مقالات

از عوامل تاثیرگذار بر قیمت بتونیر چه می دانید؟

0
(0)

اگر یک فعال حرفه ‌ای در امر ساختمان سازی هستید و در این بین مدام با انواع عملیات های کوچک و بزرگ بتن ریزی در سطح پروژه های خرد و درشت مواجه می ‌شوید، یقیناً می دانید که حضور یک بتونیر کارآمد و قدرتمند و در عین حال با کیفیت تا چه اندازه می‌ تواند در بهبود تمامی عملیات‌ های ساختمانی مطلوب باشد. این اهمیت درست در زمان ‌هایی است که تمام برنامه ‌ریزی ‌های ساختمان سازی که می‌ توانند مستلزم صرف هزینه های بسیار باشند، در گرو کارکرد مطلوب و عاری از نقص یک دستگاه بتونیر خلاصه شده است. قطعاً تمام ساختمان ساز های حرفه ‌ای با این حساسیت ها در حین اجرای ساختمان های خود مواجه بوده اند. از این رو یقیناً بر اهمیت وجود بتونیر در سطح تمامی پروژه های ساختمان سازی صحه خواهند گذاشت. این اهمیت باعث خواهد شد تا تمامی این فعالان در عرصه های گوناگون ساخت و ساز به نوعی در تکاپوی خرید بتونیر باشند. از این رو قیمت بتونیر با قیمت میکسر بتن همواره یکی از مهمترین فاکتور هایی است که آنها را در تفکر انتخاب خود خواهد برد.

آیا بتونیری که می خواهید بخرید نیاز های شما را تامین خواهد کرد؟

بتونیر یک دستگاه استراتژیک در امر ساختمان سازی است؛ اما دستگاه ارزان قیمتی هم نیست. قیمت بتونیر می تواند به تنهایی با تمام هزینه ‌های دیگر ساختمان در امر تهیه انواع ابزار های ساختمان سازی برابری کند. این قیمت بالا باعث خواهد شد تا مصرف کنندگان همواره در مراحل خرید بتونیر حساسیت های مضاعف داشته باشند. چرا باید این حساسیت‌ ها را داشته باشند؟! خب، دلایل بسیار مشخصی وجود دارد که لازم می دارد در هنگام خرید بتونیر حواستان را حسابی جمع کنید، مانند:

 • آیا ظرفیت بتونیر با نیازی که در ساختمان سازی دارید همخوانی دارد؟
 • آیا نیروی محرکه بتونیر توانایی فعالیت مفید در فضای کاری مورد نظر را دارد؟
 • آیا قطعات یدکی بتونیر مورد خریداری شده در سطح بازار به راحتی پیدا می شود؟
 • آیا بتونیر مورد نظر قابلیت دمونتاژ دارد؟
 • آیا کیفیت شاسی و در عین حال ضخامت ورق مخزن در بتونیر مورد نظر، انتظارات پروژه هدف را تامین می ‌کند؟

تمام این سوالات و تعداد بسیاری از سوالات دیگر که در فراخور هر پروژه ای مطرح خواهند شد، عمده دلایلی هستند که باعث خواهد شد تا در زمان خرید بتونیر هوشمند باشید؛ اما این هوشمندی باید هدفمند باشد. به هر حال اگر قرار است خرید بتونیر را با در نظر داشتن نیاز های پروژه به همراه ارزیابی های کیفیت و نوع بتونیر همراه سازیم، ماجرا را باید در دو وجه متمایز بررسی کنیم. اینکه چه چیزی می ‌خواهیم؟ و آنچه می خواهیم باید در چه سطحی از کیفیت و کارایی باشد؟ از این رو وقتی در انتهای بررسی ‌هایی که داریم، انتخاب خود را برای خرید بتونیر، نهایی کرده ایم، شاید دیگر فاکتور قیمت بتونیر آنچنان به چشم نیاید. زیرا بهبود روند اجرای ساختمان سازی از آنچنان اهمیتی برخوردار است که بتوان کیفیت را بر قیمت بتونیر ارجحیت داد؛ اما باز هم نمی ‌توان از کنار این فاکتور تاثیرگذار یعنی قیمت بتونیر به این سادگی‌ ها عبور کرد. از این رو جا دارد تا قیمت بتونیر و عوامل تاثیرگذار بر آن را با اندک حساسیت های بیشتری مورد تحلیل و ارزیابی داشته باشیم.

