مقالات

تفاوت دستگاه بتونیر با ناری ساز چیست؟

تفاوت دستگاه بتونیر با ناری ساز
2.8
(18)

تفاوت دستگاه بتونیر با ناری ساز

بتونیر سیله ای معروف شده و کاملا رایج در بتن ریزی است و شما می توانید از این دستگاه برای طیف گسترده ای از هر عملیات ساختمانی استفاده کنید. اما دستگاه ناری ساز کمتر از بتونیر شناخته شده است و اکثر فعالان عرصه ساخت و ساز نگاه فنی عمیقی به دستگاه ناری ساز ندارند و گاها آن را با بتونیر اشتباه می گیرند. اما وقتی ماهر هستید و قصد دارید بتن باکیفیت بسازید، قطعا باید درک فنی مناسبی از دستگاه ناری ساز و بتونیر داشته باشید. هر دوی این دستگاه ها برای اختلاط بتن طراحی شده اند اما هر دوی آنها کاربرد یکسانی ندارند. زمینه های طراحی این دو ماشین کاملا مغایر است و فضای کاربردی نه چندان مشابهی را تجربه می کنند.

قاعده طراحی بتونیر

هر دستگاه بتونیر از یک دیگ مخروطی بسیار بزرگ با بدنه فولادی آماده شده است. این دیگ می تواند حول یک محور بچرخد و برای گردش دیگ از موتور بنزینی یا برقی و گاهی دیزلی استفاده میشود. موتور در راستای شاسی دستگاه بتونیر که دیگ در آن قرار دارد نصب می گردد تا نیروی خود را از طریق یک سیستم جابجایی نیرو در اختیار دیگران قرار دهد. دیگ محل تجمع مواد اولیه برای ساخت بتن است که موادی مانند سیمان، ماسه، آب و … به نسبت های مشخصی در داخل این دیگ گردان بزرگ ریخته میشود.

در داخل دیگ، پره های ثابتی روی دیواره های فولادی آن تعبیه شده که هنگام چرخش دیگ این تیغه های فولادی متصل به دیگ مانند چاقوهای تیز بزرگ در حجم مواد اولیه ساخت بتن فرو می روند و در طول این چرخش های پیوسته دیگ باعث قاطی شدن مواد میشوند. باکت بتن از محصولات شرکت پارس موتور می باشد. برای خرید انواع باکت بتن با قیمت مناسب با ما در تماس باشید. شرکت پارس موتور ارائه دهنده انواع باکت بتن می باشد.

قاعده مدل سازی دستگاه ناری ساز

در دستگاه ناری ساز نیز مانند بتونیر­به دنبال ساختن الگو درهمی مناسب بتن هستیم. در این ماشین از یک مخزن بزرگ نیز برای تجمع مواد اولیه در ساخت بتن استفاده شده است. اما در طراحی این دستگاه از دیگ های دوار خبری نیست بلکه این تیغه ها هستند که با اتصال به محور موتورها به مخلوط کن عظیمی برای مخلوط کردن حجم مواد اولیه برای ساخت بتن در داخل فضای دیگ تبدیل شده اند. طبیعتاً هر چه اندازه مخزن بزرگتر باشد، باید از ملخ های قوی تری استفاده کرد و چون حجم مواد در حال حاضر بسیار سنگین است باید از موتورهای قدرتمندتری استفاده کنیم.

قیمت ناری ساز کاملا به ظرفیت دیگ آن بستگی دارد و هر چه بزرگتر، نشان دهنده استفاده از موتورهای قویتر و استفاده از مواد بیشتر در ساخت دستگاه است که در آخر منجر به افزایش قیمت ناری ساز خواهد شد. در صورت نیاز به خرید میکسر بتن با شرکت پارس موتور تماس بگیرید. میکسر بتن را با قیمت مناسب و کیفیت بالا از شرکت پارس موتور تهیه کنید.

تفاوت طراحی دستگاه بتونیر با ناری ساز
تفاوت های طراحی در دستگاه ناری ساز و بتونیر

تفاوت های طراحی در دستگاه ناری ساز و بتونیر

هر دو دستگاه ناری ساز و بتونیر برای تولید بتن استاندارد طرح ریزی شده اند و هر دو دستگاه قرار است طرح ترکیب بتن را در بهترین شرایط ممکن ارائه دهند. اما این دو دستگاه زمینه های طراحی کاملا متفاوتی دارند و فرآیند تولید بتن در میکسر بتن بر عملکرد دوره ای متکی است. به عبارت دیگر هر بار که باید در یک روند کاملاً مستقل دیگ را با مواد اولیه ساخت بتن پر کنیم، پس از تکمیل نهایی طرح ترکیب با زیر و رو کردن دیگ و استفاده از دریچه­ها بتن ساخته شده را خالی می کنیم.

