مقالات

معیارهای انتخاب تولیدکننده میکسر بتن

معیارهای انتخاب تولیدکننده میکسر بتن
5
(1)

معیارهای انتخاب تولیدکننده میکسر بتن

ساخت و ساز های امروزی در همت بالای استادکاران و مهارت فنی مهندسین و حضور قدرتمند بتن ساخته می ‌شوند. هر استادکار ماهری و یا هر مهندس توانمندی به خوبی می‌ داند که برای رسیدن به بتن مرغوب باید از بهترین مصالح با به کار بردن دقیق ترین پیمانه زنی ها همراه با استفاده از یک دستگاه میکسر بتن مناسب استفاده کند.

لذا همواره در کنار تمام توجهی که به جزئیات ساخت بتن دارند، حضور یک دستگاه میکسر بتن مطمئن و کارآمد را جدی می دانند. در این بین همواره می خواهند تا از بهترین ‌ها استفاده کنند.

بهترین میکسرهای بتن در بازار

ماجرا از تولید کارگاهی انواع میکسر بتن آغاز می شود. این دستگاه بسیار متداول و کار راه انداز و کاملاً مهندسی شده، از تولید کارخانه ای در ابعاد وسیع و بین ‌المللی برخوردار نیست؛ بلکه جمیع کارگاه ‌ها در امر طراحی تا مونتاژ نهایی هر دستگاه میکسر بتن دخیل هستند. غالباً این کارگاه ها با ارائه نمونه کارهای نمایشی سعی در جذب مشتریان دارند تا با دریافت سفارش هایی به ساخت میکسر بتن های تخصصی خود اقدام کنند.

لذا با وجود آنکه بتونیر یک دستگاه کاملا مهندسی شده است، چندان استاندارد قاطعی برای طراحی تک تک بخش های فنی آن وجود ندارد. هر میکسر بتن در کنار مجموعه دستورالعمل های مهندسی شده طراحی می‌ شود. لکن هر سازنده ‌ای از انتخاب نوع متریال یا مونتاژ بخش‌ های فنی در میکسر بتن ساخت خود، کاملا مختار است.

برای همین است که بارها و بارها از جانب اهل فن تذکر داده می ‌شود که همواره در هنگام خرید میکسر بتن توجه کافی بر تمام جزئیات ساخت از متریال تا طراحی بخش‌ های فنی داشته باشید.

هر ماشین سازی که در تکاپوی طراحی تا مونتاژ نهایی هر مدل از میکسر بتن است، قاعدتاً بهترین و کارآمدترین نمونه را طراحی نمی کند. ماشین سازی یک هنر مهندسی شده است و همگان در این دنیای هنری و هنرمندانه دست به ابزارهای ساخت و ساز نمی ‌شوند.

از هدف تولید ماشین ارزان تر تا عدم مهارت ماشین ساز در خلق یک تجهیز کاملا دقیق و مهندسی شده، حلقه های تو در تویی هستند تا یک میکسر بتن نه چندان مرغوب تهیه شود. در این بین هستند ماشین سازهایی که با همتی ستودنی و کیفیتی شایسته بتنونیرهایی خوش ساخت و کارآمد را روانه بازار می ‌کنند.

حالا این هنر شما است که در مقام خریدار همراه بازار باشید و در هجمه نسبتاً سنگین از انواع برندها و ماشین سازهای داخلی و خارجی، یک بتونیر مرغوب و با کیفیت را انتخاب کنید. در این بین بسیاری سعی دارند تا مسیر ساده‌ ای را در پیش بگیرند. یعنی به صرف قید نام سازنده مانند برند حک شده بر دستگاه میکسر بتن، به درجه کیفی و سطح کارآیی ماشین پی برده و اقدام به خرید کنند. این عده همواره در تلاش برای لیست کردن بلند بالای ماشین سازها هستند.

برای خرید انواع محصولات بالابر ساختمانی می توانید با مجموعه پارس موتور تماس بگیرید هم چنین در صورت نیاز به استعلام قیمت بالابر ساختمانی می توانید با پارس موتور در تماس باشید. مجموعه پارس موتور ارائه دهنده محصولات بالابر تک فاز با بالاترین کیفیت و بالابر سه فاز با مناسب ترین قیمت می باشد. در صورت نیاز به ثبت سفارش با ما تماس بگیرید.

