مقالات

ماله پروانه ای های پرفروش در سال ۹۹ کدامند؟

0
()

برای مسطح سازی بتن در ابعاد وسیع از ماله موتوری ها استفاده می کنند. ماله موتوری یک دستگاه در حضور تیغه های پهن و هلی‌ کوپتری شکل است که در تماس با سطح بتن آن را صاف و یکدست می کند. در این بین برندهای ماشین ساز متعددی در سطح جهانی این ماشین پرکاربرد عمرانی را طراحی و تولید می ‌کنند. اما تنها آن ماله موتوری ها که می توانند کیفیت برتر در کنار ماله کشی مناسب را همراه با قیمت ماله پروانه ای مطلوب داشته باشند، مورد توجه اهل فن قرار می ‌گیرند.

ممکن است برای ایجاد ماله کشی سطوح بزرگ بتن ریزی شده قصد خرید یک نمونه از دستگاه ماله موتوری را داشته باشید. در این بین چه معیارهایی را برای رسیدن به بهترین مدل دستگاه از این برند شایسته در نظر می ‌گیرید؟ آیا صرفاً قیمت ماله پروانه ای است می تواند معیار مناسبی برای شما باشد؟ از طرفی قطع می دانیم که بهترین های بازار گرانترین های آنها نیز هستند. پس در یک انتخاب برتر بهتر است همراه جمع باشیم. کافی است بررسی کنیم که کدام مدل از ماله پروانه ای ها در جمع پرفروش های بازار هستند تا با تبعیت از جمع خریداران، بهترین های کنونی بازار را شناسایی کنیم. به هر حال قطعا می دانیم که خریداران ماله موتوری همگی حرفه ‌ای ‌های عملیات های عمرانی هستند و استقبال آنها در خرید یک تجهیز ماشینی قطعاً ما را به سمت یک انتخاب شایسته هدایت خواهد کرد. پس همراه ما باشید تا ببینیم در سالی که می گذرد، کدام یک از ماله موتوری های بازار بیشتر از دیگر رقبا مورد استقبال خریداران هستند.

نگاهی بر ماله موتوری های محبوب بازارهای داخلی

  • ماله پروانه ای 90 سانت با موتور روبین ۵ اسب:

ماله پروانه ای ۹۰ سانت موتور روبین یکی از مطمئن ترین محصولات بازار است. طرح ساخت ایده ‌آل، بهره ‌مندی از تیغه هایی فولادین و کاملا مستحکم، قدرت موتوری کافی در کنار سایز متداول ۹۰ سانتیمتری باعث شده تا این مدل بسیار مورد توجه اهل فن قرار بگیرد.

احتمالاً می ‌دانید که ماله موتوری ها را در سایزهای استاندارد ۶۰، ۹0 و ۱۲۰ سانتیمتری طراحی می‌ کنند. در این بین سایز ۹۰ سانتیمتری بسیار بیشتر از دو سایز دیگر مورد توجه قرار دارد. زیرا با سایز ۹۰ سانتیمتری قابلیت مانور بالاتری به نسبت از سایز ۱۲۰ سانتیمتری داریم و در عین حال از سرعت انجام عملیات بهتری به نسبت از نمونه ‌های ۶۰ سانتیمتری برخوردار هستیم. لذا منطقی است که باید یک مدل با طرح ۹۰ سانتیمتری از جمع ماله موتوری ها را در صدر لیست پرفروش ترین های بازار ببینیم. اما چرا موتور روبین ۵ اسب بخاری در فروش ماله پروانه ای مورد توجه قرار گرفته است؟

اهل فن که باشید، قطعا می دانید که روبین بهترین موتورهای بنزینی تک و یا دو سیلندر بازار را طراحی و تولید می ‌کند. روبین یک برند ریشه دار ژاپنی است که حالا در عرصه ‌های جهانی شهرت بسیار بالایی دارد. موتورهای روبین به مصرف کم، راندمان بالا و طول عمر قابل توجه شهرت دارند.

