مقالات

معیار بهترین بالابر ساختمانی چیست؟

0
()

معیار ها برای داشتن بهترین بالابر ساختمانی

در ساخت ساختمان های امروزی نیاز است تا نگاه شما در مقام سازنده رو به آسمان باشد. ساختمان ‌ها در تعریف این روز های فضا های شهری معانی دیگری همچون یک واحد ویلایی تک طبقه پیدا کرده اند. اگر قصد ساخت دارید، لاجرم به سمت و سوی احداث بنا های خواهید رفت که بیش از یک طبقه خواهند داشت. در این بین باید همراه با تامین لوازم و ابزار ها و مصالح مورد نیاز، فکری اساسی در باب جا به جایی آنها در ارتفاع کرده باشید. لاجرم نیاز است تا همراه با بهترین بالابر ساختمانی، مسیر ساخت و ساز خود را برنامه ریزی کنید؛ اما آیا می ‌توان به همین سادگی تجهیز گران ‌قیمت و با اهمیتی مانند بالابر ساختمانی را خریداری کرد؟ قیمت بالابر ساختمانی چگونه است؟ و یا بهترین بالابر ساختمانی تحت تاثیر چه عواملی قرار خواهد گرفت؟

تقریباً در هنگام خرید بالابر ساختمانی در هر حالی که باشید، مهمترین نکته بررسی کامل در چند و چون قیمت بالابر ساختمانی می باشد. به هر صورت مواجه شدن با یک تجهیز پر قطعه ساختمان سازی که ابعاد و اندازه های قابل توجهی دارد، خالی از پرسش نخواهد شد. پرسش‌ هایی مانند اینکه چطور بتوانیم بهترین بالابر ساختمانی را تهیه کنیم، مادامیکه از قیمت بالابر ساختمانی در رنج معقولی بهره‌ مند باشیم؟ نکته در پاسخ این سوال همراه با درک نیاز هایی است که برای شما تعریف شده است. اینکه شما دقیقا چه نوع ساخت و سازی دارید؟ احتمالاً نوع مصالح شما چیست؟ و در هر بار جا به جایی قصد حمل چه مقدار از مصالح را همراه با بالابر ساختمانی خواهید داشت؟

این تحلیل ها برای بررسی نیاز شما است. مثلاً ساخت یک بنای صنعتی مانند استراکچر های فلزی ماجرا هایی کاملا متفاوت از ساخت بنا های ساده مسکونی خواهند داشت. از طرفی حجم بنا، تعداد طبقات، سطح امکانات برق شهری و یا برخورداری از برق سه فاز، نوع موتور برقی که در صورت عدم وجود برق شهری قادر به تامین آن هستید و… سمت و سوی نیاز شما را در داشتن بهترین بالابر ساختمانی مشخص خواهند کرد. به این ترتیب می ‌خواهیم همراه با تحلیل سطح نیازی که دارید، همراه با عوامل تاثیرگذار بر بهترین بالابر ساختمانی شویم.

فاکتور هایی که بهترین بالابر ساختمانی را تعیین خواهند کرد

الکتروموتور نصب شده در بالابر ساختمانی:

قطعاً مهمترین و در عین حال گرانترین قطعه در دستگاه بالابر ساختمانی متوجه موتور دستگاه مذکور است. البته بسته به سطح امکاناتی که می توانید فراهم آورید، می توانید نوع سه فاز و یا تکفاز در موتور دستگاه را انتخاب کنید. مثلا اگر این شرایط تامین است که برق سه فاز در اختیار شما باشد، کاملا منطقی است که بهترین بالابر ساختمانی خود را همراه با مدل ها از موتور های سه فاز انتخاب کنید. در غیر این صورت، مدل های تکفاز هم کارایی بالایی دارند. البته در فضا های ساخت و ساز اینطور نیست که به همین سادگی همراه با برق شهری باشید. غالباً در چنین فضا هایی لازم است تا همراه با استفاده از یک موتور برق، نیاز های خود را برطرف سازید. نکته در وجود یک تناسب میان قدرت تولید شده موتور برق شما در کنار مقدار توان مصرفی همراه با الکتروموتور بالابر ساختمانی می باشد. از این رو اگر چه موتور های قویتر باعث افزایش قیمت بالابر ساختمانی می‌ شود و از طرفی توانمندی بالا در حمل بار های سنگین را حاصل می آورد؛ لکن نیاز است تا از تامین توان مصرفی آنها اطمینان کافی را داشته باشید. بهترین بالابر ساختمانی آن دستگاهی است که به راحتی بتوانید انرژی مورد نیاز آن را تامین کنید.

