مقالات

چرا بهتر است از خرید کاتر آسفالت بر کارکرده صرف نظر کنیم؟

0
()

وظیفه دستگاه کاتر آسفالت بر برای برش سطوح سخت اعم از آسفالت تا بتن و حتی سنگ های ساختمانی تعریف شده است. دستگاه شما وقتی در انجام این وظایف موفق است که بتواند حداکثر قدرت را در بهترین شرایط فنی تولید کند. کار برش زنی سطوح سخت اعم از آسفالت تا بتن نیاز به تولید قدرت بسیار بالایی دارد. در عین حال باید تمامی نکات ایمنی در حین کار را تامین کرده باشیم. به این ترتیب ماهیت کار با دستگاه کاتر ماجرای کاملاً تخصصی و به غایت حرفه ‌ای خواهد شد. در این بین آیا می ‌توان بر توانمندی‌ های کاتر آسفالت بر کارکرده اعتماد کرد؟ اصولاً آیا منطقی است که دست به کار باشیم و با تهیه کردن یک کاتر آسفالت بر کارکرده، کل ماجرا را در هزینه بسیار کمتری تمام کنیم؟ اگر این طور نیست، چه مشکلات و یا چالش هایی در صورت تهیه کردن کاتر آسفالت بر کارکرده، ما و پروژه ما را تهدید می کند؟

توصیه ما این است که با هدف کاهش هزینه‌ ها به تامین یک کاتر آسفالت بر دست دوم اقدام نکنید. این ماشین های کارکرده نمی ‌توانند سطح فعالیتی کاملاً حرفه ‌ای و بسیار امن را برای شما فراهم کنند. ممکن است بگویید که یک کاتر آسفالت بر تازه نیز پس از مدتی مستهلک خواهد شد. آیا به صرف مستهلک شدن باید آن را دور بیندازیم؟ در اینجای ماجرا که ایستاده باشید، چالش انتخاب میان مدل های کارکرده و نمونه های تازه تولید شده مطرح می‌ شود. پس همراه ما باشید تا به مشکلات کاتر آسفالت بر دست دوم بپردازیم.

چرا به کاتر آسفالت بر کارکرده توجه می شود؟

بعید است کسی را پیدا کنید که بی هیچ دلیل خاصی از خرید کالاهای دسته دوم استقبال کند. هر کسی علاقه دارد تا عملیات فنی و یا نیازهای کارگاهی خود را در بهترین حالت با استفاده از بهترین و سالمترین ماشین ‌آلات به انجام رساند. در این بین شاید فقط چند دلیل ساده است که شما را سمت خرید ماشین آلات دسته دوم هدایت می کند. یا با مشکل تامین هزینه برای خرید کالای تازه مواجه هستید و یا اینکه سعی در استفاده از برندی خاص و شاید امکاناتی ویژه در مدل های کارکرده دارید.

کاتر آسفالت بر یک ماشین تمام عیار ساختمان سازی است. ماشینی که در آن از موتورهای بنزینی و دیزلی در حضور دیسک های گردان و قدرتمند برای برش زنی سطوح سخت مانند آسفالت و بتن استفاده می شود. این ماشین، گران قیمت است و خرید مدل های تازه تولید شده قطعاً هزینه بردار است. از آنجا که هدف تنها طی کردن عملیات برش زنی است و لزوم زیبایی، جذابیت و یا تر و تمیز بودن دستگاه معیار مطرحی نیست، هر کسی ممکن است برای کاهش هزینه ها به سمت خرید یک کاتر آسفالت بر کارکرده هدایت شود. از طرفی دیگر تفکری عجیب در نزد برخی از فعالان کارگاهی دست به دست می‌ چرخد. اینکه هر ماشینی، مدل های قدیمی تر آن بهتر از نمونه های تازه تولید شده کار می ‌کند!!

به این ترتیب ظاهرا فرار از قیمت بالای کاتر آسفالت برهای تازه تولید شده و یا توهم عجیب در کیفیت ماشین های قدیمی، دلیل اصلی برای خرید کاتر آسفالت بر کارکرده می باشد. اما آیا می توان این تفکرات را توجیه کرد؟

لازم است تا کار را حرفه‌ ای تمام کنید!