به یقین تنها دلیل اصلی که باعث شده ماله موتوری ۹۰ سانت موتور روبین در ابتدای این لیست باشد، هنر موتورسازی برند ژاپنی است که از موتور روبین مدل EV20 در این محصول استفاده کرده است.

اما به سادگی از کنار بدنه استاندارد، خوش ساخت و ارگونومیک ردوکس این محصول عبور نکنید. شاسی از حفاظ کاملا ایمن و در عین حال سبک برخوردار است و دسته دستگاه طرح ارگونومیک کاملی دارد. این همه باعث شده تا کار کردن با این ماله پروانه ای بسیار ساده باشد. در عین حال خروجی کار شرایط بسیار مناسبی دارد.

  • ماله پروانه ای ۹۰ سانت موتور هوندا 6.5 اسب:

جایگاه دوم برای پرفروش ‌ترین ماله موتوری بازار را باز هم یک مدل ۹۰ سانتیمتری تصاحب کرده است. البته این بار نوبت به هنرنمایی دیگر برند شهیر ژاپنی ها در عرصه موتورسازی است. چرا که قصد معرفی ماله پروانه ای 90 سانت با موتور 6.5 اسب هوندا را داریم. در این مدل از ماله پروانه ای به مانند نمونه قبلی از شاسی خوش دست و باکیفیت ردوکس استفاده شده است. با این تفاوت که حالا قدرت گردش پروانه ‌ها برای صاف کردن بتن از طریق یک موتور توانمند 6.5 اسب بخاری محصول برند هوندا تامین می شود. این موتور قدرتمند در فروش ماله پروانه ای تاثیر گذاراست.

برند هوندا نیز به مانند روبین از کمپانی های شناخته شده ژاپنی است که در امر طراحی انواع موتورهای تک و یا دو سیلندر بنزینی ید طولایی دارد. قدرت 6.5 اسب بخاری باعث شده تا این مدل اندکی به نسبت از نمونه قبلی در حضور موتور روبین گران تر باشد. این افزایش در قیمت ماله پروانه ای در فروش کمتر تاثیر داشته است. شاید به همین دلیل ساده است که حالا در جایگاه دوم بعد از قدرت نمایی موتورهای روبین نقش بازی می‌ کند.

  • ماله پروانه ای ۹۰ سانت موتور ویلسون ۷ اسب بخار:

گویی در معرفی پرفروش ترین های بازار قرار نیست که از جمع ۹۰ سانتیمتری ها به این سادگی ها خارج شویم. چون سایز ۹۰ آنچنان ایده آل و کاربردی است که هر کسی علاقه دارد تا ماله پروانه ای خود را در این اندازه داشته باشد. در جایگاه سوم هم به مانند مدل ‌های قبلی از یک ماله ۹۰ سانتیمتری با شاسی رودکس آشنای خودمان که در نمونه های قبلی دیدیم، صحبت می‌ کنیم. با این تفاوت که حالا از یک موتور بنزینی قدرتمند ۷ اسب بخاری محصول برند مطرح ویلسون مواجه هستیم.

ویلسون برای این ماله پروانه ای از یک موتور دو سیلندر با نام تجاری VK210 استفاده کرده است. موتور، ۷ اسب بخار قدرت دارد. پس باید با توجه به ابعاد هم اندازه آن با دو مدل قبلی، انتظار تامین قدرت بالاتری را داشته باشیم. اما نام کم نشان برند ویلسون باعث شده تا اندکی عرصه رقابت را برای دو مدل مشهور قبلی خالی کند. ماله موتوری ۹۰ سانت موتور ویلسون از نگاه قیمتی هم به نسبت از نمونه‌ های قبلی کمتر نیست. هر چند این ماجراها همیشه متغیر است. در این بین آنها که قدرت بالاتر را ملاک اصلی در انتخاب خود قرار می ‌دهند، چندان توجهی به شهرت برند نداشته و با توجه به قدرت ۷ اسب بخاری در مسیر خرید و فروش ماله موتوری مذکور هستند.

