مقالات

چرا شیلنگ ویبراتور ایرانی محبوب تر است؟

0
(0)

برای آنکه استحکام بتن را افزایش دهیم، باید عملیات ویبره زنی را به درستی انجام دهیم. در این عملیات قرار است تا عمق بتن را به لرزش اندازیم تا با این کار اصطکاک میان ذرات شن و ماسه در ملات سیمان را از بین ببریم. به این ترتیب بتنی یکدست خواهیم داشت. لذا وبیره زنی بتن در دسته عملیات های کلیدی قرار می ‌گیرد که نیاز به بهترین ابزارها دارد. انواع شیلنگ ویبراتور، مهمترین بخش در یک ویبره زنی موفق هستند. این قطعه در دسته اقلام مصرفی قرار دارد. به هر حال کار با بتن ساده نیست و فرسایش شیلنگ ویبراتورها ماجرای همیشگی است. لذا بهره مندی از یک شیلنگ ویبره خوب، برگ برنده در امر ویبره زنی بتن است. در این بین شاهد هستیم که انواع شیلنگ ویبراتور ایرانی در نزد اهل فن محبوبیت بالایی دارد. آیا حضور این محبوبیت را باید در دلیل خاصی جستجو کنیم؟

بگذارید منطقی باشیم و اندکی بی تعارف موضوع مقاله خودمان را به پیش برانیم. تجهیزات صنعتی، خصوصا آنها که در امر ساخت و ساز مورد استفاده قرار می‌ گیرند، باید از سطح کارایی و کیفیت ساخت بالایی برخوردار باشند. لذا هر محصولی آمده از هر برندی نمی تواند انتظارات حرفه ای ها را تامین کند. همه می دانیم که عملیات بتن ریزی در جایگاه سنگین ترین مرحله از هر ساخت و سازی قرار می ‌گیرد. چنین عملیاتی نیاز به مستحکم ترین و در عین حال کارآمدترین تجهیزات دارد. وقتی می‌ شنویم که شلنگ ویبراتورهای ایرانی در سطح بازار مورد استقبال قرار می گیرند، آیا باید کیفیت برتر در ساخت آنها را دلیل بر این محبوبیت بدانیم؟ شاید دلایل جانبی دیگری در این کار دخیل هستند؟

به هر حال عملیات ویبره زنی بتن داستان کم بهایی نیست که بشود به همین سادگی از کنار آن عبور کرد. نیاز به داشتن بهترین ها، تضمین رسیدن به بتن مرغوب است. با این حساب چطور است که شلنگ ویبراتورهای ایرانی را به عنوان بهترین های بازار یاد کنیم؟ و یا اینکه باید این موضوع را در چالش ‌های دیگری مورد ارزیابی قرار دهیم؟

شیلنگ ویبراتور ایرانی و حمایت از تولید داخلی

شیلنگ ویبراتور ایرانی محبوب است؛ چون ایرانی ها می خواهند از محصولات تولید داخلی حمایت کنند. تا چه اندازه به این جمله کلیشه ای باور دارید؟ خب، اگر در مقام مجری یک عملیات ساختمان‌ سازی هستید، آیا به صرف حمایت از محصولات تولید داخل، رضایت بر استفاده از شیلنگ ویبراتور ایرانی می دهید؟ بعید می دانم که یک حرفه ای تنها با ملاک قرار دادن چنین اندیشه های کلیشه ایی اقدام به خرید یک شیلنگ ویبراتور ایرانی کرده باشد.

واقعا چه کسی می آید تا آینده بنایی که می سازد را به یک شعار نخ ‌نمای ملی گره بزند؟! ما در شرایطی هستیم که برای خرید کوچکترین وسیله ساده خانگی، باز هم پای قیاس با برندهای خارجی را وسط می کشیم. پس چطور است که بخواهیم برای تکمیل استحکام سازه ها، دست در دامان یک انتخاب صرفاً ملی‌ گرایانه باشیم؟

بازار مملو از برندهای ریز و درشت جهانی است که هر کدام در عرصه شلنگ ویبراتور حرف ‌هایی برای گفتن دارند. لذا در مقام مصرف‌ کننده، هر پیمانکار ساخت و ساز های ایرانی، حسابی شیلنگ ویبراتورهای بازار از برندهای داخلی و خارجی را با هم قیاس می ‌کنند. اما وقتی متوجه هستیم که در انتهای تمامی این قیاس ها باز هم شیلنگ ویبراتورهای ایرانی را خریداری می کنند، آیا باید کیفیت را دلیل بر این انتخاب دانست؟

به هر حال به این نتیجه رسیدیم که بعید است شعار حمایت از تولید داخل در محبوبیت شیلنگ ویبراتور ایرانی نقش خاصی داشته باشد. پس باید این محبوبیت را در موضوعات دیگری جستجو کنیم.

کیفیت شیلنگ ویبراتورهای ایرانی چه تاثیری دارد؟

صنعت ساخت تجهیزات صنعتی یک دنیای بسیار بزرگ در حضور انواع برندهای ریز و درشت جهانی است. صنعتی که ردپای آن در پیشرفته ترین کشورها بسیار عمیق است و در عین حال همراه با تولیدات ضعیف ‌ترین کشورها هم می باشد. در این بین کیفیت وجه تمایز میان محصولات جهانی است. غالباً محصولات تولید شده در کشورهای صنعتی اعم از کشورهای سطح بالای اروپایی تا شرق نشین های آسیایی بهترین تجهیزات ساختمانی را تولید می کنند. نام و آوازه بلند برندهایی جهانی از صنعت چنین کشورهایی زبانزد همگان است.