کدام برند ماشین ساز بهترین است و میکسر بتن های بهتری را طراحی کرده است؟

ظاهراً این مقاله برای این عده تنظیم شده است. یک میانبر ساده اینکه نام چند کمپانی مطرح و شناخته شده را قید کنیم و خیالتان را برای تهیه کردن میکسر بتن مناسب آسوده سازیم. در انتهای مقاله به معرفی چند کمپانی شایسته می پردازیم. اما آیا این نگرش در خرید ماشین کاملا مهندسی شده با درجات کاربردی بالا مانند میکسر بتن الگوی درستی است؟

قطعاً حرفه ای ها چندان تمایلی ندارند که به صرف حک شدن نام یک برند به یک ماشین از خریدی شایسته اطمینان داشته باشند. حرفه ای ها می دانند که باید تمام جوانب طراحی شده در ماشین را ارزیابی کنند. حتی اگر نام و نشان مطرح را یدک می‌ کشد. اما این جنبه های کلیدی از تحلیل فنی هر دستگاه میکسر بتن کدامند؟

معیارهای انتخاب تولیدکننده میکسر بتن
معیارهای انتخاب تولیدکننده میکسر بتن

نکته های کلیدی برای ارزیابی میکسر بتن

ماشین سازهای متنوعی در سطح کارگاهی و یا تولید کارخانه ای چه در صنایع داخلی و حتی محصولات وارداتی مشغول طراحی تا مونتاژ انواع میکسر بتن هستند. هر چند برخی از این ماشین سازها حسابی نام و نشان در کرده ‌اند و حالا برای خودشان تبدیل به وزنه های با ارزش در سطح بازار شده ‌اند. اما این دلیل نمی ‌شود که چشم بر تحلیل فنی آنها بسته باشیم.

در تحلیل فنی به دنبال پیدا کردن میکسر بتن مورد نیاز خود هستیم. شاید میکسر بتن تولید شده از برند مطرح قابلیت های بالایی داشته باشد؛ اما ممکن است نتواند سطح کاملی از نیازهای ما را برطرف نماید. حرفه ای ها در خرید میکسر بتن برطرف شدن نیاز خود را در درجه بالاتری از تهیه یک میکسر بتن با کمپانی خوشنام قرار می دهند. نیازی که می ‌تواند در نکات زیر خلاصه شده باشد.

در صورت نیاز به خرید محصول ماله پروانه ای می توانید با شرکت پارس موتور فعال در زمینه تولید محصولات کمپکتور و میکسربتن تماس بگیرید.

  • میکسر بتن مرغوب باید در ظرفیت های استاندارد طراحی شده باشد. ظرفیت ‌های ۱۲۰، ۲۵۰، ۴۰۰، ۷۵۰ و 1000 کیلوگرمی حجم های استاندارد دیگ در طراحی عموم میکسر بتن ها هستند. از آنجا که پیمانه زنی بتن جریانی کاملاً علمی و فرمول بندی شده است، در نظر داشتن حجم استاندارد دیگ در میکسر بتن حائز اهمیت است. لذا هرگز میکسر بتنی که ظرفیتی غیر استاندارد دارد را خریداری نکنید. حتی اگر نام و نشان معتبری را یدک می ‌کشد. البته غالباً این ظرفیت های خاص برای تامین نیازهای خاصی طراحی می ‌شوند.
  • جنس و ضخامت ورق فولادین به کار رفته در دیگ میکسر بتن از اهمیت بالایی برخوردار است. استفاده از ورق های فولادین با متریال آهن ضد سایش با قابلیت کامل در مقابل زنگ زدگی ملاک جدی در انتخاب شما است. در عین حال لازم است تا ضخامت ورق دیگ را چک کنید. ورق ها با ضخامت کم به سرعت فرسوده می‌ شوند. البته برخی از سازندگان دیگ را با کمک دو نوع ورق در ضخامت های گوناگون می سازند. بخش بالایی با ضخامت کمتر و بخش زیرین با ضخامت بالاتری طراحی می شود. این یک الگوی مهندسی شده برای کاهش وزن و قیمت میکسر بتن است و ساخت آن دلیل اشکال در طراحی نیست.
  • شاسی در بتونیر خریداری شده شما باید از استحکام بالایی برخوردار باشد. بسیاری در هنگام ارزیابی میکسر بتن کیفیت ساخت شاسی را جدی نمی گیرند. در حالیکه تمام بخش های موتوری و گردان دستگاه بر همین شاسی سوار است. شاسی مرغوب از اتصال قوطی های فولادین ساخته می ‌شود و در آن تمامی اتصالات جوش و پیچی شده در بهترین حالت ممکن هستند. تولید کننده بتونیر باید حساسیت کافی در ساخت شاسی کاملا مستحکم را داشته باشد.
  • طرح انتقال قدرت از جمله مهمترین فاکتورها در تهیه میکسر بتن می ‌باشد. اصولا انواع میکسر بتن را در سه الگوی دنده زیر، دنده دور کمر و رولیک لاستیک فشرده طراحی می‌ کنند. غالبا میکسر بتن های کوچک جثه را با طرح انتقال قدرت دنده زیر دیگ طراحی می ‌کنند و نمونه های بزرگ جثه با طرح رولیک لاستیک فشرده طراحی می ‌شوند. مدل های بتونیر دنده دور کمر از نمونه ‌های بسیار متداول هستند که غالباً در طراحی میکسر بتن ها با ظرفیت های متوسط کارایی دارند. هر کدام از این ایده ها برای طرح ساخت میکسر بتن در نهایت قرار است برای تکمیل عملیاتی خاص مورد استفاده قرار بگیرند. لذا نگرش کاربردی کاملا اختصاصی دارند. برای همین است که در مقدمات امر به جهت خرید میکسر بتن باید کاملا هوشیار باشید و مدل ها با الگوهای مناسب که قابلیت کافی در تامین نیازهای شما را دارند، انتخاب کنید. در عین حال تولید کننده بتونیر به خوبی می داند که برای هر ظرفیت از چه طرح انتقال قدرت استفاده کند.
  • دقت به نوع مولد نیز از دیگر نکات کلیدی برای انتخاب یک میکسر بتن مناسب است. برای انواع میکسر بتن از موتورهای برقی، بنزینی و دیزلی استفاده می شود. موتورهای برقی کم توان هستند و غالباً در طرح ساخت میکسر بتن های کوچک جثه کارایی دارند. از الکتروموتورهای تکفاز برای ساختن میکسر بتن های ۲۵۰ لیتری و از مدل های سه فاز برای تکمیل میکسر بتن های ۴۰۰ و گاهاً ۷۵۰ لیتری استفاده می شود. در عین حال وقتی پای استفاده از موتورهای بنزینی و دیزلی در میان است، می ‌توانیم به قدرت های بالاتری برای گردش دیگ بیاندیشیم. زیرا این موتورها به مراتب از نمونه های برقی قدرتمندتر هستند. تولید کننده بتونیر اگر همت کافی در ساخت ماشینی توانمند داشته باشد این معیارها را جدی می گیرد.