  • ماله پروانه ای ۹۰ سانت موتور ETQ با توان ۷ اسب:

همچنان در جمع ماله پروانه ای های ۹۰ سانتیمتری با محصول خوش ساخت برند ETQ هستیم. موتور ETQ که برای این ماله موتوری نصب است، از مدل های دو سیلندر هوا خنک تنفس طبیعی تحت عملکرد چهار زمانه است که در نهایت می‌ تواند حداکثر قدرت ۷ اسب بخار را تامین نماید. موتوری که از هر نظر برای نصب شدن بر یک ماله پروانه ای، ایده ‌آل است. عملکرد این موتور در تامین راندمان کاری عالی است. حرکتی نرم و صدایی مناسب دارد. در نتیجه کار کردن با ماله پروانه ای ۹۰ سانت موتور ETQ می ‌تواند بسیار ساده، پرقدرت، روان و در عین حال کم صدا باشد.

البته این ویژگی های برتر در طراحی این ماله پروانه ای باعث شده تا در رنج قیمتی تقریباً بالاتری به نسبت از رقبای سرسخت خود قرار بگیرد. همین قیمت بالاتر دلیل اصلی در اقبال کمتر آنها بوده است. تا جاییکه حالا با وجود برتری های کاملاً مشخص فنی نسبت به رقبای مطرح شده، در جایگاه چهارم لیست ما در فروش ماله پروانه ای قرار دارد. در این ماله پروانه ای نیز همچنان شاهد بهره ‌مندی از شاسی برند رودکس هستیم.

  • ماله پروانه ای ۶۰ سانت موتور هوندا 6.5 اسب بخار:

ماله پروانه ای ۶۰ سانتیمتری، کوچکترین سایز استاندارد طراحی شده از این دست دستگاه ها است. ظرفیت ماله کشی آنها کم است. از این رو غالباً مورد توجه پیمانکاران قرار نمی ‌گیرند. اما ابعاد کوچک آنها آنچنان است که می ‌توانند در فضاهای محدود و یا گوشه های سطوح، عملیات صاف کردن بتن را انجام دهند. از این رو غالباً به عنوان یک ماله موتوری کمکی همراه ماله‌ های پرتوان ۹۰ و ۱۲۰ سانتیمتری می ‌شوند. در این بین اگر قصد خرید یک ماله کوچک 60 سانتیمتری را دارید، مدل طراحی شده با موتور هوندا 6.5 اسب بیشتر از رقبای ۶۰ سانتیمتری خود مورد پسند مشتریان قرار گرفته است.

موتور قدرتمند 6.5 اسب بخاری برای حضور در ماله های ۹۰ سانتیمتری طراحی شده است و حالا در یک سایز کوچکتر کاملاً قدرت نمایی می‌ کند. از طرفی این ماله موتوری ۶۰ سانتیمتری به گونه ای طراحی شده است که به راحتی می ‌تواند گوشه های ۹۰ درجه ای از محیط بتن ریزی شده را ماله کشی کند.

  • ماله پروانه ای ۱۲۰ سانتیمتری موتور هوندا ۱۳ اسب بخار:

اگر بخواهیم لیست پرفروش ها را تداوم بدهیم، تا چندین مورد دیگر باید از مدل های متنوع ۹۰ و ۶0 متری صحبت کنیم. سایزهای ۱۲۰ سانتیمتری جز در موارد خاص کمتر مورد توجه اهالی فن قرار می ‌گیرند. از این رو چندان سطح فروش بالایی ندارد. اما از آنجا که باید این لیست معرفی فروش ‌ماله پروانه ای های بازار را به درستی تکمیل کنیم، لازم است تا یک نمونه ایده آل و محبوب ۱۲۰ سانتیمتری را هم در لیست خود بگنجانیم. در حال حاضر در جمع مدل های طراحی شده از برندهای گوناگون با سایز ۱۲۰ سانتیمتری، ماله پروانه ای موتور هوندا ۱۳ اسب بخاری بیشتر از دیگر رقبا مورد توجه اهل فن قرار دارد.


چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.