توانمندی ‌های گیربکس را جدی بگیرید:

گیربکس های نصب شده در بالابر ساختمانی از مدل های مخصوص برای این کار هستند. سازندگان بالابر ساختمانی در هنگام طراحی تا مونتاژ این تجهیزات از همان ابتدا با در نظر داشتن ظرفیت مورد هدف در طراحی، نوع گیربکس را انتخاب خواهند کرد. به این ترتیب اصولاً بهترین بالابر ساختمانی ای که خریداری خواهید کرد، از گیربکس با قدرت خوب و هماهنگی برخوردار است؛ اما آنچه در باب گیربکس اهمیت دارد، در اصول کار با بالابر ساختمانی نهفته است. استفاده از دستگاه در ظرفیت های بالاتر از توان تعریف شده آن، فشار بالایی بر گیربکس وارد کرده و باعث فرسایش و خرابی سریع آن خواهد شد. در تحلیل بهترین بالابر ساختمانی، تقریباً گیربکس مهمترین قطعه می ‌شود. قطعه ای که در صورت عدم توجه شما هنگام تامین قطعات یدکی، حسابی شما را غافلگیر خواهد کرد.

طراحی شاسی در بالابر ساختمانی:

در بهترین بالابر ساختمانی شاسی را هماهنگ با ظرفیت دستگاه طراحی می‌ کنند. هر چه ظرفیت حمل در دستگاه بالاتر باشد، ابعاد شاسی بزرگتر، قدرت اتصالات محکم تر و سایز قطعات در چارچوب شاسی ضخیم تر خواهند شد. لذا با صرف متریال بیشتر در ساخت شاسی، شاهد نرخ تغییرات سنگین در قیمت بالابر ساختمانی خواهید بود. البته یک نکته مهم در تناسب ظرفیت حمل بار در بالابر ساختمانی با ابعاد و نحوه ی اتصالات در بالابر ساختمانی می باشد. هرگز در نظر داشتن این تناسب را برای داشتن بهترین بالابر ساختمانی به عنوان یک امر غیر ضروری نبینید. اگر بخواهید با اهدافی مانند کاهش هزینه به نوعی ابعاد شاسی را تحت تاثیر قرار دهید، مطمئن باشید که در حین کار از شرایط ایمنی بر خوردار نخواهید شد.

نوع قرقره، معرف ظرفیت کار دستگاه:

در بالابر ساختمانی دو تعریف از ظرفیت کاری دستگاه وجود دارد. اولین تعریف که متوجه توان حمل بار است و قدرت موتور این تعریف را مشخص خواهد کرد. اما تعریف دوم متوجه حداکثر ارتفاع کار دستگاه می باشد. در این تعریف می خواهیم ببینیم که همراه با یک بالابر ساختمانی حداکثر تا چه ارتفاعی می توانیم مصالح ساختمانی را جا بجا کنیم. این مقیاس همراه با نوع و یا ظرفیت قرقره در بالابر ساختمانی تعریف می شود. در این تعریف ظرفیت قرقره معرف حداکثر طول کابل فولادی است که قابلیت جمع شدن دارد. به این ترتیب می توان همراه با در نظر داشتن ظرفیت قرقره، حداکثر طول کابل و در نهایت حداکثر ارتفاع کاری توسط بالابر ساختمانی را در نظر گرفت. بهترین بالابر ساختمانی آن دستگاهی است که می تواند حداکثر ارتفاع مورد نظر شما را تامین نماید.

همان طور که می بینید، بهترین بالابر ساختمانی آن دستگاهی است متناسب با ساختمان شما انتخاب شده باشد. به این ترتیب لازم است تا برای داشتن بهترین بالابر ساختمانی همراه با حداکثر نیازی که از جانب ساختمان احساس می شود، باشیم. این یعنی آنکه لازم است تا نوع مصالح و حداکثر وزن در هر بار جا به جایی را شناسایی کرده و با در نظر داشتن حداکثر ارتفاع، بهترین بالابر ساختمانی که کاملا مناسب برای ساخت و ساز شما می باشد را انتخاب کنید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.