زن ایده آل

تقریبا تمام برند های مطرح در ساخت دستگاه علف زن این توانایی را دارند که نمونه هایی با کیفیت و البته خوش ساخت را تولید کنند. از این رو همراه با برند های شناخته شده بازار با احتمال بالا از دستگاه علف زن کارآمدی برخوردار خواهید شد؛ اما اگر بخواهیم در میان این طیف گسترده از انواع برند ها در عرصه تولید دستگاه علف زن یکی را به عنوان بهترین انتخاب کنیم، باید از برخی ویژگی ها در کنار برخی از خواسته هایی که داریم، این انتخاب را به انجام رسانیم. یک دستگاه علف زن ایده آل مشخصه هایی دارد که می توان آنها را در موارد زیر دسته بندی نمود.

چند کاره بودن:

دستگاه علف زن ایده آل یک دستگاه همه کاره است. این نکته را اکثر سازندگان مطرح در محصولات خود در نظر گرفته اند و با تولید علف زن های چند کاره طیف وسیعی از نیاز های باغبانی را پاسخگو می باشند.

داشتن تیغه های بادوام:

تیغه ها در کارکرد دستگاه علف زن از اقلام مصرفی محسوب می شوند. البته بهتر است این عضو مصرفی از چنان دوامی برخوردار باشد که حالا حالا ها نیاز نباشد تا شما را مجبور به خرید یک نمونه جدید سازد.

موتور بنزینی ایده آلی داشته باشد:

قدرت مناسب در کنار تولید صدای کم به همراه مصرف سوخت مطلوب همگی از مشخصه های یک موتور بنزینی ایده آل است.

طراحی ایده آلی داشته باشد:

دستگاه علف زن خوب نمونه ای است که کار با آن به مدت طولانی خسته کننده نخواهد شد. این ویژگی همراه با طراحی ایده آل دستگاه تامین شدنی است. یک ساختار ارگونومیک که کاملا با بدن انسان هماهنگ شده باشد، از مشخصه های مطلوب در طراحی یک دستگاه علف زن ایده آل می باشد. نکته ای که غالبا در محصولات برند های صاحب نام رعایت خواهد شد.

توصیه هایی برای افزایش طول عمر چمن زن

 

 

 

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 1.5 / 5. تعداد آرا: 2

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.