مقالات

ماله پروانه ای 90 پرکاربردترین

0
()

چرا ماله پروانه ای ۹۰ از مقبولیت بالایی برخوردار است؟

برای پرداخت نهایی سطح بتن از دستگاه ماله پروانه ای استفاده می شود. بتن در ابتدای امر فازی سیال گونه دارد و به راحتی می ‌تواند در سطح فضا های مورد هدف توزیع شود؛ اما نمی تواند به خودی خود آن شرایط توزیع یکنواخت و سطح یکدست را حاصل آورد. از آنجا که به سرعت سفت خواهد شد، لذا در صورت اعمال در یکدست سازی سطح بتن دیگر نمی ‌توان شرایط مطلوب را حاصل آورد. اهمیت کار با ماله موتوری در تامین چنین شرایطی است. با ماله موتوری می ‌توانید سطح بتن را تراز کرده و فضای توزیع آن را یکنواخت کنید. البته لازم است تا ماله پروانه ایی که انتخاب کرده ‌اید بتواند پاسخگوی فضای مورد هدف شما باشد.

در میان تمام سایز های استاندارد در تولید انواع ماله پروانه ای، مدل ۹۰ سانتیمتری آن مورد توجه عموم قرار دارد. ماله پروانه ای ۹۰ سایزی حد میانی است. بزرگتر از سایز ۶۰ سانت و کوچکتر از سایز ۱۲۰ سانتیمتری است. حال همراه ما باشید تا بیشتر از ماله پروانه ای ۹۰ بدانید.

مشخصه های فنی در کار با ماله پروانه ای ۹۰

ماله موتوری های سایز کوچک در ابعاد ۶۰ سانتیمتر برای کار در فضا های محدود ساخت و ساز مناسب هستند. در آن سوی کار برای تکمیل فضا های بزرگ از ساخت و ساز نیاز است تا سرعت عمل بالایی داشته باشید. لذا بهره ‌مندی از ماله پروانه ای ۱۲۰ سانتیمتری اهمیت پیدا می‌ کند. در این بین فضای بزرگی از پروژه های ساخت و ساز در حجمی متوسط هستند. چنین پروژه ‌هایی را نمی توان با تکیه بر توانمندی های ماله پروانه ای های کوچک پاسخگو بود. از طرفی ماله پروانه ای های بزرگ در سطح بسیاری از پروژه های ساخت و ساز دست و پا گیر هستند.

دستگاه ماله پروانه ای ۹۰ از وزن متعادلی برخوردار است. راهبری آن آسان است و می ‌تواند در مدت زمان کوتاهی سطح بزرگی از فضا های ساخت و ساز را پوشش دهد.

ماله پروانه ای ۹۰ سانتیمتری از انواع دستی است که غالباً همراه با موتور های روبین و یا هوندا در سطح بازار عرضه می‌ شوند. البته شرایط ساخت آنها به گونه ‌ای است که می‌ توان آنها را به راحتی توسط هر یک از مدل موتور های روبین و یا هوندا مونتاژ نمود. مشخصه اصلی در شناخت این مدل از ماله پروانه ای، طول تیغه های آن است که در نهایت دهانه ای با ظرفیت کاری ۹۰ سانتیمتری را برای دستگاه فراهم خواهد آورد.

اصول کار با ماله پروانه ای ۹۰

برای کف سازی در هر فضایی از ساخت و ساز می توانید بر توانمندی های ماله پروانه ای ۹۰ سانتیمتری اکتفا کنید. برای کف سازی بسیاری از اماکن مانند انواع پارکینگ ‌ها، پمپ بنزین ‌ها، پیاده ‌رو ها، کارخانجات و حتی سالن های ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد.

در اصول کار با انواع ماله موتوری باید دقت داشته باشید که لازم است تا سطح بتن اندکی از حالت روان خارج شده و به شکل نیمه سفتی در آمده باشد. از این رو بهترین زمان برای ماله زنی سطح بتن از طریق ماله پروانه ای در ۱۵ الی ۲۰ دقیقه پس از عملیات بتن ریزی می باشد. در این زمان مطمئن هستیم که بتن مقداری خود را گرفته و به اصطلاح نیمه سفت شده است. در این حالت ماله کشی توسط ماله پروانه ای بدون فرو رفتن دستگاه در داخل سطح بتن همراه خواهد شد.

مزایای کار با ماله پروانه ای ۹۰

شما می توانید از هر ماله پروانه ای برای ساخت و ساز هر سطح بتنی استفاده کنید. لکن بسیاری از افراد اهل فن، ماله پروانه ای ۹۰ سانتیمتری را ترجیح می دهند. چرا که آنها می ‌خواهند از برخی مزایا در این امر برخوردار باشند. نکاتی مانند:

  • اندازه ایده ‌آل که آن را برای کار در تمام فضا های ساخت و ساز مناسب کرده است.
  • تامین ساده قطعات فنی که به علت رایج بودن دستگاه ماله پروانه ای ۹۰ به وفور یافت می ‌شود.
  • تعامل خوب میان موتور های روبین و هوندا با گیربکس دستگاه و تامین قدرت لازم برای گردش تیغه ها.
  • وزن متعادل و حمل و نقل آسان در کنار حجم معقول که مانع از اشغال فضای بالایی است.
  • قیمت متعادل که با در نظر داشتن سطح بالای توانمندی ها معقول به نظر می‌ رسد.
  • خرید و فروش آسان در نمونه های دست دوم دستگاه.

طراحی ماله پروانه ای ۹۰ از جمله متداولترین نمونه ‌های بازار است. اصولاً تمام برند های مطرح در تولید ماله موتوری، تولید این سایز از ماله را در اولویت خود دارند. البته تولید آن را در فضایی استاندارد شده انجام می دهند تا بتوان به راحتی تیغه های آن را تهیه و نصب نمود. از جمله ویژگی‌ های جالب توجه در کار با ماله پروانه ای ۹۰ سانت، تنوع وسیع بازار در تیغه ها از برند های متفاوت برای آن می باشد.

بهترین مدل های ماله پروانه ای در سطح بازار داخلی

ماله پروانه ای های پرفروش در سال ۹۹ کدامند؟

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.