برش زدن سطوح آسفالتی و یا بتنی شوخی بردار نیست. اینجا قرار است با سخت ترین متریال های عمرانی مواجه باشید. هر گونه کوتاهی، کم اهمالی و یا مشکلات فنی قطعاً دردسر ساز است. وقتی پای عملیات در میان است، دیگر نمی توانید بی ‌گدار به آب بزنید.

خرید کاتر آسفالت بر کارکرده اگر چه باعث صرفه جویی مقدماتی در هنگام خرید شده است و ظاهراً پول کمتری را از جیب شما خالی کرده است، اما دلیل نمی شود تا بتواند شرایط کار حرفه ای در برش  زنی سطوح سخت مانند آسفالت را تامین کند. می ‌پرسید چرا؟! خب، به چند دلیل ساده ثابت می کنیم که کاتر آسفالت بر کارکرده قطعا قابلیت کاملی برای انجام حرفه ‌ای کار برش زنی ندارد.

  • خرابی دستگاه کارکرده زیاد است. اولین مشکل بزرگ در خرید کاتر آسفالت بر دست دوم، مستهلک بودن قطعات فنی در آن است. یک دستگاه کاتر، تهیه شده است تا سخت ترین عملیات برش زنی سطوح عمرانی را انجام دهد. این دستگاه تا قبل از آنکه توسط شما خریداری شود، قطعاً در انبوه پروژه ‌های متنوع با شرایط سخت کاری حاضر شده است و این فشار بالای کار باعث استهلاک بخش موتوری دستگاه خواهد شد. در هر بار عملیات برش زنی توسط کاتر آسفالت بر، فشار بسیار زیادی بر موتور دستگاه وارد می شود. موتور به سرعت مسیر استهلاک قطعات فنی را طی خواهد کرد و این آغاز مشکلات بعدی در کار با کاتر آسفالت بر کارکرده می باشد.
  • کارکرد متوالی برای سالیان متمادی توسط کاتر آسفالت بر کارکرده به طور حتم خسارت زیادی بر صفحه فولادین نصب شده بر بخش زیرین شاسی وارد کرده است. این صفحه مدت ها در برخورد سنگ ریزه های ناشی از برش قرار داشته و حالا به یقین نمی ‌تواند آن کیفیت و یکدستی خود را داشته باشد.
  • کاتر آسفالت بر کارکرده دقیق نیست. دقت در نحوه برش از الزامات در کار با کاتر آسفالت بر است. اینکه بتوانیم سطوح را در خطوطی کاملاً صاف و تراز شده آن هم در عمقی معین و یکنواخت برش بزنیم، از مراتب جدی در کار می باشد. قطعاً نمی توانید با شاسی مستهلک شده کاتر آسفالت بر کارکرده، دقت برش زنی لازم را فراهم کنید.
  • سطح امنیت در کار با کاتر آسفالت بر کارکرده پایین است. تامین امنیت، اصلی ترین و شاید کلیدی ترین مرحله در کار کاتر زنی است. امنیت دستگاه از کار دستگاه واجب ‌تر است. دستگاهی که نمی تواند امنیت اپراتورهای خود را تامین نماید، قطعاً شما را با انبوه حوادث ریز و درشت که جان اپراتورها و قطعات فنی خود دستگاه را تهدید می ‌کند، مواجه خواهد کرد. به یقین نمی توانید از دستگاه مستهلک شده کاتر آسفالت بر کارکرده انتظار تامین امنیت آن هم در درجات بالا را داشته باشید.

این دلایل ساده که قطعاً هر کسی از آنها اطلاعی کم و بیش دارد، تنها گوشه ‌ای از دردسرهای کار کردن با کاتر آسفالت بر کارکرده می باشد. دردسرهایی که هر کدام مانعی تمام قد در برابر انجام فعالیت حرفه ‌ای شما هستند.

