مقالات

قیمت کاتر آسفالت بر را چگونه ارزیابی کنیم؟

1
(1)

برای آنکه بتوانیم سطح آسفالت و یا سطوح سخت ساختمانی مانند بتن، انواع سنگ ها، موزاییک و… را به راحتی برش بزنیم، به گونه ای که برای رسیدن به اعماق زمین به جهت تعمیرات و یا بازسازی سطوح معدوم شده نیازی به تخریب دیگر فضا ها نداشته باشیم، از دستگاه کاتر آسفالت بر استفاده خواهیم کرد. وقتی متوجه آن باشید که برای هر کار اصلاحی در سطح معابر و یا تعمیرات و بازدید تاسیسات شهری مانده در اعماق جاده ‌ها نیاز است از یک دستگاه کاتر آسفالت بر استفاده کنیم، می توانید به خوبی متوجه فراگیر بودن در استفاده از این دستگاه باشید. تقریباً تمام پیمانکاران ساختمانی به نوعی نیاز به داشتن کاتر آسفالت بر را احساس خواهند کرد. این نیاز لاجرم آنها را در مسیر خرید کاتر آسفالت بر قرار خواهد داد. خریدی که باید هدایت شده صورت گیرد. قیمت کاتر آسفالت بر از جمله عواملی است که می تواند در هنگام خرید، تاثیرات قابل توجهی در انتخاب شما داشته باشد. کاتر آسفالت بر یک تجهیز موتوری با الزامات و امکانات بسیار است. وقتی پای خرید کاتر آسفالت بر می ‌نشینید، در واقع قصد خرید یک دستگاه ماشینی را خواهید داشت. ماشینی که موتور دارد و به مانند هر خودروی دیگری ملزومات خودش را طلب می ‌کند. تنها تفاوت در این است که این ماشین به جای جا به جایی انسان ها، نیرو های موتوری خود را صرف برش سطوح سخت مانند آسفالت و بتن کرده است. از چنین ماشین پرقدرتی نباید انتظار قیمت‌ های پایین داشته باشید. قیمت کاتر آسفالت بر در هر حالتی می تواند اولین چیزی باشد که نگاه خریداران را متوجه خود خواهد ساخت.

حالا که صحبت را از کارایی تا چرایی استفاده از کاتر آسفالت بر در سمت و سوی خرید کاتر آسفالت بر سوق داده ایم و در این بین می ‌خواهیم به یکی از مهمترین دغدغه خریداران یعنی قیمت کاتر آسفالت بر بپردازیم، خوب است تا در نگاهی تحلیلی از چرایی این قیمت و عوامل تاثیرگذار بر آن صحبتی داشته باشیم. پس با ما همراه باشید تا با عمده دلایل موثر در تعیین قیمت کاتر آسفالت بر در کنار چگونگی مواجه شدن با این دلایل صحبتی کرده باشیم.

شاسی کاتر مهمترین فاکتور در قیمت کاتر آسفالت بر:

وقتی در بازار خرید کاتر آسفالت بر، از محصولی تا محصولی دیگر جستجو می کنید، تفاوت های فاحش در قیمت نهایی این دستگاه یقیناً باعث تعجب شما خواهد شد. بررسی اینکه چرا یک دستگاه کاتر آسفالت بر می تواند از چنین تنوعی در قیمت برخوردار شود، ما را به یکی از مهمترین اجزای تشکیل دهنده این دستگاه می رساند. شاسی کاتر آسفالت بر قاعدتاً مهمترین دلیل در تعیین قیمت کاتر آسفالت بر است؛ اما چطور؟ مگر در شاسی چه چیزی است که این چنین بر قیمت کاتر آسفالت بر تاثیرگذار شده است؟ بگذارید قبل از هر چیزی سیر مختصری در کارکرد دستگاه کاتر آسفالت بر داشته باشیم. این دستگاه همراه با تیغه ای گردان و به غایت برنده به راحتی می‌ تواند انواع سطوح سخت ساختمانی را برش بزند. برش هایی که گاهاً از چند سانتیمتر حاصل خواهد شد و گاهی نیاز است که تا چند ده سانتیمتر راهی اعماق سطوح سخت باشیم. در این صورت با انواع قدرت ها در طراحی کاتر آسفالت بر مواجه هستیم. وقتی قصد یک برش کم عمق در سطح آسفالت را داریم، لزوماً نیاز به تامین کاتر آسفالت بر بسیار قدرتمند دیزلی نخواهد بود. خرید کاتر آسفالت بر بنزینی به خوبی پاسخگوی تمام نیاز ما می باشد. از این رو شاسی برای قرارگیری یک موتور ضعیف تر با تیغه های کوچکتر به مراتب کم حجم تر از انواع شاسی برای موتور های قدرتمند دیزلی خواهد شد. این تفاوت در قدرت انواع کاتر آسفالت بر است که در نهایت تفاوت در ابعاد و ضخامت ورق در ساخت شاسی را رقم خواهد زد که خود تاثیر چشگیر بر قیمت کاتر آسفالت بر دارد. از سوی دیگر، ضخامت ورق به کار رفته در کفی شاسی نیز یکی از ملاک های اصلی در تعیین قیمت کاتر آسفالت بر خواهد شد. اصولا ضخامت ورق کفی دستگاه را بسیار بالا می گیرند. چرا که این ورق در کفی دستگاه، دائماً در مواجهه با ترکش‌ های آمده از برش سطوح سخت قرار خواهد گرفت. ترکش‌ هایی که در اثر ضعیف بودن ورق به راحتی آن را شکافته و موجب خسارت در تجهیزات دستگاه خواهد شد. ضخامت ورق را بسته به نوع کارکرد دستگاه کاتر آسفالت بر از 3.5 الی ۶ سانتیمتر انتخاب می کنند. هر کدام از این اندازه ها در تعیین ضخامت کفی دستگاه کاتر آسفالت بر با در نظر گرفتن اهداف متنوع در کار انتخاب شده اند. انتخابی که تاثیر مستقیم بر قیمت کاتر آسفالت بر خواهد گذاشت.