فاکتور های تاثیرگذار بر قیمت بتونیر یا قیمت میکسر بتن

ظرفیت مخزن در بتونیر:

یقیناً اولین فاکتور در تعیین سطح قیمت بتونیر ظرفیت و یا تناژ تولید در آن است. این فاکتور از چنان اهمیتی برخوردار است که عموماً انواع بتونیر را با عنوان ظرفیت هایی که دارند، دسته بندی می کنند. مثلاً بتونیر های ۲۵۰، ۴۰۰، ۵۰۰، ۷۵۰ و ۱۰۰۰ لیتری که انواع متداول در ساخت بتونیر هستند. ظرفیت مخزن از چند وجه می ‌تواند در قیمت بتونیر یا قیمت میکسر بتن تاثیرات عمیق بگذارد.

  • اول آنکه ظرفیت ‌های بیشتر مستلزم ساخت مخازن بزرگتر است. از این رو با متریال های بیشتر در هنگام ساخت مخزن در کنار افزایش ضخامت ورق مواجه هستیم. اینها همگی دلیل بر رشد قیمت بتونیر خواهند شد.
  • دوم آنکه ظرفیت ‌های بیشتر و در نتیجه مخزن بزرگتر، منجر به ساخت شاسی های عظیم تری خواهد بود. به همان ترتیب شاسی عظیم ‌تر دلیل بر افزایش قیمت بتونیر می باشد.
  • سوم آنکه ظرفیت ‌های بیشتر که در نهایت مخزن بزرگتری همراه خود خواهد کرد، موتور های قویتری برای گردش مخزن طلب می ‌کنند. موتور های قویتر نیز به نوبه خود دلیل کافی برای افزایش قیمت بتونیر هستند.

جدا از این مباحث، این طور ها هم نیست که هر چه بتونیر بزرگتر شود، کارآمدتر باشد. غالبا در زمان خرید بتونیر، این خرید را همسو با نیاز های پروژه ساختمان سازی می کنند. برای اکثر فضا های ساختمان سازی با اهداف مسکونی بتونیر های ۲۵۰ الی ۴۰۰ لیتری بسیار مناسب هستند.

موتور در بتونیر چگونه است:

گرانترین قسمت در هر دستگاه بتونیری در قسمت مولد های آن نهفته است. چرا که این مولد ها هستند که همراه با تکنولوژی های پیشرفته و به شکل انحصاری تولید می ‌شوند. قیمت بتونیر تحت تاثیر موتور های آن از دو جنبه قابل بررسی می‌ باشد. اول اینکه نوع موتور چیست؟ دوم آنکه موتور از چه قدرتی برخوردار است؟

 • در نوع موتور در طراحی انواع بتونیر می توان از انواع بنزینی، دیزلی و برقی بهره مند شد. قیمت بتونیر با موتور های برقی به مراتب کمتر از انواع بنزینی و دیزلی است؛ اما در هنگام خرید بتونیر با موتور برقی متوجه قدرت های کمتر انواع برقی باشید و در عین حال شرایط تامین نیروی برق را از یاد نبرید.
 • در مقدار قدرت موتور نیز طبعا این قدرت همگون با ظرفیت مخزن در بتونیر است. غالباً برای انواع سبک از موتور های برق تک فاز، انواع نیمه ‌سنگین موتور های برق سه فاز و یا موتور های بنزینی و انواع سنگین موتور های دیزلی استفاده می شود.

نوع شاسی در طراحی بتونیر:

کیفیت در ساخت شاسی، برگ برنده در کارایی انواع بتونیر است. این شاسی است که محل استقرار تمام اجزای متحرک و ثابت و مولد بتونیر می باشد. بتونیر ها با ظرفیت های بیشتر نیاز به شاسی های بزرگتر دارند. از این رو قیمت بتونیر رشد پیدا خواهد کرد؛ اما ماجرای شاسی در همین نکته خلاصه نمی ‌شود. برخی امکانات در همراهی با انواع شاسی می ‌توانند نقش پررنگی در تعیین قیمت بتونیر داشته باشند. مانند دو یا چهار چرخ بودن شاسی، تعداد ستون ها، تعبیه سیستم هیدرولیک و یا دستی در تغذیه مخزن بتونیر، نوع محافظت موتور، محل قرارگیری تا نوع محافظ تابلو های برق و در نهایت نوع سیستم انتقال قدرت و نحوه چیدمان آن در بتونیر هستند که در همراهی با شاسی دستگاه تاثیر بر قیمت بتونیر خواهند گذاشت.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.