آیا خرید کاتر آسفالت بر مقدمات کاهش هزینه ‌ها است؟

یکی از مهمترین علت ها برای خرید کاتر دسته دوم، صرفه جویی در هزینه ها می باشد. زیرا ظاهرا یک کاتر آسفالت بر دست دوم به مراتب ارزانتر از کاتر آسفالت بر تازه و صفر کیلومتر می باشد. به هر صورت کالاهایی که به شکل مستهلک شده به فروش می رسند، قطعاً ارزانتر هستند. به این ترتیب ظاهراً یک اتفاق اقتصادی افتاده است و شما موفق به صرفه ‌جویی قابل توجهی در هزینه ها شده اید. اما آیا این پایان ماجرا است؟

قطعاً اینطور نیست. بلکه برعکس، تازه در آغاز چالش استفاده از کاتر آسفالت بر کارکرده هستید. زیرا طیف کاملی از قطعات و بخش های فنی و مصرفی دستگاه را باید تعویض کنید. در عین حال دستگاه شما مستعد خرابی است. زیرا از حجم قابل توجه بخش های مستهلک شده برخوردار است. آنگاه است که می ‌بینید در اندک زمانی انبوه هزینه ها در راه اندازی تا نگهداری از کاتر آسفالت بر کارکرده متوجه شما شده است و همچنان نتوانسته اید از یک ماشین کاملا ایده آل در کار بهره مند باشید. خرید کاتر آسفالت بر دست دوم اگر چه در ابتدای ماجرا تأثیر مستقیم در کاهش هزینه ‌ها دارد؛ اما قطعاً در ادامه فعالیت های پرفشار و بی پایان عملیات های متعدد عمرانی هزینه ‌های سرسام ‌آور خود را نشان خواهد داد.

کاتر آسفالت بر دست دوم راه دست شما نمی باشد

یکی از توجیهات برای خرید کاتر آسفالت بر کارکرده، استفاده طولانی مدت از این ماشین ها است. به هر حال بعید است یک دستگاه مانند کاتر آسفالت بر را حالا حالاها مستهلک کنید. این ماشین قرار است برای مدت ها فعالیت کند. به این ترتیب عملاً با انبوه کاترها که عمری از آنها گذاشته است، مواجه هستید. در این حالت چه اشکالی دارد که ما هم با یک نمونه دسته دوم در کار باشیم؟!

عیب کار در ناآشنا بودن شما با دستگاه کاتر آسفالت بر کارکرده می باشد. شما این دستگاه را برای انجام عملیات برش زنی در سطح فعالیت ‌های حرفه‌ ای می خواهید. در حالیکه به اصطلاح، قلق دستگاه را نمی دانید. از آنجا که دستگاه، دسته دوم است، هیچ اطلاعی از میزان فعالیت آن در گذشته ندارید. چندان خبر دقیقی از عمر قطعات مصرفی دستگاه ندارید. نکات متفرقه در راه ‌اندازی تا کار اصولی با دستگاه را نمی دانید. چندان اطلاع دقیقی از جزئیات فنی موتور و خرابی های سابق بر آن ندارید. در یک کلام دستگاه کاتر آسفالت بر کارکرده راه دست شما نمی باشد و این خود معضل بزرگی در طول عملیات های برش زنی خواهد بود. یک کاتر آسفالت بر تازه قطعاً مسیر راه اندازی سرراست و تعریف شده ‌ای دارد؛ اما کاتر آسفالت بر کارکرده در دریایی از قلق ها و ملاحظات ریز و درشت راه اندازی می شود که هر کدام می توانند چالش اعصاب خرد کنی در طول عملیات باشند.

کاتر آسفالت بر کارکرده شاید در مقدمات امر، شما را با کاهش هزینه ‌ها مواجه سازد. اما در طول عملیات، آن هم زمانی که انبوه دستگاه‌ ها و کارگران و مصالح درگیر هستند، یک خرابی بی ‌موقع، کوهی از هزینه های پیش بینی نشده را ایجاد خواهد کرد. کاتر آسفالت بر باید دستگاه مطمئنی باشد که قطعاً در نمونه های کارکرده از این اطمینان خبری نیست.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.