موتور و تاثیر آن بر قیمت کاتر آسفالت بر:

اگر چه در طراحی انواع کاتر آسفالت بر، شاهد گونه ‌های برقی از این دستگاه هستیم؛ اما از آنجا که اصولاً کارکرد این دستگاه ‌ها توانی فراتر از قدرت ‌های آمده از موتور های برقی را طلب می ‌کند، مادامیکه دسترسی به نیروی برق در فضا های کاری امر ساده‌ ای نیست، گونه های برقی این دستگاه چندان متداول نیستند؛ در عوض انواع کاتر آسفالت بر با موتور های بنزینی و دیزلی بسیار متداول هستند؛ اما همین موتور های احتراق داخلی نصب شده بر دستگاه کاتر با هدف تامین قدرت گردش تیغه های پهن، از جمله عواملی است که نقش پررنگی در تعیین رنج قیمت کاتر آسفالت بر دارد. موتور های بنزینی به کار رفته در ساختار دستگاه کاتر آسفالت بر عموماً از انواع تک و یا دو سیلندر چهار زمانه هستند. این موتور ها در قدرت های ۵ الی ۱۶ اسب بخار طراحی و تولید می ‌شوند. حضور در این رنج متغیر با قدرت موتور های بنزینی است که قیمت کاتر آسفالت بر را در فضایی متغیر قرار می دهد. موتور با قدرت های بیشتر، نیاز به حجم بالاتر و متریال در ساخت بیشتر و در نهایت قیمت بالاتر دارد. از این رو اگر همراه با افزایش قدرت موتور های بنزینی در کاتر آسفالت بر همراه شوید، با افزایش رنج قیمت کاتر آسفالت بر نیز مواجه خواهید شد. در آن سوی میدان انواع موتور های دیزلی قرار دارند. موتور های بنزینی در قدرتمندترین گونه ها نیز از پس از برش های بسیار عمیق و یا بسیار سرسخت سطوحی خاص بر نمی آیند. این گونه از فعالیت ‌ها نیاز به تامین قدرتی فراتر از موتور های ساده بنزینی دارد. موتور های دیزلی، نمونه‌ های ایده ‌آلی در خلق انواع کاتر آسفالت بر با قدرت های بسیار بالا هستند. موتور های دیزلی به نسبت قیمت کاتر آسفالت بر به مراتب بالاتر از انواع بنزینی خواهند بود.

تیغه کاتر، ابزاری که می‌ تواند قیمت ‌ها را جا به جا کند:

اصولاً تمام دستگاه های کاتر آسفالت بر را طوری طراحی می کنند تا بتوان به راحتی تیغه کاتر را از آن جدا نمود و تیغه جدید با اهداف جدید را بر آن نصب کرد. تیغه کاتر در هنگام برش سطوح سخت همواره در معرض فرسایش قرار دارد. از این رو منطقی است که این قطعه را به عنوان یکی از الزامات تعویض در دستگاه بدانیم. از سوی دیگر برش آسفالت تا برش بتن، تیغه های مخصوص خود را طلب می ‌کنند که در هر بار تغییر کاربری از آسفالت تا بتن نیاز است تا تیغه های مخصوص همان سطوح را مورد استفاده قرار دهیم. از این رو می ‌توان کیفیت، نوع، اندازه، تعداد پره های الماسه، سطح چقرمگی، نوع آلیاژ و… در ساخت تیغه کاتر را دلیلی بر تنوع قیمتی آن دانست که خود به عنوان عوامل تاثیرگذار بر قیمت کاتر آسفالت بر می باشد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 1 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.