مقالات

چگونه می‌توان آسفالت را با یک کاتر اسفالت بر برید؟

5
(1)

برای استفاده از یک کاتر اسفالت بر برای بریدن آسفالت، شما نیاز به یک تیغه با دندانه الماسی همراه با سیستم تهویه مناسب دارید. تهویه مناسب بین دندانه‌ها، حذف مواد آسفالتی را تسهیل می‌کند و همچنین باعث کاهش گرما در طول فرآیند برش می‌شود. در مرحله برش مصالح بنایی با یک کاتر، از یک کاتر اسفالت بر به جای یک اره معمولی استفاده کنید، زیرا کار با مصالح بنایی می‌تواند فشار زیادی را بر روی موتور اره وارد کند. کاتر اسفالت بر مقداری از تنش ناشی از گشتاور موتور را کاهش می‌دهد که باعث افزایش طول عمر ابزار شما می‌شود.

مراحل برش با استفاده از کاتر آسفالت بر

مرحله 1

دو علامت را با استفاده از یک مداد رنگی روشن برای دید آسان روی آسفالت نشانه گذاری کنید تا نشانگر خط برش باشد . یک خط بین دو علامت را با استفاده از یک جعبه گچ بکشید.

مرحله 2

یک تیغه الماسی دندانه دار را بر روی یک کاتر اسفالت بر برای برش مواد آسفالتی نصب کنید. قبل از استفاده از ابزار، کاتر اسفالت بر، سیم کابل و تمام ویژگی‌های ایمنی را چک کنید تا مطمئن شوید ابزار شما به درستی کار می‌کند.

مرحله 3

لبه جلویی دستگاه برش را روی زمین قرار دهید و تیغه کاتر آسفالت بر را با توجه به خط برش تنظیم کنید. محفظه تیغه را به عقب برگردانید تا در معرض اره قرار بگیرد. فشار ماژول قدرت اره را به گونه‌ای تنظیم کنید تا به تیغه اجازه چرخش کامل دهد.

مرحله 4

به تدریج تیغه را به سمت آسفالت نزدیک کنید. در حالی که اولین برش در آسفالت را ایجاد می‌کنید تیغه را به عقب و جلو حرکت دهید؛ انجام این کار سوراخ ایجاد شده توسط تیغه برش را افزایش می‌دهد و کمک می‌کند تا از ضربه زدن و آسیب به تیغه جلوگیری شود.

مرحله 5

اگر به آلودگی یا سنگ برخوردید، کاتر اسفالت بر را در داخل سوراخ حفاری شده متوقف کنید. با جدا کردن مهره نوسان در جلو و پایین، سطح برش را تنظیم کنید تا تیغه آن کل ضخامت آسفالت را برش دهد.

مرحله 6

اره را کمی از محل برش دور کنید و فشار ماژول را به گونه‌ای تنظیم کنید تا چرخش تیغه به طور کامل انجام شود. چرخش تیغه را پایین بیاورید و به آرامی کاتر را رو به جلو فشار دهید تا تیغه الماسی دندانه دار به طور کامل مصالح آسفالتی را برش دهد.

مرحله 7

قدرت ماژول دیسکی را تنظیم کنید تا به تیغه اجازه دهد در داخل محفظه برش درحالیکه که به انتها می‌رسد، متوقف شود. اره را از محفظه برش بردارید و آن را به کناره‌های محفظه بچسبانید. برای جلوگیری از ایجاد سوختگی از هر گونه تماس با محفظه تیغه داغ اجتناب کنید.

در هنگام کار با کاتر اسفالت همیشه به میزان گرم شدن تیغه کاتر توجه کنید چون گرمای بالا باعث آسیب تیغه شده و آن را کند خواهد کرد که در هنگام کار زمان برش را زیاد کرده و انرژی مصرفی را افزایش خواهد داد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.