اما وقتی پای انتخاب از میان بهترین تولیدکنندگان در میان است، باید دقت کنید که ماشین ساز مورد نظر ما از چه برندهایی برای گنجاندن موتور در دستگاه استفاده می ‌کند. ماشین سازها قابلیت طراحی و تولید موتورها را ندارند. آنها موتورهای الکتریکی و یا بنزینی و دیزلی را از سطح بازار خریداری کرده تا به شکل حساب شده بر دستگاه خود سوار کنند.

اینکه ماشین ساز مورد نظر ما از چه نوع موتوری، تحت طراحی چه برندی برای تکمیل میکسر بتن انتخابی ما استفاده کرده است، جنبه های نهایی و البته کلیدی در طرح ساخت میکسر بتن را آشکار می کند. همیشه به یاد داشته باشید که بهترین میکسر بتن ها باید از بهترین مولدها استفاده کنند. یک موتور با کیفیت ساخت نامطلوب عملاً تمام ماهیت اجرایی دستگاه میکسر بتن را تهدید می ‌کند.

شرکت پارس موتور تولید کننده انواع محصولات باکت بتن می باشد. در صورت نیاز به ثبت سفارش با ما تماس بگیرید. هم چنین محصولات بتونیر نیز در شرکت پارس موتور موجود است و در صورت نیاز می توانید ثبت سفارش کنید.

معیارهای انتخاب تولیدکننده میکسر بتن
معیارهای انتخاب تولیدکننده میکسر بتن

نتیجه گیری معیارهای انتخاب تولیدکننده میکسر بتن

کمپانی ها و ماشین سازهای متعددی با سطح کار متنوعی در بازار در امر تولید کننده بتونیر حضور دارند. همین ماشین سازهایی که عموماً داخلی هستند و در فضاهای کارگاهی اقدام به طراحی تا مونتاژ انواع میکسر بتن می ‌کنند. اگر بخواهیم لیستی از این تولید کننده بتونیر را معرفی کنیم، باید سیاهه بلند بالایی را تدوین نماییم.

در عین حال نمی ‌توان محصول یک برند خاص از ماشین ساز معتبری را به عنوان یک نمونه برتر بازار در نظر گرفت. اما به راحتی می توان با الگو قرار دادن دانسته های فنی و ملاک های مهندسی شده در انتخاب میکسر بتن، بهترین و مناسب ترین ماشین را  از تولید کننده بتونیر تهیه کرد.

در صورت نیاز به خرید محصول شیلنگ ویبراتور می توانید با مجموعه پارس موتور تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند. هم چنین محصول کاتر آسفالت بر با مناسب ترین قیمت در شرکت پارس موتور موجود است در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. آموزش ساخت بتن با چند گام ساده یکی از مقالات جدید و کاربردی سایت پارس موتور می باشد که پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید.

میکسر بتن مرغوب در چه ظرفیت های استانداردی طراحی می شود؟

ظرفیت ‌های ۱۲۰، ۲۵۰، ۴۰۰، ۷۵۰ و 1000 کیلوگرمی حجم های استاندارد در طراحی عموم میکسر بتن ها هستند. برای اطلاعات بیشتر در باره میکسر بتن با ما همراه باشید.

برای میکسر بتن از چه موتور برقی استفاده می شود؟

از موتورهای برقی بنزینی و دیزلی استفاده می شود. برای خواندن ادامه توضیحات با سایت پارس موتور همراه باشید.

 

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.