مقالات

قیمت بالابر ساختمانی کوچک

قیمت بالابر ساختمانی کوچک-وبسایت پار موتور

بالابر یک ابزار یا مکانیزم است که از آن برای جابه جایی مصالح ساختمانی،کارکنان و بارگیری از کامیون ها استفاده میشود و میتوان به وسیله ی آن بار را حمل،انتقال یا جابه جا کرد که از آن با عنوان های بالابر مصالح یا بالابر کارگاهی هم یاد میشود.در هر بالابر فاکتورهایی همچون قدرت،ظرفیت،محیط کاری، قیمت تمام شده و … میتواند در کیفیت و سرعت عمل کارکنان و زمان تمام شدن پروژه تاثیر گذار باشد البته ایمنی ای که توسط یک بالابر با کیفیت ایجاد میشود باعث شده امروزه در اکثرا پروژه های ساختمان سازی،بالابر به عنوان ابزار اولیه به کار رود.نحوه ی کار یک بالابر به این صورت است که انرژی توسط یک الکتروموتور تولید میشود و سپس دور آن توسط گیربکس تغییر پیدا میکند.البته اکنون با پیشرفت روزافزون کارخانه جات میتوان یک بالابر را توسط یک کنترل از راه دور و نصب ترمز بر روی آن بر ایمنی دستگاه افزود.

قیمت بالابر ساختمانی کوچک-وبسایت پارس موتور

اما بالابرها دارای انواع مختلف

  • بالابر ساختمانی
  • بالابر مصالح و بزارآلات ساختمانی
  • بالابر صنعتی
  • بالابر فروشگاهی

هستند که هرکدام از این بالابرها از ویژگی های متفاوتی برخوردارند و البته میتوان آنها را به  دو دسته ی عمده ی آنها که شامل بالابر ساختمانی تک فاز و بالابر ساختمانی سه فاز تقسیم کرد که عمده ی تفاوت آنها در ظرفیت الکتروموتور آنهاست.

اما در همه ی پروژه های ساختمانی بحث اصلی اینجاست که چه نوع بالابری برای ساختمان مناسب است و ما در این مقاله قصد داریم یک اطلاعات کلی راجع به چند نوع از بالابرهای ساختمانی بدهیم و بازده قیمت آنها را هم با هم مقایسه کنیم.

بالابر ساختمانی کوچک

به طور پیش فرض میتوان گفت برای ساختمان های تا چهار طبقه میتوان از بالابر های ساختمانی کوچک استفاده کرد که هم مناسب ابعادی است که در اختیار داریم و هم با توجه به مصالحی که قرار بر جابه جایی آن داریم بهترین نوع بالابر ساختمانی خواهد بود.

عمدتا به بالابر هایی با ظرفیت ۳۰۰ کیلوگرمی یا کمتر بالابر ساختمانی کوچک می گویند که البته بیشترین کاربرد را میان مرکز نشینان داشته و خواهد داشت.

بالابر ساختمانی کوچک-وبسایت پارس موتور

قیمت بالابر ساختمانی کوچک

اما اگر بخواهیم قیمت یک بالا ساختمانی کوچک را بررسی کنیم باید بگوییم به طور کلی قیمت یک بالابر ساختمانی به نوع موتور به کار رفته در آن و البته قیمت گیربکس آن و سایر اجزایی که در ساخت آن به کار برده شده بستگی دارد و متغیر است.

موتور یک بالابر ساختمانی میتواند از نوع چینی،موتوژن و یا الکو  و همچنین در وزن ها ۲۵۰,۵۰۰,۷۰۰ و یک تن متغیر باشد که  تاثیر بسزایی هم در قیمت کلی یک بالابر ساختمانی خواهد گذاشت اما در بالابر ساختمانی کوچک به طور  به دلیل عدم حجم زیاد بار از موتور تکفاز استفاده میشود که موتور های تکفاز از قیمت مناسب تری نسبت به موتور سه فاز برخوردارند. یا قدرت یک الکتروموتور میتواند بین دو تا ده اسب بخار متغیر باشد و همین توان موتور نیز یکی از رکن های اصلی تعیین کننده قیمت تمام شده یک بالابر ساختمانی است.

اجزای دیگر استفاده شده در یک بالابر ساختمانی شامل استراکچر و خرپا،گیربکس،شاسی، قرقره و قلاب است که نوع و توان هرکدام از آنها باعث تغییر قیمت یک بالابر ساختمانی کوچک است.

گیربکس را میتوان به عنوان ابزار قدر در بالابر نام برد که گیربکس بالابر دارای مصرف بالاتری نسبت به ابزار آلات دیگر است.اکثرا در بالابر های ساختمانی از گیربکس حلزونی استفاده میشود زیرا قابلیت قفل شدن دارد و امنیت دستگاه را برای زمان هایی که موتور از کار می افتد دو چندان میکند و نمیگذارد بار از ارتفاع پرت شود.انتخاب گیربکس بسیار حساس است و البته با توجه به کارکردی که دارد سایز آن بین ۶۳ تا ۱۵۰ میتواند متغیر باشد البته برای پروژه های سنگین از گیربکس های پر قدرت تر تا سایز ۲۵۰ هم میتوان استفاده کرد.دنده های گیربکس باید از آلیاژ با کیفیت ساخته شده باشد که بتواند ظرفیت و وزن باری که بر روی آن سوار است را تحمل کند و باعث حوادث خطرناک نشود.

قرقره ی که داخل بالابر جهت جمع کردن و هدایت کردن سیم بکسل به استفاده میشود که اینکار را به همراه دو عدد فولی انجام میدهد.البته لازم به ذکر است بگوییم موتور و گیربکس در قرقره قرار دارد که همین موضوع اهمیت قرقره را دو چندان خواهد کرد.البته اکثرا قرقره در بالابرهای ساختمانی کوچک تنها کافیست به اندازه ای بزرگ باشد که بتواند ۳۵ متر سیم بکسل را دور خود جمع کند و از پیچانده شدن سیم دور شفت گیربکس جلوگیری کند و از به وجود آمدن حوادث احتمالی جلوگیری کند.ساختار باکت هم در یک بالابر ساختمانی باید به نحوی باشد  که ورق آن از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد تا هنگامی که بار بر روی آن سوار است باعث خم شدگی  خود ورق نشود.

توجه کردن به همه ی این مسائل هم باعث سهولت بخشیدن پروژه خواهد شد و هم از به وجود آمدن حوادث احتمالی جلوگیری خواهد کرد

 

قیمت بالابر ساختمانی کوچک-وبسایت پارس موتور

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *