مقالات

آیا امکان تعمیر ویبراتور مته بادی وجود دارد؟

آیا امکان تعمیر ویبراتور مته بادی وجود دارد؟-وبسایت پارس موتور
0
()

تعمیر ویبراتور مته بادی: در فرآیند ساخت و ساز نیاز به تجهیزات و ابزارهای زیادی وجود دارد که هر یک مورد نیاز کارکنان ساختمانی در ساخت و ساز می باشد. یکی از این دستگاه ها ویبراتور مته است که در فضای محدودتر برای لرزاندن بتن استفاده می شود تا بتن سخت شود اما با توجه به اینکه از شیلنگ های این نوع ویبراتورها به طور مداوم در دل بتن برای از بین بردن حباب بتن استفاده می شود. ممکن است پس از مدتی استفاده از این دستگاه ها فرسوده شود و در این صورت نیاز به تعمیر دارد.

 آیا تعمیر ویبراتور مته بادی امکان پذیر است؟

در واقع با هر گونه آسیب، پارگی یا فرسودگی در شیلنگ های ویبراتور مته می توان آنها را تعمیر و دوباره استفاده کرد یا خیر؟ بیشتر در این مورد در ادامه مطلب بنابراین اگر از ویبره های مته استفاده می کنید. تا آخر با ما باشید

حال سوال این است: آیا تعمیر ویبراتور مته بادی امکان پذیر است؟-وبسایت پارس موتور

عواملی که باعث آسیب دیدن ویبراتور مته بادی  می شود

عوامل متعددی وجود دارد که می تواند باعث آسیب دیدن ویبراتور مته شود، از جمله موارد زیر:

1- حالت خمشی و پیچشی ویبراتورهای مته بادی

با توجه به اینکه ویبراتورهای مته به طور مداوم در دل بتن در حال ارتعاش هستند. دائماً در حال خم شدن و پیچ خوردن هستند که در دراز مدت می تواند آسیب جدی به ویبراتور وارد کند و مقاومت آنها را از بین ببرد.

2- پوشیدن شیلنگ ویبراتور

شیلنگ ویبراتور مته در حین استفاده دائماً با فشار زیاد فرسوده می شود که به دلیل سختی بتن و ارتعاش عمیق در صورت کافی نبودن ویبراتور مته ممکن است در اثر فرسودگی فشار زیاد شلنگ پاره شود.

3- آسیب به دستگاه به دلیل ضربات زیاد

با توجه به تعداد ارتعاشات و ضربه هایی که ویبراتور مته به قلب بتن وارد می کند; بر اساس این تعداد ضربه ممکن است در دراز مدت عمر مفید آنها کاهش یابد و آسیب جدی به عملکرد دستگاه وارد کنند.

عواملی که باعث آسیب دیدن ویبراتور مته بادی می شود-وبسایت پارس موتور

تعمیر ویبراتور مته بادی

با توجه به موارد و عوامل ذکر شده; خوشبختانه امکان تعمیر ویبراتور مته وجود دارد و حتی با وقوع چنین اتفاقاتی در صورت عدم کارایی و کارایی ویبراتور مته مورد نظر می توان مجدداً آن را تعمیر کرد و مجدداً در عملیات و پروژه های مختلف از آن استفاده کرد.

برای این منظور لازم است به مراکز معتبر مراجعه و درخواست خود را برای تعمیر ویبره مته ثبت کنند تا با توجه به تجربه و تخصص خود در تعمیر انواع تجهیزات و ابزار در زمینه ساخت و ساز مشکل را برطرف کنند. خیلی زود حل شد. بنابراین در نظر داشته باشید که امکان تعمیر این ویبره ها وجود دارد اما در کل باید از دستگاه مفید و کارآمد خود به خوبی استفاده کنید تا کمتر آسیب ببیند. اما به طور کلی برای هر وسیله ای عمر مفیدی وجود دارد و عمر مفید این نوع ویبره روزی به پایان می رسد. اما در هر صورت باز هم می توانید با تعمیر دستگاه خود از آن استفاده کنید.

تعمیر ویبراتور مته

قبل از هر موضوع دیگری در مورد ویبره مته باید به موضوع نگهداری آنها اشاره کرد. با توجه به تعدد ضربه ها و حالت ویبره این نوع تجهیزات باید به موضوع آسیب دیدن دستگاه خود نیز توجه کنیم.

اما قبل از اینکه ویبراتور مته آسیب ببیند، باید تعمیر شود. شما باید دستگاه خود را به خوبی نگهداری کنید تا نیازی به تعمیر نداشته باشد. برای این منظور باید هر از چند گاهی به روغن کاری قسمت های داخلی شلنگ خود توجه کنید زیرا ویبراتور مته در صورت استفاده زیاد و مکرر به عمق بتن نفوذ می کند. مدت زیادی طول نمی کشد که تخریب شود و نیاز به تعمیر دارد به همین دلیل باید همیشه مراقب نظافت و نگهداری دستگاه مورد نظر خود باشید و همیشه آن را تمیز و روغن کاری کنید تا دستگاه مفید و کارآمد شما خیلی زود آسیب نبیند روغن کاری مته دریل باعث افزایش عمر مفید دستگاه می شود و می توانید بیش از پیش از دستگاه خود استفاده کنید.

قیمت ویبراتور برقی دریل

قیمت ویبره مته با توجه به مدل های مختلفی که از آنها ساخته و تولید می شود، می تواند با توجه به عوامل مختلفی باشد. متفاوت باش. اما یکی از عوامل موثر در قیمت ویبراتورهای مته مقاومت بسیار بالای آنهاست.

بنابراین هرچه در ابتدا از ویبره های مته با مقاومت بالا استفاده کنید و هزینه بیشتری را برای ویبره مته خود خرج کنید. دستگاه کمتر آسیب دیده و نیاز به تعمیر دارد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.