در تولید شیلنگ ویبره نیز باید دست قدرتمند برندهای مطرح جهانی را در تولید با کیفیت جستجو کنیم. اما این برندها به این سادگی سر از بازارهای داخلی در نمی آورند. آن هم در شرایط کنونی کشور که هر تجهیز وارداتی باید با قیمت نجومی ارز دست و پنجه نرم کند.

شیلنگ ویبراتورهای ایرانی از لحاظ کیفیت ساخت جایگاه خوبی دارند. آنها از فنرهایی ایده ‌آل ساخته شده‌ اند و عموما از پوکر با متریال با کیفیت بهره مند هستند. کوپلینگ استفاده شده در شیلنگ ویبراتورهای ایرانی طراحی مناسبی دارد و از متریال های خوبی ساخته شده است. آنها در کل خوب هستند؛ اما به پای تولیدات مطرح جهانی نمی رسند. لکن در مقابل طیف بزرگی از شیلنگ ویبراتورهای چینی از برندهای گمنام موجود در بازارهای داخلی، حرف‌ های بسیاری برای گفتن دارند.

شیلنگ ویبراتورهای ایرانی محبوب هستند؛ چون رقیب سرسختی در بازارهای داخلی آنها را تهدید نمی‌کند. بسیاری از شیلنگ ویبراتورهای چینی نتوانسته ‌اند، انتظارات حرفه ای ها را تامین کنند. برای همین است که گویا مدل های ایرانی بیشتر مورد توجه قرار می ‌گیرند.

اما خب، مگر بازار از برندهای مطرح جهانی خالی است که باید رقابت را در قیاس شیلنگ ویبراتور ایرانی و چینی بگذاریم؟ به هر حال در بازار که باشید، برندهای صاحب سبک هم حضور پررنگی دارند. در این بین پس چرا خرید شیلنگ ویبراتورهای ایرانی را بر استفاده از این برندهای مطرح ترجیح می‌ دهند؟

قیمت شیلنگ ویبراتور ایرانی تاثیر گذار در محبوبیت آن

وقتی از خرید محصول بی کیفیت برندهای گمنام بازار فراری هستید، قاعدتاً باید دل به دریای برندهای صاحب‌ نام داشته باشید. البته در این بین از قیمت شیلنگ ویبراتورهای مطرح و خوش ساخت بازار حسابی حیرت خواهید کرد. قیمت نقش کلیدی در انتخاب یک شیلنگ ویبره بازی می‌ کند. این شیلنگ ها در دسته قطعات مصرفی هستند. آنها طول عمر مشخصی دارند. لذا با ساعت کارکرد معینی باید به کلی کنار گذاشته شوند. بنابراین بعید است علاقمند باشید تا برای یک کالای مصرفی هزینه سنگینی کنید.

در این بین قیمت شیلنگ ویبراتور ایرانی تبدیل به برگ برنده آنها شده است. شیلنگ ویبراتور ایرانی به نسبت از مدل ‌های ضعیف بازار بهتر است و در مقابل نمونه های خوش ساخت بازار قیمت مناسب تری دارد. یک جورهایی در آن وسط ماجرا ایستاده است. جاییکه نگاه خیلی ‌ها را جلب خود می کند. کسی که شیلنگ ویبراتور ایرانی می خرد، می داند که با صرف هزینه ای منطقی توانسته است به کیفیتی معقول دست پیدا کند.

قیمت فاکتور تاثیرگذاری است؛ اما آیا آنچنان است که بتواند آینده یک سازه بلند بتنی را تحت تاثیر گذارد؟ قطعاً قیمت شیلنگ ویبراتور در مقابل هزینه ‌های بالای ساختمان سازی، چندان به چشم نمی ‌آید. پس خیلی نمی‌ توان بر فاکتور قیمت در محبوبیت بالای شیلنگ ویبراتور ایرانی صحه گذاشت. شاید بتوان دلیل دیگری را نیز مطرح کرد.

قطعات یدکی و خدمات پس از فروش شیلنگ ویبراتور ایرانی تاثیرگذار است

همان طور که گفتیم، شیلنگ ویبراتورها در دسته تجهیزات مصرفی قرار می گیرند؛ اما قرار نیست با کوچکترین خرابی به طور کلی کنار گذاشته شوند. آنها قابلیت تعمیر شدن دارند. لذا حضور یک شبکه توزیع قدرتمند در تامین قطعات یدکی نقش کلیدی در فروش شیلنگ ویبراتورها بازی می کند. ماجرایی که عملاً در نزد محصولات از برندهای خارجی بسیار ضعیف است. آنها در خارج از مرزهای ایران شبکه قدرتمندی از تامین قطعات یدکی دارند. لکن خودتان بازار داخلی ایران را بهتر از هر کس دیگری می شناسید. بازاری که سخت می توان در آن یک نمایندگی فعال از یک برند خارجی را دست و پا کرد. حضور قدرتمند برندهای داخلی در خدمات پس از فروش، دلیل کلیدی در محبوبیت شیلنگ ویبراتور ایرانی می باشد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.