اما مدل های کار در ناری ساز متکی بر یک فرآیند ساخت یکپارچه است و هر دستگاه ناری ساز در قلب خط تولید بتن قرار گرفته تا به طور مداوم مقدار قابل توجهی بتن با کیفیت بالا را در مدت زمان کوتاهی آماده کند. جهت خرید بالابر ساختمانی با کیفیت بالا با شرکت پارس موتور بهترین مجموعه برای خرید بالابر ساختمانی در تماس باشید. شرکت پارس موتور ارائه دهنده انواع بالابر می باشد.

تفاوت های کاربردی در دستگاه ناری ساز و بتونیر

 جنبه گوناگون طرح ریزی دستگاه ناری ساز در برابر ماشین بتونیر به همین جا ختم میشود که قرار است هر دو ماشین در محیطی به طور کامل یکنواخت و حرفه ای برای ما بتن ایجاد کنند. ولی هنگامی که محصول نهایی هر دو دستگاه مشابه است، به چه علت آنها را مختلف مدل سازی کرده اند؟ اینجاست که زمینه های عملی در تنوع بهره گیری از این دو دستگاه مورد توجه قرار می گیرد.

  • هر دستگاه بتونیر جهت تولید بتن در حین عملیات ساختمانی طرح ریزی شده است و به عبارت دیگر شروع به تولید سازه های عمرانی می کنیم و هر جا که احتیاج باشد به کمک بتونیر مقدار معینی بتن مهیا می کنیم. ولی اساس طراحی ماشین ناری ساز جهت حضور در خطوط ایجاد بتن بوده و این ماشین به منظور عملکردهای موقت مدل سازی نشده است. بلکه آن را ساخته اند تا به طور مداوم در داخل خط ساخت بتن به کار گرفته شود.

برای خرید انواع ماله پروانه ای با قیمت مناسب با شرکت پارس موتور در تماس باشید. مجموعه پارس موتور انواع ماله پروانه ای با قیمت مناسب را دارا می باشد. برای اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

تفاوت کاریردی دستگاه بتونیر با ناری ساز
تفاوت های کاربردی در دستگاه ناری ساز و بتونیر
  • بتونیر قابل جابجایی است بنابراین می توان از آن در سطح برنامه های ساختمانی وسیع استفاده کرد. با این حال با اتمام عملیات عمرانی، خروج هر گونه بتونیر از کارگاه بسیار آسان است. ولی ماشین ناری ساز به صورت ثابت مدل سازی شده و شما نمی توانید این ماشین را تغییر مکان دهید بنابراین در طول فرآیندهای همیشگی ساخت بتن مورد استفاده قرار می گیرند.
  • بتونیر جهت تولید بتن در عملیات ساختمانی استفاده میشود در حالیکه به منظور کامل کردن خطوط ایجاد سازه های عمرانی پیش سازی شده از ماشین ناری ساز بهره می جویند. اغلب یک ماشین ناری ساز در کنار مخازن نگهداری از مصالح ساختمانی کار می گذارند تا با جابه جایی ساده مواد اولیه ساختمان به درون مخازن ناری ساز مبادرت به ساخت بتن با سرعت بالا برای تولید سازه های بتنی از پیش ساخته کنند.

شیلنگ ویبراتور را از مجموعه پارس موتور با قیمت مناسب و کیفیت بالا تهیه کنید. شرکت پارس موتور ارائه دهنده انواع شیلنگ ویبراتور می باشد.

  • ناری ساز در تولید بتن سرعت بالاتری نسبت به بتونیر دارد. به طور کلی کارگاه های ساخت سازه های بتنی پیش سازی شده مثل کارگاه های بلوک سازی که نیازمند ساخت مداوم بتن با حجم بسیار زیاد هستند. به طور یقین گنجایش اندک و حساسیت کار در طرح ریزی بتونیر مانع از وجود آنها در چنین مکان هایی میشود. ولی میکسر بتن بلوک زنی از جنس ماشین ناری ساز برای به کار گیری در وسط خط تولید بلوک بتنی یا هر نوع سازه دیگری مدل سازی شده است.

شرکت پارس موتور یکی از بزرگترین فروشگاه های اینترنتی جهت خرید و فروش ماشین­آلات و تجهیزات صعنتی در ایران است. شما می توانید برای تهیه ماشین بتونیر و ناری ساز از کارشناسان ما مشاوره گرفته و بهترین ماشین را برای عملیات ساخت وساز خود خریداری کنید.

مکانیزم کار دستگاه بتونیر یکی از مقالات سایت پارس موتور جهت آشنایی بیشتر با مکانیزم کار با دستگاه بتونیر می باشد. برای اطلاعات بیشتر این مقاله را مطالعه کنید.

تفاوت دستگاه بتونیر با ناری ساز چیست؟

در این مقاله از سایت پارس موتور به برسی کامل تفاوت دستگاه بتونیر با ناری ساز پرداخته ایم با ما همراه باشید.

قاعده طراحی بتونیر چیست؟

هر دستگاه بتونیر از یک دیگ مخروطی بسیار بزرگ با بدنه فولادی آماده شده است. این دیگ می تواند حول یک محور بچرخد. برای خواندن ادامه توضیحات با پارس موتور همراه باشید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 2.8 / 5. تعداد آرا: 18

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.